5801. Fióka született a skarlát íbiszeknél a Budapesti Állatkertben
A Dél-Amerikában honos skarlát íbiszek harsány színű tollruháján mindenkinek megakad a szeme. De most másért is érdemes meglátogatni őket, új fióka született.
A Dél-Amerikában honos skarlát íbiszek harsány színű tollruháján mindenkinek megakad a szeme. De most másért is érdemes meglátogatni őket, új fióka született.
A szülőknek onnantól kezdve, hogy gyermeküknek elkezd kialakulni a saját ízlésük, egyáltalán nincs könnyű dolguk, amikor a ruha- vagy cipővásárlás kerül szóba. Nagyon sok különböző tényezőt kell számításba venni.
Az etetés nem pusztán azért ünnep, mert a kedvenced valószínűleg türelmetlenül várja a kutyatáp vagy macskaeledel kiöntését. (Egyes fajtáknak olyan mindegy, hogy melyikből tálalsz, csak történjen már valami ehető!) Azért is fontos momentum, mert gyakorlatilag a döntésed nyomán az ellátás milyenségéről is határozol. Míg mi emberek annyit és azt eszünk, amennyit és amit akarunk (persze megfelelő határokat húzva), addig a kutyák és a macskák egészsége a gazdik tudatosságán múlik. Na ezért nem mindegy, hogy mi az, ami végül az etetőtálban landol!
Ahogy az emberek esetében, úgy a kutyáknál is változik a személyiség a korral, de ezek a változások nem egyenletesen, hanem szakaszosan történnek.
Az asztalterítő hasznosságát aligha lehet megkérdőjelezni. A típusától, anyagkialakításától függően nemcsak díszíti az asztalt, hanem megóvja attól, hogy az étel foltot hagyjon rajta. Egy szép abrosz remekül fel tudja dobni a konyha vagy az étkező hangulatát. Amennyiben Önnek is szüksége van egy-két új terítőre, akkor a figyelmébe ajánljuk a Piramisfüggöny webáruház kínálatát, ahol sok különleges méteráru áll rendelkezésre a különféle lakástextíliák elkészítéséhez.
A bélsárevés oka lehet, hogy a kutyusban kialakult és rögzült egy rossz szokás, de az is lehet, hogy a kutyának ásványianyag-hiánya van. Ez utóbbi elsősorban a calcium és foszfor hiányos bevitelére vonatkozik. Rendszeresen adni kellene a kutyusnak magasabb calcium és foszfor tartalmú vitaminokat (Például a Pet-Champion nevű termékcsaládnak vannak ilyen készítményei).Azoknál a kutyáknál, melyeket magas szénhidrát tartalmú táppal etetnek (tészta, kenyér,stb tartalmú eleség), nagyobb valószínűséggel fejlődik ki koprofágia (az ürülék elfogyasztása). Hasonló problémát okozhat a B-vitamin szegény táplálás. Meg kell jegyezzük, hogy a gond háttere lehet rossz szokás is, ezért fontos, hogy kutyáját fegyelmezze, ha ürüléket eszik. A leszoktatásnál azt javasolnám, hogy ne kézzel tessék ráütni a kutyusra, mert akkor az emberi kezet azonosítja kutya a fenyítéssel és a félelemmel. Ez később ahhoz vezethet, hogy félni fog a simogatásra közeledő kéztől és azt automatikusan megtámadhatja az önvédelme érdekében. A fertőzéstől/ szagtól való félelem nyilván ilyen esetben fokozottabb. Addig amíg nem sikerül a kutyát leszoktatni erről a szokásról, azt javaslom, hogy közelítsük meg a kérdést más szempontból. Gondoskodjunk a szájhigiéniáról! Vannak olyan szájtisztító folyadékok (pl: Vet Aquadent), melyeket elsősorban a fogkőképződés ellen találtak ki, de ilyen esetekben a szájhigiénia megteremtésére is használhatunk. Ezeket a folyadékokat ivóvízbe is lehet tenni, így a kutyus önmaga is elvégezheti szája fertőtlenítését. Természetesen a kutyával való foglalkozások után mindig alaposan kezet kell mosni!
A joghurt, túró és sajt nyugodtan etethető a kutyával. A tejtől egyes kutyáknak hasmenése van. Ha ez sem okoz gondot, kaphat tejet is.
Szia! Lehetséges fertőzés is, de ezt orvos tudja megállapítani. Én azonban inkább a rácsra gyanakodnék. Sokszor sebzik meg magukat, és akár a fülüket is.:) Sokszor a heves vakaródzás is okozhat ilyet. Egy orvosi látogatást megér, mert ha fertőző azt jobb minél előbb kezelni.
Az egyedül maradást sok kutya nem, vagy csak kísérő tünetek mellett viseli el. A kiváltó okok többfélék lehetnek ezért a lehetséges tréning és terápia lehetőségek is meglehetősen több félék. Tapasztalatom szerint az alábbi lehetőségek egyidejűleg történő alkalmazásával lehet eredményt elérni: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning A következő cikkek is segíthetnek: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/kutyak-egyedul/4740/http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/szeparacios-szorongas-kutya-fel-egyedul-otthon-maradni/2616/
Kedves Gazdi! Valószínűleg tályog, ami nem más, mint egy területen több-kevesebb genny keletkezése és összegyűlése egy viszonylag kisebb helyen. Legtöbbször helyi bakteriális fertőzés következtében alakul ki. (Gondoljon csak arra, mi történik, ha egy kis szálka megy az ujjába? Először megduzzad, kicsit fáj, majd egyre jobban duzzad, egyre jobban fáj, aztán ha nem szedik ki a szálkát, 5-6 nap múlva egy kis sárga pattanásszerű képződmény alakul ki a helyén. Nos, ez a tályog.) A tályog, ha nem nyitják meg, magától kifakad, és a benne összegyűlt gennyes váladék kifolyik. Ha ezt nem várják meg, hanem a tályog falát megnyitják, akkor ezt nevezzük a tályog megnyitásának. Azt azonban túl korán nem lehet elvégezni, mert ha még nem zajlott le teljesen a fertőződött szövetek beolvadása, akkor nem lesz sikeres a beavatkozás. A gennyes váladélnak a tályogbólk történő természetes, vagy orvosi segítséggel történő eltávozása után legtöbbször már rohamos a gyógyulás. Ezzel együtt érdemes lenne mihamarabb megmutatni a kutyát egy állatorvosnak mert fullad, köhög... fertőződhetett..