5926. Corgi Cardigan Welsh: a kicsi, de bátor kutya
A Corgi Cardigan szórakoztató társ, és szemfüles házőrző is. Mit kell tudni erről a kis termetű kutyafajtáról?
A Corgi Cardigan szórakoztató társ, és szemfüles házőrző is. Mit kell tudni erről a kis termetű kutyafajtáról?
Minden bizonnyal sokan hallják ezt a kifejezést. Akinek idősebb szülei, nagyszülei vannak, minden valószínűség szerint fenyegették azzal, hogy összekötik vele a bajszukat. Kisgyermekként nehéz elképzelni, hogy a bajuszos papa mit köt össze a babaarcú unokával, de általában a gyerek ilyenkor tudja, hogy valami rosszat csinált.
A szemeteszsákokat a szemét tárolására és szállítására használják. Mind a háztartásokban, mind az ipari létesítményekben, mind a köztereken eltérő méretű szemetes konténerek, kosarak, kukák találhatók, amelyek különböző típusú szemetet tárolhatnak. Mint minden más műanyag zacskó, a szemeteszsákok is különböző méretben kaphatók.
Neked hogyan indulnak a reggeleid? Kipihenten ébredsz és nyugodtan szervezed az előtted álló napot? Netalán már felkeléskor görcsbe rándul a gyomrod, és az egész reggeled kapkodással töltöd? Ha rád is ez utóbbi a jellemző, és a reggeleid nagy része kaotikus, akkor érdemes elgondolkodnod egy jól működő napi rutin kialakításán.
Csillogó szemei, selymes bundája és eleganciája teszi igazán különlegessé a török angóramacskát.
Ha még friss az ellés érdemes az anyát állatorvoshoz vinni, mert oxitocin injekcióval megindítható a teje. Ha nem sikerül, akkor az alábbi módon etessed őket. Készíthetünk magunk is a fiókák számára megfelelő pótanyatejet. Egy deciliternyi magas zsírtartalmú tejbe tegyünk két evőkanál főzőtejszínt egy tojás sárgáját és egy darab szőlőcukrot. Jól keverjük össze és melegítsük 42 °C-ra. A nyúlanyák átlagosan naponta 120 g tejet termelnek, és egy kisnyúl átlagosan naponta 20 g tejet igényel. Mesterségesen ezt napi többszöri etetéssel érjük el. A törpenyúl oldalon még további dolgokat olvashatsz a mesterséges táplálásról... majd írj, hogyan sikerült
Kedves Gazdi ! Néhány információval szolgálnék az EEG -vizsgálttal kapcsolatban. Az országban , sajnálatosan csak hárman végzünk EEG-vizsgálatot. Én személy szerint 17 éve, és 10 végzem a a tenyészállatok EEG-szűrővizsgálatát is a tervezett tenyésztésbe állítás előtt,ha biztosan tudni akarja a tenyésztő hogy mentes-e a kutyája öröklött epileptogén agyi betegségtől, vagy ha menet közben szavatossági problémák adódnak és a tenyésztő szeretné tudni, hogy a szuka vagy a kan oldaláról jött az a rossz gén amely az epilepsziát okozó , agyi betegséget örökíti. Az EEG-vizsgálatnak pontosan az a lényege,( többek között ), hogy két roham közötti agyhullámokat vizsgálja, kórosak-e vagy nem. Az epilepsziás agy epilepsziás kisüléseket produkál, rohammentes időszakban is. Az EEG-vizsgálat pont erről ad információt, hogy melyik agylebenyben és mennyire aktív az epilepsziás góc a tünetmentes periódusban.is. Ez az információ például, nagyon nagy segítséget nyújt az orvosnak a helyes antiepileptikum választás eldöntésében, valamint az epilepszia betegség prognosztikai megítélésben, de abban is, hogy az epilepszia oktanának a kiderítése érdekében a továbbiakban melyik képalkotó eljárást javasolja a tulajdonosnak. Ez így van embereken és állatokon egyaránt. Sajnos ez csak egy tévhit, hogy akkor informatív a görbe, ha éppen roham van. A beteg agy akkor is "gyártja " a kóros hullámtevékenységet, ha éppen klinikai roham nincs. A kutyákon végzett EEG-szűrővizsgálat, rutin vizsgálatnak számít külföldön, főleg a skandináv államokban és az USA-ban, Magyarországon sajnos még nem. terjedt el ilyen mértékben. Ennek ellenére több kutyafajta szűrővizsgálatát elindítottuk már a tenyésztők kérésére. Hasonló EEG-szűréssel vizsgálták éveken át, a Csepeli Vakvezető-ben a kutyákat a kiképzésbe állítás előtt. Ha egyéb információk is érdeklik,06-1- 360-0334-es számon elérhet. Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella
Kedves Gazdi, nem írja, hogy ivartalanított-e a kutya, mert ha nem, előfordulhat, hogy a kutya álvemhes. Tipikus tünet, hogy játékait kezdi védelmezni. Érdemes lenne mihamarabb megmutatni állatorvosnak. Félrevezető ösztönök – álvemhesség Hogyan kezelhető az álvemhes kutya? 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására
Kedves Erzsó! Lehet ez sok minden (pl. bolha, allergia, gomba stb.), ezért bőrkaparék vizsgálat szükségeltetik. El kellene vinni az állatorvosához. A könyöktáji bőrkeményedés, bőr megvastagodás az esetek 90%-ában a túl kemény fekhely miatt van, érdemes ezen változtatni. Viszont ha már elég súlyos fokú az elváltozás, akkor önmagában a fekvőhely változtatása már nem biztos, hogy elég ahhoz, hogy a már kialakult állapot visszaalakuljon a normális állapotba, legfeljebb nem fog tovább rosszabbodni. A szemölcsökről sem lehet látatlanban véleményt, vagy tanácsot adni, ehhez is orvosi vizsgálat szükséges.
Ketté kell választanod a problémát és ezzel együtt azok kezelését is külön megoldani: 1./ a kutya fél, bizonytalanná válik a fajtársaitól kapott ingerekre. Ezt kell megfelelő módszerekkel enyhíteni, csökkenteni. (szocializációs gyakorlatok, deszenzibilizáló tréning, Bach-virág terápia) 2./ Laza pórázon történő sétáltatás tanítása, tréningje (kondícionálás, klikker tréning, stb.) Ha az 1./ pontot sikerült megoldanod, csak akkor kezd el a 2./ pontot