6126. Letartóztattak egy férfit, mert a macskáját a kádjában úsztatta
A férfi a közösségi oldalán osztotta meg a felvételt, amin a macskája a kádban úszik.
A férfi a közösségi oldalán osztotta meg a felvételt, amin a macskája a kádban úszik.
Vészesen közeleg az ünnepi időszak, amikor a legtöbbünk szeret időben elkezdeni készülődni és ajándékot vásárolni. A tökéletes meglepetést megtalálni azonban nem olyan egyszerű, mint azt gondolnánk, főleg, ha a felnőttekről van szó.
A sütőtököt nemcsak mi, emberek szeretjük, hanem a kutyánk is. Mutatjuk, hogyan adhatod kedvencednek a legőszibb zöldséget!
A takarítás a mindennapi élet része, hiszen hiába is várja, hogy a lakása, a műhelye vagy az irodája kitakarítsa magát, ez mindig a tulajdonos vagy lakó, bérlő dolga lesz. Ez azonban még nem jelenti azt, hogy órák hosszat kellene porszívózni. Ha a megfelelő kialakítású és teljesítményű készüléket használja, akkor nagyon gyorsan és kényelmesen elvégezheti ezt a feladatot. A száraz-nedves porszívó kitűnő választás, hiszen nagyon hatékonyan el lehet távolítani vele nemcsak a száraz, hanem a nedves halmazállapotú szennyeződéseket is.
16 év alatt 1600 védett madarat öltek meg orvvadászok.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Azonnal vigyék állatorvoshoz!!!
Csak egy komplett állatorvosi kivizsgálást tudok javasolni ami felderíti a belső szervek működését/vérvizsgálat/ az izületek állapotát/rtg/ a belső szervek és a szív morfológiáját/ultrahang/. A pontos diagnózis birtokában az elváltozások egy része gyógyítható vagy kezelhető/izületi fájdalmak,keringési rendellenesség/
Amennyiben a szervi okok tényleg kizártak, volt vizsgálat, nem csak tapogatás... vese, húgyvezeték, cukorbetegség !? TEHÁT ha minden O.K. - mert a szervi eredetű okok kizártak, akkor lehet a problémát viselkedéstechnikai szempontból kezelni. - fontos lenne eldönteni, hogy un. ´jelölő vizelés´ vagy valóban a húgyhólyag ingere ? - az esti/délutáni etetés időpontját előbbre vinni, vagy hogy este ne legyen a kutya szomjas (különösen száraz táp etetése esetén !) - néhány napig kb 23 h is levinni, majd fokozatosan előbbre hozni az időpontot 21 h ig - ugyan csak néhány napig kora reggel 5 h - 6 h is kivinni (ha nincs éjszakai bevizelés) majd ezt az időpontot is fokozatosan későbbre helyezni - éjszaka nem hagyni kint ivóvizet
Nekem az a véleményem, hogy amennyiben egyéb tekintetben probléma mentesnek látja a kutyát, akkor ezzel a "mennyit iszik?" kérdéssel ne foglalkozzon. Ha van előtte víz, majd iszik belőle, amennyi jól esik neki. Már nincs meleg, nem kell a lihegéssel párologtatnia, így a folyadék veszteség is kicsi, bizonyára jobban gazdálkodik a szervezete a kevesebb vízzel is.
A kellemetlenségeken túl azért is érdemes leszoktatni kutyánkat az ugrálásról, mert ez egy olyan helyzet, ahol ő irányítja a cselekvést...olvass tovább >>