6056. Ennyi cuki vörös panda kölyök született Nyíregyházán - fotók!
Az apróság születése azért is fontos esemény, mert fajtársai közül már csak 10 ezer példány él vadon, és fogságban nehezen szaporodnak.
Az apróság születése azért is fontos esemény, mert fajtársai közül már csak 10 ezer példány él vadon, és fogságban nehezen szaporodnak.
Természetes, hogy imádjuk a kutyánkat, sokan meg is pusziljuk, ölelgetjük, a kutyáról emberre terjedő betegségek miatt azonban néhány dolgot nem árt, ha betartasz!
A szemtanúk szerint azért ugrott rá a hattyúra a férfi, hogy szórakoztassa a hajón lévő társaságot.
A vezetési engedély megszerzése feledhetetlen és egyben meghatározó pont az ember életében. Amint az első jogosítvány kiváltása megtörténik, megnyílik előttünk a világ és végre mi magunk is részesei lehetünk a közlekedés legelterjedtebb formájának. Személygépkocsit vezethetünk és ezzel gyakorlatilag bárhová eljuthatunk, a világszerte kiépült infrastruktúrának köszönhetően. De idáig még rögös út vezet, amin egyesek könnyen, míg mások annál nehezebben haladnak végig.
Talán nem fogok mellélőni – kutyás emberként is mondom – nehéz olyan vitamint vagy gyógyszert találni, amit meg is eszik kis kedvencünk, nem köpi ki darabokban, vagy akár egyben is. Csomagolhatjuk bármilyen párizsiba, szalámiba, sonkába, keverhetjük a tápja mellé vagy dughatjuk el akár a házikosztban is, sok gazdinak nehéz dolga akad a vitaminok beadásával.
A prüszkölés lehet akár enyhébb fokú macskanátha is. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Gyakran egy egész fiatal korban szerzett vírusfertőzés "maradványaként" jelentkeznek enyhébb, prüszköléssel járó tünetek. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Sajnos látatlanban nehéz eldönteti, hogy nátha vagy allergia. Mindenképpen javasolt megmutani állatorvosnak.
A szeméttelepen valószínűleg összeszedett valami bélfertőzést, ami miatt kialakulhatott az étvágytalanság és a kedvetlenség. Javaslom hogy minél előbb vizsgáltassák meg az állatorvosukkal.
Üdvözlöm, Sajnos ez olyan tipikus kérdés, amit így interneten keresztül nem lehet megválaszolni. Lényeges lenne egy alapos vizsgálat, hogy fény derüljön arra mi a teknős problémája. Amit leír biztosan nem normális. Üdvözlettel -Schütz ÉVa
Valamilyen a párjával összefüggésbe hozható változás vagy esemény lehet a kiváltó ok. Maga nem sokat tud tenni, inkább a párja. Ő adjon enni a macskának, játszon a macskával, kényeztesse jutalomfalatokkal, stb.
Kedves Kriszti! Ha még nem szült meg a nyuszi akkor vidd orvoshoz, mert túlhordja a piciket. Az átlagos vemhességi idő 31-33 nap. A 29. nap előtti fialás esetén vetélésről beszélünk, az éretlen magzatok általában halva születnek. A 34 napnál hosszabb vemhességnél a túlhordott nyulak szintén halva jönnek a világra. Ez nagyon rövid intervallum, azonban az állatorvos oxitocin injekciót adva a világra tudja segíteni a Piciket. Ne izgulj, az első vemhesség elég gyakran nehézséget okozhat a hobbinyusziknál. A fészekrakás is elmaradhat- azonban az én tapasztalatom, hogy ellenben a húsnyulakkal- a törpenyuszik az ellés előtt közvetlenül végzik el a fészeképítést. Ebben segíthetsz is neki, hogy kialakítod a fészket... Írj majd kérlek hogy sikerült az ellés.:) Szép Napot Gabi