6261. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
A nyári szezonban elszaporodó szúnyogok nem csak az emberre jelentenek veszélyt. A szúnyogcsípésen keresztül kis kedvenceink is komoly fertőzésnek vannak kitéve, ezért érdemes gondoskodni a szúnyoghálóról.
A szőrös kis kedvenceink rengeteg örömet okoznak nekünk nap mint nap: reggel azzal ébresztenek, hogy az orrunk alá dugják a kedvenc játékukat, a labdázás során a legviccesebb mutatványokkal szórakoztatnak, esténként pedig nincs is jobb érzés, mint együtt összebújni velük a kanapén. Ugyanakkor bevallhatjuk, hogy olykor bosszúságot is tudnak okozni – elsősorban akkor, amikor takarítanunk kell utánuk. Van azonban néhány olyan egyszerű, de nagyszerű praktika, amivel az otthonunk mindennapi tisztán tartása nem emészti fel az összes időnket, mégis makulátlannak tűnik majd.
Új kiskutya a családban? Számtalan vidám és boldog pillanat vár rátok ez szinte biztos. A kutyanevelés mindemellett viszont rengeteg munka is és egy hibás nevelésnek köszönhetően viselkedési problémák alakulhatnak ki.
Mire kell figyelni a kutya büntetése során? Hogyan taníthatjuk meg neki a helyes viselkedést, és mi az, amivel csak árthatunk?
Kedves Gazdi! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel valóban nem lehet teljeskörű változást elérni. (http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER ) Ha érdekli a tréning, keressen:http://www.haziallat.hu/szaknevsor/kutyaiskolak/4tappancs-kutyatrener-stefan-siman/220/ Üdvözlettel:Stefan Siman
Kedves Gazdi! Azonnal vigye állatorvoshoz, életmentő lehet!
A tenyésztésre szánt állatokat rendszeresen ellenőriztetni kell állatorvossal. Laborvizsgálat, szerológiai tesztek,hormonális vizsgálatok és ultrahangos vizsgálatok szükség szerint. Önmagában az üresen hagyott nőstény nem hajlamosabb a felsorolt betegségekre, mint a rendszeresen elletett. A nagyobb gond, hogy az ivarzó, de nem fedeztetett nősténymacska viselkedése erősen megviseli a tulajdonosokat, ezért az ivartalanítást megspórolva hormonkészítményekkel kezelik állataikat. Ez viszont ugrásszerűen megnöveli a gennyes méhgyulladás kialakulásának veszélyét. Az ön lakóhelyéhez közel , Székesfehérváron van jól felszerelt állatkórház, amely minden igényt kielégít, de kisebb állatorvosi rendelőket talál Gárdonyban, Velencén is. Tájékozódjon az interneten, mert személyesen senkit nem ajánlhatok, nem ismerem őket.
Üdvözlöm, valószínűleg az esélyein nagyot dobna, ha látná egy hüllőkre specializálódott állatorvos, diagnosztizálná és kezelni kezdené...... diagnózis nélkül nehéz kórjóslatot mondani... http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/exo-pet-allatgyogyaszati-centrum/323/ Üdv-Éva
Ilyen előzmények után már nincs veszteni való! Próbálják meg a következő "diétát": vegyenek friss csirkenyakat, azt vágják fel kb. ujjnyi széles karikákra, majd a húsklopfolóval verjék szét annyira, hogy az egészből egy felismerhetetlen csontos-húsos pép legyen. Ezt adják enni a cicának. Legalább 4-5 napon át ezt (pontosabban csak ezt) etessék vele! És kérem, kérdéseket ne tegyenek fel ezzel kapcsolatban, mert nem tudom megmagyarázni. De már sok hasonló esetben bevált.