5811. Keresőkutyák a rohamosan szaporodó sakálok nyomában a Velencei-tó környékén
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
A Szent István Egyetem vadbiológusai osztrák és bajor kutatókkal együttműködve a világon elsőként alkalmaztak keresőkutyákat erre a célra.
Budának nevezték el a fővárosi Állatkert háromhetes orangutánbébijét.
A kutyusok életének egyik legfontosabb része a séta. Viszont ahogy mi sem a betondzsungelre vágyunk ilyenkor, úgy ők sem ezt a környezetet fedeznék fel legszívesebben. A természet pedig bármilyen üdítő, bizony veszélyeket rejt kedvencünk számára.
Ki hitte volna, hogy az idei divatot egy távolról jött vírus fogja „diktálni”? Pedig az egész világ szájmaszk lázban ég. Ebben az esetben különösen igaz a megállapítás, hogy kétféle ember létezik. Az egyik, aki valóban fontosnak tartja a viselését és a másik, aki foggal körömmel ellenzi ennek a „ruházati kiegészítőnek“ a használatát.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) az őszi kerti munkálatok során a téli álomra húzódó sünök védelmére hívja fel a figyelmünket.
A csőr folyamatosan nő és kopik, így képen láthat hibát nem érdemes drasztikusan korrigálni. A tökéletesebb koptatás érdekében legyenek rágható faágak, lehetőleg frissen vágott fűzfaág a ketrecében.
Kedves Olvasó! Arra nem gondolt, hogy elvigye állatorvoshoz? ezek nagyon súlyos tünetek, mielőbbi állatorvosi kezelésre szorul a cica!!!
Kedves Olvasónk! Az állatklinikák hétvégén is nyitva vannak, a hasi sérülés igen súlyos, ilyenkor a legjobb azonnali állatorvosi segítséget kérni. A cicát ilyenkor meg kell röntgenezni, vagy ultrahanggal megvizsgálni hogy kiderüljön kialakult-e belső sérülés, és ha igen melyik szervben. Reméljük, azóta jobban van a cica. Macska elsősegély A baleset kiváltotta izgalom hatására vagy a fájdalom miatt még meg is haraphat minket saját cicánk vagy megkarmolhat, bármennyire is jólnevelt. A cica fejére és lábaira különös gonddal kell ügyelni, illetve figyelni. A nyakának bőrét fogja meg valaki, erősen megmarkolva. Törülközőbe is tekerhetjük, így a karmolás veszélye csökkenthető. ha jelentős vérzést észlelünk, a vérzéscsillapításnál leírtak szerint próbáljuk meg csillapítani a vérzést.Vérzéscsillapítás: A balestek, sérülések gyakran vérzéssel járnak. A legjobb megoldás, ha a vérzést megpróbáljuk valamilyen erre alkalmas anyaggal tamponálni.Erre megfelelő lehet egy tiszta törülköző vagy más rongydarab, amivel odaszoríthatjuk a vérző felületre. Végtagok sérülése esetén készíthetünk nyomókötést nagyobb adag vattából és gézlapból. A kötést a vérző területre helyezzük, és közepesen szorosan rögzítjük.Nagyon lüktető, artériás vérzésnél próbálkozhatunk a vérzés feletti leszorítással, lekötéssel. Ne feletkezzünk meg a cica biztonságos rögzítéséről.Természetesen az elsősegély után vigyük orvoshoz!
Kedves Olvasónk! Azért érdemes elvinni, megmutatni az állatorvosnak. Elképzelhető, hogy eltört, biztosat a röntgen mutathat.
Keksz? mazsola? Szotyi? ez mind tilos.. A nem megfelelő eleség szintén felfúvódást okozhat, mely súlyos következményekkel járhat. A mogyoró és más olajos magvak, pl. a napraforgó rövid időn belül májkárosodást okozhatnak, mivel zsír rakódik le ebben a szervben. A csincsillák hasmenésének okát szinte lehetetlen azonnal és pontosan meghatározni, viszont gyors beavatkozásra van szükség. Az állatorvos ezért elsősorban folyadékterápiát ír elő, mely legalább a hasmenéssel együtt járó kiszáradást megakadályozza. "Zöldutas" nasik: almaszirom, hibiszkuszvirág, csipkebogyó, szentjánoskenyér, lóhere, (vad)rózsavirág (szárítva!), pitypang, Vitakraftos máriatövis és gourmet snack (ez csipkebogyó és rózsabimbó keveréke), Pepés roppantott borsó, répacsipsz, céklaszirom, tökhéjszirom és zöldséges keverék (nem biztos ám, hogy a csin mindet szereti, az enyémek pl. a répacsipszre fintorognak). És persze gyógyfüvek (kamilla-, bodza-, köröm-, hársfa-, levendula-, akácvirág, csalánlevél, kakukkfű, citromfű, fűzfakéreg, galagonyavirágos ágvég, borsmenta). "Csak ritkán, mert hizlal" nasik: (hetente egy-két szem, a többi napon a nasit a fenti rövidke listából kellene megoldani) lucernakarika, biobuláta, zabpehely, árpapehely (kukorica NEM!), natúr müzli, banáncsipsz, pattogatott kukorica (só és zsiradék nélkül), mazsola és egyéb aszalt gyümölcsök, dió mogyoró, földimogyoró, Pepe gyümölcsös keverék. "Ezt inkább hanyagoljuk" nasik: dropsok, mézes rudak, joghurtos-tejtermékes valamik, mézeskarikák, és persze szotyi, kukorica, zizi-ropi-tibi csoki. Minél hamarabb vissza kellene menni vele az állatorvoshoz.Csincsillához értő állatorvosok listája: http://csincsilla.hu/page.php?14