581. A kiscicák etetése
A kiscica etetésében nemcsak az lényeges, hogy jó minőségű eledelt kapjon, hanem a rendszeresség is fontos szempont. Ne akarj hirtelen változtatni a cica megszokott étrendjén, kialakult szokásain! Fő a fokozatosság.
A kiscica etetésében nemcsak az lényeges, hogy jó minőségű eledelt kapjon, hanem a rendszeresség is fontos szempont. Ne akarj hirtelen változtatni a cica megszokott étrendjén, kialakult szokásain! Fő a fokozatosság.
Naponta hányszor adj enni a macskádnak? A kiscicákat gyakrabban kell-e etetni, mint a felnőtt macskákat? A következő cikk ezekre, és más hasonló jellegű kérdésekre ad választ.
A LaPerm macskában szelíd, gyengéd társra találsz. Hálás a simogatásért, szereti gazdája közelségét. Kíváncsi természetű, szeret játszani, remekül alkalmazkodik környezetéhez. Rövid-és hosszúszőrű változata is létezik.
A macskád rágja a karmát, vagy úgy tűnik, mintha gúnyosan vigyorogna rád? Nem kell rögtön aggódni, a furcsa viselkedésnek számos oka lehet. Mielőtt bepánikolnál, olvass tovább!
A papagájok természetes ösztönei sosem tekinthetők rossz viselkedési formának: tanuld meg érteni a madarak testbeszédét annak érdekében, hogy elkerüld a problémákat!
Tisztelt Kérdező! Mindkét megoldás lehetséges. A legyengült cicát könnyen éri baleset: nem tud elfutni kutya vagy autó elől, a többi macska is megtámadhatja. Könnyen kiszárad, kisebb a tűrése minden tekintetben. A keringése könnyen összeomlik (shock) akár a legkisebb megterhelésre is, ami azonnali halálhoz vezet. Tehát nem feltétlen meghalni megy el, de nincs ereje visszatérni. Az ilyen cicákat befogadni fokozott felelősség: már az első hasmenés, vagy bármi más rendellenesség esetén célszerű azonnal szakszerű ellátásban részesíteni (állatorvos), mert a macska saját immunrendszerére nem lehet számítani. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Valószínüleg felfázott. Vizeletmintával "felszerelve" keresse fel állatorvosát.
Igen, ez egy infantilis viselkedés, de különösebben nem probléma. A gazdi a mamija :)
Kedves Anikó! Kérem keressen meg emailon, mert ez nem az fórum, ahol ki lehetne fejteni ezt a témát. Egyébként évente kb. 100 allergia diagnosztikát végzek, van miből meríteni. szaniszloferenc@t-online.hu Üdvözlettel Sz.F.