596. Öröklött vagy szerzett epilepszia?
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
Sok esetben fordulnak hozzám 8-10 év feletti (idős) kutyákkal, melyek az epilepsziás rohamok különböző típusait mutatják.
A kínai tűzhasú gőtét vagy törpe tűzhasú gőtét mindenképpen aqua-terráriumban tartsuk, mert ha nem biztosítunk neki szárazföldet, megfullad.
Az ember mellett élő macskák többsége általában finnyás és válogatós. Többségük nem hajlandó enni, ha az étel nem elég friss, ha túl meleg, túl hideg, ha valami zavaró körülmény van a közelben...
A jákópapagáj vagy más néven szürkepapagáj (Psittacus erithacus) hajlamos a stresszre, többsége rosszul tűri a hirtelen mozdulatokat, az idegen tárgyak megjelenését.
Mennyi ideig tart a kutyánál az első tüzelés? Mikor lesz a következő? Hogyan vehető észre szuka kutyánál, ha csendes tüzelése van?
Nagyon sürgősen vigye állatorvoshoz!
Kedves Noémi! A kennel köhögés valóban lehet makacs lefolyású betegség. A gyógyulásban az immunerősítők, gyulladáscsökkentők, köhögéscsillapítók, és megfelelő antibiotikumok segíthetnek. Fontos a köhögés okaként kizárni a szív eredetet, valamint hosszas, nem szűnő köhögés esetén légcső és tüdő RTG készítése is indokolt lehet, valamint esetleg mikrobiológiai mintavétel, hogy pontosan lehessen tájékozódni a fertőzés okáról.
A szarv növekedését elsősorban genetikai tényezők befolyásolják és kevésbé függ a táplálástól. Türelmet javaslok és a várva várt szarvak hamarosan kifognak nőni.
1./ a) Megpróbálhatja az anya macska nyálával, szőrének illatával preparált törlőkendővel áttörölni a picit és a továbbiakban mellőzni, hogy az Ön 'ember szaga' kerüljön rá. b) Megpróbálhatja az anya macska emlőit kicsit megnyomni, hogy néhány csep anyatej jelenjen meg és akkor a pici száját odatenni - segítve a szopás/szoptatás folyamatának megindulását. 2./ Ha a próbálkozásaok nem vezettek eredményre, akkor - mesterséges táplálékbevitel nélkül - kicsik a túlélés esélyei.
Igen lehet allergia is, (külső- vagy belső okok is lehetnek) de más jellegű bőrbetegség is. Hasonló tüneteket produkálhatnak azok a kutyák is akik 'unalmukban' vagy valamilyen stresszhelyzet okán kezdik el nyalogatni, rágni valamilyen testrészüket.