5941. Kiselefánt született a budapesti állatkertben
Miután május 1-jén újra megnyíltak az állatkertek kapui, a budapesti állatkertbe látogatók is olvadozhatnak az elefántbébitől.
Miután május 1-jén újra megnyíltak az állatkertek kapui, a budapesti állatkertbe látogatók is olvadozhatnak az elefántbébitől.
Mostanság már aligha lehet valakit meglepni azzal, ha a szomszéd kertjében automata öntözőrendszer felszerelésére kerül sor. Az ilyen egységek már régóta jelen vannak a piacon. Százalékban kifejezve azonban még mindig nem sok ember használja ezt a technológia csodát. Ennek számos oka lehet. Talán a szkepticizmus minden új iránt vagy a nehézségek egy adott szerkezet kiválasztásában. A továbbiakban segítünk eloszlatni ezeket a kétségeket.
Félmaratont futókhoz csatlakozott egy kutya, és becsülettel végig is futotta a távot.
A különböző fajták eltérő teljesítményre képesek, így ennek tudatában összegyűjtöttük a legerősebb és leggyakoribb lovakat, amiket lóversenyeken láthatunk.
Megéri a kárpitozás házilag? Hogyan történik a puha kárpit rögzítése? Válaszok a cikkben!
Kedves Gazdi! A tengerimalac egyszerűen készül a szülésre, és fészket kapar magának, hogy biztonságban érezhesse magát. Ezzel minden rendben, valószínűleg egy héten belül szülni fog. Házat nem javasolnék betenni, illetve ha van bent, ajánlott kivenni, mert ha szűk helyen kezd szülni a malacka, összetaposhatja véletlenül a kölyköket. Esetleg a ketrec egyrészét fölülről le lehet takarni, hogy árnyékoljon. ez növeli a malacka biztonságérzetét. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Ebben a korban váltják a fogaikat a macskák. Azaz, minden bizonnyal arról van szó, hogy kipotyognak a tejfogai, és hamarosan kinőnek a maradó (végleges) fogak. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost. A kilógó nyelv sokszor a fogkövességet jelzi, de nem hiszem, hogy ez egy 7 hónapos cicánál előfordulhat, mindenesetre érdemes lenne memutatni a dokinak.
Elképzelhető, hogy pont álvemhes volt, amikor a műtét történt (tehát most is az), ami valószínűleg idővel meg fog szűnni. A játékokat érdemes elvenni tőle. Ha a tejtermelés megindulna, akkor feltétlen gyógyszeres kezelést igényel. Ha megmarad a probléma, akkor az pszichés (viselkedési) eredetű, ebben az esetben tapasztalt kutyakiképzőt javasolnék... Mellesleg, ha 6 napja volt a műtét, a műtétet végző állatorvos kollegával úgyis még fognak találkozni, szerintem neki is említsék ezt a dolgot... Félrevezető ösztönök – álvemhesség >>Hogyan kezelhető az álvemhes kutya? >>
Kedves kérdező! Miből gondolja, hogy ha ennyi állatorvos kollégám, aki látta, vizsgálta a kutyájukat (különösen a szemész állatorvos), nem tudott a kérdéseire megfelelő választ adni, akkor én, így az interneten át majd tudok válaszolni? Rossz hírem van: sajnos nem tudok! Vannak néha olyan tünetek, panaszok, amelyeknek soha nem derül ki az oka, és ezeknél nehéz a gyógyítás, a kezelés is. Úgy néz ki, hogy a kutyájuk jelenlegi baja is ebbe a kategóriába sorolható. Reméljük, mielőbb elmúlik a látászavara és meggyógyul teljesen.
A Corneregellel nem árthat neki, de önmagában nem fogja megoldani a problémát. Meg kellene mutatni állatorvosnak, mert valószínűleg a harmadik szemhéja esett elő, és annak több oka is lehet. Az is lehet, hogy valami idegen test került mögé, amit el kell távolítani. Meg kell nézni, nincs-e szaruhártya sérülése. Ez sokszor csak speciális festékkel mutatható ki.