6056. Ennyi cuki vörös panda kölyök született Nyíregyházán - fotók!
Az apróság születése azért is fontos esemény, mert fajtársai közül már csak 10 ezer példány él vadon, és fogságban nehezen szaporodnak.
Az apróság születése azért is fontos esemény, mert fajtársai közül már csak 10 ezer példány él vadon, és fogságban nehezen szaporodnak.
Természetes, hogy imádjuk a kutyánkat, sokan meg is pusziljuk, ölelgetjük, a kutyáról emberre terjedő betegségek miatt azonban néhány dolgot nem árt, ha betartasz!
A szemtanúk szerint azért ugrott rá a hattyúra a férfi, hogy szórakoztassa a hajón lévő társaságot.
A vezetési engedély megszerzése feledhetetlen és egyben meghatározó pont az ember életében. Amint az első jogosítvány kiváltása megtörténik, megnyílik előttünk a világ és végre mi magunk is részesei lehetünk a közlekedés legelterjedtebb formájának. Személygépkocsit vezethetünk és ezzel gyakorlatilag bárhová eljuthatunk, a világszerte kiépült infrastruktúrának köszönhetően. De idáig még rögös út vezet, amin egyesek könnyen, míg mások annál nehezebben haladnak végig.
Talán nem fogok mellélőni – kutyás emberként is mondom – nehéz olyan vitamint vagy gyógyszert találni, amit meg is eszik kis kedvencünk, nem köpi ki darabokban, vagy akár egyben is. Csomagolhatjuk bármilyen párizsiba, szalámiba, sonkába, keverhetjük a tápja mellé vagy dughatjuk el akár a házikosztban is, sok gazdinak nehéz dolga akad a vitaminok beadásával.
Üdv! Az ékszerteknősök esetében olyan 30-40 évvel jó tartási körülmények között bizton lehet számolni.. Az ivarok között jelentős különbség hogy a nőstény nagyobbra nő, farka rövidebb első lábain karmai normális méretűek maradnak, míg a himek farka jelentősebben hosszabb és karmai is megnőhetnek akár 2-3 cm-re is. A méretek a nőstények esetében olyan 30-40 cm-es páncélhosszt jelent kb. Üdv-Éva
Ha egy kutyának nincs törzskönyve, nem minősíthető fajtatiszta kutyának, mert nem tudod igazolni, hogy valóban, több generációra visszamenően fajtatiszta kutyák voltak-e rokonai. Ha pedig úgy kérdezed, hogy a kan (apa) fajtatiszta volt-e, azt csak egy jó szemű, tapasztalt ember tudja megállapítani. Esetleg tegyél ide képeket, talán meg tudnám Neked mondani. De a legjobb, ha egy német juhászkutya tenéysztőhöz fordulsz. Ajánlott oltási program kutyáknak: Alapimmunizálás: minden kutyának ajánlott védőoltások.7-8 hetes korban Parvovírusos bélgyulladás elleni oltás.9-10 hetes korban kutya kombinált oltás. (kutya parvovírus, szopornyica, kennelköhögés, fertőző májgyulladás, leptospirózis).11-12 hetes korban Parvovírusos bélgyulladás elleni oltás.13-14 hetes korban kutya kombinált oltás.15-16 hetes korban veszettség elleni oltás.6 hónapon belül veszettség elleni oltás ismétlése.Ajánlott parazita ellenes kezelések:Belső élősködök elleni kezelések:2-12 hetes korig a kölyköket kéthetente,majd háromhavonta ajánlott széles hatásspektrumú féregtelenítő készítménnyel kezelni.Külső élősködök elleni kezelések:A jó minőségű bolha- és kullancsnyakörvek kb. 6-7 hónapig nyújtanak védelmet. (Kiltix, Scalibor)
Kedves Éva! A hiposzenzitizáció, a kezelő oldatsor után élete végéig fenntartandó, mert az immunrendszer különben "elfelejti", hogy ne reagálja túl az adott allergénekre! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A kérdésre csak egy vizsgálat után lehetne választ adni. A köhögés, duzzadt has, elhízás sajnos nem olyan tünet a kutyánál, amit csak úgy otthon kellene/lehetne kezelni.
Kedves Gazdi! Kétféle homeopátiás készítményt javaslok: HOMEOGENE és CORYZALIA tabl., melyek a legtöbb patikában kaphatók, - a következő adagolásban: Minden nap frissen oldjon fel mindkét tablettából külön-külön 1/2 - 1/2 dl vízben egy-egy tablettát, és ezen oldatokból mindegyik kutyusnak adjon a szájába műanyag kiskanállal vagy fecskendővel napi 3x 1-2ml-nyit felváltva mindkét oldatból, - a tünetek javulásáig. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvenceinek: Dr. Kopócsi Andrea