6111. Mit ünneplünk az Állatok világnapján?
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
A kölyökkutyák gyakran vizelnek örömükben. Nem tudják kontrollálni magukat, és néha észre sem veszik, hogy ez történt.
Ha a saját egészségünkről van szó, ma már könnyen válogathatunk különböző vitaminkészítmények közül, és sokan tisztában is vagyunk vele, melyik vitamin miért fontos a szervezetünk számára. Azonban, ha négylábú kedvencünkre kerül a sor, már jóval nagyobb fejtörést okoz, szüksége van-e vitaminra, illetve ha igen, melyik a megfelelő választás? Jöjjön néhány válasz, amely segíthet jobban eligazodni a kutya és vitamin témában.
A hibrid kutyafajták létrehozása egyesek szerint ingoványos terep: szerintük nem lenne szabad csak úgy keresztezni 2 fajtát azért, hogy létrehozzunk egy harmadikat, ami talán, egy kis szerencsének is köszönhetően, azokat a tulajdonságokat fogja hozni, amiket szeretnénk. Mások ugyanakkor azzal érvelnek, hogy az összes, ma ismert és bejegyzett kutyafajta ugyanígy jött létre – miért ne lehetnének újabbak? Bárkinek legyen is igaza, a hibrid kutyák léteznek, és nagyon sokan kedvelik őket.
A férfi frizura divatot még napjainkban is a híres emberek hajviseleti határozzák meg. Leginkább a sportolók, a filmsztárok, és a zenészek szoktak lenni azok, akik a trendet diktálják ilyen téren. Éppen ezért nem ritka az, ha egy olyan konkrét elképzeléssel szeretnének elmenni az urak a fodrászhoz, amit az újságban, vagy a tévében láttak. Olyan szerencsés helyzetben van az erősebbik nem, hogy napjainkban már nem csak fodrászatba, de barber shopba is mehetnek akkor, ha igaz stílusos hajkölteményt szeretnének, hiszen az ilyen szalonokban nem csak a szakáll és bajusz vágásával, ápolással foglalkoznak!
Kedves Gazdi! Ilyenről még nem hallottam és nem is láttam nyuszinál. Esetleg közben ébren volt a nyuszi? Kapott levegőt? Nem akadtak fenn a szemei? Mert náluk is lehetnek rohamok, akár olyan betegségből is, ami nagyon ritka, ezért nem találkoztunk még vele. Azonban az is előfordulhat, hogy egyszerűen a nyuszi ülve elvesztette az egyensúlyát, elbóbiskolt és azért dőlt hátra. Ha többször észlelsz ilyet. És a nyuszi sem úgy viselkedik, mint ahogy megszoktad, akkor fordulj vele orvoshoz. És kérdezz meg egy specialistát. Én így látatlanban nem gyanakodnék bajra. Mert a tapasztalat az, hogy a nyulak lakásban tartva, mivel biztonságban érzik magukat, nagyon könnyen el tudnak aludni 1-2 percre. Ekkor történnek furcsa testformák, vagy akár rohamra emlékeztető dolgok is- mikor eldobja magát és még a lábai is járnak, mert álmodik- azonban ha sokszor fordul elő és a nyuszi zavart ezután, akkor keress fel orvost, mert lehet valami betegség áll a háttérben. Majd írd meg kérlek mi történt. Szép Napot Jekkel Gabi
Nem ismerem az inhalátort, de a Hungarovet rendelőjében több sikerrel járhat: http://www.hungarovet.com/?p=604keresse Dr. Bendzsel Dánielet. Elérhetőségét itt megtalálja: http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/hungarovet-allatorvosi-rendelo/244/ üdvözlettel:
A rendszeres helyi fertőtlenítés és a kötés segíthet pár napig, de azt gondolom, előbb-utóbb jó lenne megmutatni állatorvosnak!
Kedves Olvasónk, sajnos azt kell mondjuk, hogy a berni pásztorkutya nagyon nem tömbházba való. A berni, a négy svájci pásztorkutya leghosszabb szőrű tagja, akkor tenyésztették ki, amikor a hegyi pásztoroknak sokoldalú munkakutyákra volt szükségük. Hosszúszőrű, a közepesnél nagyobb, erőteljes és mozgékony munkakutya erős végtagokkal. Nagyon sok mozgást igényel. Így ha be van zárva egy lakásba és csak reggel, du és este viszik le, nagyon nem fogja jól érezni magát. Nagy teret és sok mozgást igényel. A berni pásztorkutyák átlagos élettartama 7-8 év. Összehasonlításképpen: a legtöbb, hasonló méretű más fajták átlag életkora 10-11 év. A leghosszabb életű berni pásztorkutya egy 2004-es Egyesült királyságbeli felmérés alapján 15,2 éves volt.Általában a rák a vezető halálozási ok. A berni pásztorkutyáknál sokkal magasabb a halálozási arány rákos megbetegedéstől, mint a többi fajtánál. Egyesült Államokbeli, Kanadai és az Egyesült Királyságbeli felmérésekben a berni pásztorkutyák 27%-a rákban halt meg. Számos különböző típusú daganatok jellemzőek a berni pásztorkutyák megbetegedéseire, beleértve a rosszindulatú histiocytózist (a szájnyálkahártya és a bőr papillomája), a hízósejt daganatot (mastocyta), a lymphosarcomát, a fibrosarcomát és az osteosarcomát is.A berni pásztorkutyáknál szintén szokatlanul magas halálozási arány a váz- és izomrendszeri problémák. Ez nem az a kutyafajta, ami jól viseli a hosszú, kitartó túrákat. Az Egyesült Királyságbeli tanulmány alapján a csípő arthritis (ízületi gyulladás) és keresztszalag szakadás jelentették a halálozás okának mintegy 6%-át. Összehasonlításképpen: fajtiszta kutyáknál általában 2%-a mozgásszervi betegségek miatti halálozás.A berni pásztorkutyák tulajdonosai majdnem háromszor valószínűbben jelentenek váz-és izomrendszeri problémákat kutyáiknál, mint más fajták tulajdonosai. Leggyakoribb problémák lehetnek a keresztszalag szakadás, osteochondritis (porcsérülés) és ízületi gyulladások (különösen váll, könyök és csípő). Az izomrendszeri problémák a kutya életében már szokatlanul korán jelentkezhetnek. Például az Egyesült Királyságbeli és Kanadai tanulmányokban a kutyák 11%-nál már 3,4 éves korban jelentkeztek. Röviden a berni pásztorkutya tulajdonosoknak fel kell készülnie, hogy megbirkózzanak egy nagy testű kutyával, amely mozgásszervi problémákkal küzdhet már fiatal korban. Különböző lehetőségek segítségével, például mozgáskorlátozott kutyák számára kifejlesztett rámpákkal az autóba ki-be szállásra, vagy ház lépcsőjére helyezve segíthetünk, de egy kényelmes ágy is segíthet enyhíteni a kutya ízületi fájdalmán.
Kedves Kérdező! Hogy mit ért a madárkája fején és szemei körül látható „zsíros” tollazaton, azt sajnos nem tudom. Talán ha küldene róla egy-két jó minőségű képet, az segítené a probléma meghatározását. Hogy a madárka dörzsölgeti a szemét a botokhoz, az szerencsés esetben a vedlés velejárója: viszketnek a növőben lévő, új tollacskái. Kevésbé szerencsés esetben valamilyen külső parazita (atka) jele is lehet a vakarózás. Létezik erre megfelelő gyógyszer (SH-IVERMECTIN Light spot on), de jobb, ha állatorvos állítja fel a diagnózist, és ő végzi el a kezelést - főleg első alkalommal. A madárka napközbeni szunyókálását okozhatja a hirtelen borúsra vált idő - ám ha ez rendszeressé válik, és egy-egy bóbiskolás hosszabb ideig tart, akkor bizony betegség tünete is lehet. Azt megint nem tudom pontosan, mit ért Ön a fej hátrahajtásán. Ha úgy érti, hogy a madárka oldalra-hátra tekeri a nyakát, és a fejecskéjét a szárnya alá dugja, akkor ez rendben van, mint póz: gyakran alszanak ebben a tartásban a madarak. Ha viszont szó szerint hátrafelé hajlítja a nyakát, nem pedig oldalra, akkor az semmiképp sem szokványos, és szintén megérne egy állatorvosi konzultációt. (Itt hívnám föl a figyelmét arra, hogy madarakkal viszonylag kevés állatorvos foglalkozik: őket nem lehet akárkihez vinni. Hogy hol talál a lakóhelye közelében madaras orvost - egzotikus állatok szakorvosát -, arról a neten tájékozódhat.) A vitamin cseppekről én inkább lebeszélném… Megfelelő körülmények között tartott és táplált, fiatal madárnak nemigen lehet szüksége ilyesmire - vagy ha mégis, akkor arról orvos döntsön, és ő ajánljon biztonsággal alkalmazható, komolyabb készítményt. Madárkájának jó egészséget és hosszú, boldog életet kívánok szeretettel: Bukuli Ágnes