6111. Mit ünneplünk az Állatok világnapján?
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
Az állataink igazi társaink, barátaink, segítőink lehetnek, és nem egyszer jobban kötődünk hozzájuk, mint egy-egy emberhez.
A kölyökkutyák gyakran vizelnek örömükben. Nem tudják kontrollálni magukat, és néha észre sem veszik, hogy ez történt.
Ha a saját egészségünkről van szó, ma már könnyen válogathatunk különböző vitaminkészítmények közül, és sokan tisztában is vagyunk vele, melyik vitamin miért fontos a szervezetünk számára. Azonban, ha négylábú kedvencünkre kerül a sor, már jóval nagyobb fejtörést okoz, szüksége van-e vitaminra, illetve ha igen, melyik a megfelelő választás? Jöjjön néhány válasz, amely segíthet jobban eligazodni a kutya és vitamin témában.
A hibrid kutyafajták létrehozása egyesek szerint ingoványos terep: szerintük nem lenne szabad csak úgy keresztezni 2 fajtát azért, hogy létrehozzunk egy harmadikat, ami talán, egy kis szerencsének is köszönhetően, azokat a tulajdonságokat fogja hozni, amiket szeretnénk. Mások ugyanakkor azzal érvelnek, hogy az összes, ma ismert és bejegyzett kutyafajta ugyanígy jött létre – miért ne lehetnének újabbak? Bárkinek legyen is igaza, a hibrid kutyák léteznek, és nagyon sokan kedvelik őket.
A férfi frizura divatot még napjainkban is a híres emberek hajviseleti határozzák meg. Leginkább a sportolók, a filmsztárok, és a zenészek szoktak lenni azok, akik a trendet diktálják ilyen téren. Éppen ezért nem ritka az, ha egy olyan konkrét elképzeléssel szeretnének elmenni az urak a fodrászhoz, amit az újságban, vagy a tévében láttak. Olyan szerencsés helyzetben van az erősebbik nem, hogy napjainkban már nem csak fodrászatba, de barber shopba is mehetnek akkor, ha igaz stílusos hajkölteményt szeretnének, hiszen az ilyen szalonokban nem csak a szakáll és bajusz vágásával, ápolással foglalkoznak!
Kedves gazdi! Sajnos látatlanban erre nem lehet semmit mondani, vissza kellene még vinni az állatorvosukhoz. Sokszor a remegés, a gyenge idegrendszer tünetei.-( És ez mivel öröklődik, nem túl sokat lehet ellene tenni. Sajnos ez van, ha nem megfelelõ kutyákat vesznek tenyésztésbe és szaporítják õket... De nem mondanám látatlanban, hogy ez van az Önök kutyájával, hiszen láz is társult hozzá. Ha méis gyenge idegrendszer, akkor meg lehet talán próbálkozni aromaterápiával, manapság állítólag nagyon hasznosak, megnyugtatják a kutyust. Keressen rá, neten biztos talál sok infot. Illetve meg kéne próbálni kizárni a hormonok hatását is, tehát semmiképp nem szabadna tenyészsétbe venni. Esetleg ivartalanítani is lehetne idõvel... Próbáljanak meg hozzáértő dokit találni, akinek van már ilyen tapasztalata!
Kedves Gazdi! meglehetősen hiányos információt adott meg: milyen idős a cica? milyen nemű? ivartalanítva volt? oltva, féregtelenítve volt? bolhairtás volt? de tippelhetünk: egy kiscica oltások nélkül. Valószínűleg macskanáthás. Állatorvosi segítségre van szüksége, antibiotikumos kezelés kellene neki. Macskanátha >>
Kedves gazdi! A nyáladzás, nem evés, bűzös lehelet: előfordulhat, hogy fogkő vagy fogínyprobléma, gyors kezeléssel gyógyítható lenne. Oltások, féreghajtás, bolhairtás volt mindig? nem tudjuk, hogy ivartalanított-e stb. csak el kellene vinni orvoshoz, az állatért a gazdája felelősséggel tartozik..olyan mint a gyerek, nem tudja meggyógyítani önmagát.Macska fogkövességről bővebben >>
Tisztelt Érdeklődő! Elöljáróban el kell mondanom, hogy így - interneten keresztül - csak feltételezhetünk dolgokat, biztos eredményt csak egy vizsgálat adhat! Nagyon jól tették, hogy állatorvost kerestek, viszont a képek alapján azt kell mondanom, hogy mindenképpen próbálják őt elérni! Mint írtam, interneten keresztül csak feltételezhetünk dolgokat. A szeme esetében két lehetőség van. A jobbik - ebben az esetben - a zöldhályog, ami a szeműr csarnokvizének megnövekedett mennyiségét takarja, jobbára fájdalommentes betegség. Ugyan vakságot okoz, de a rágcsálók látása nem túl jó, ez a mindennapokban nem fogja zavarni kedvencüket. A másik - rosszabbik eshetőség a daganat. Sajnos ezt kép alapján nem lehet eldönteni, mindenképpen kivizsgálás szükséges. Az előbbi betegség jól kezelhető, az állat megszokott életvitele fenntartható. Az áll jobb oldalán lévő duzzanatnál három dolog képzelhető el. A legkevésbé valószínű, hogy leesett, vagy ráesett valamire, aminek az éle pont a csontot találta el. Ebben az esetben vérömleny is lenne, ami a képen nem látható, tehát törés nem valószínű. Az esélyesebb, hogy valamilyen hegyes tárgy, vagy étel (pl. hántolatlan zab), megszúrta, felsértette a pofazacskó belső hártyáját. Ilyenkor rendszerint tályog alakul ki. Ezt a tályogot orvosnak fel kell nyitnia is ki kell takarítani - az eljárás megtanulható, így a későbbiekben otthon is elvégezhető a tisztító folyamat. Ebben az esetben, ha nem kerül orvoshoz az állat idővel a tályog magától is felnyílik, de ilyenkor fennáll a fertőzés veszélye, ami akár életet is követelhet, de ez a legritkább esetben fordul elő, azonban érdemes odafigyelni rá! A harmadik eset pedig szintén a daganat. Leírás és képek alapján nem szívesen bocsátkozom találgatásokba, hogy melyik is a helytálló, mindenképpen próbálják elérni kisállatorvosukat, mert bármi is a tüneteket kiváltó ok, kezelésre lehet szükség. Kívánom, hogy mielőbb felgyógyuljon a kis jószáguk és még sokáig lelhessék örömüket egymásban! Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Kedves Tamás! Valószínűleg melanoma. Ez egy daganatos elváltozás, ami állatorvosi vizsgálatot, majd műtétet igényel, úgyhogy mihamarabb keressen fel egy kollegát, mert helyeződésük miatt sérülhetnek, beszakadhatnak, kifekélyesedhetnek stb.