6261. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
A nyári szezonban elszaporodó szúnyogok nem csak az emberre jelentenek veszélyt. A szúnyogcsípésen keresztül kis kedvenceink is komoly fertőzésnek vannak kitéve, ezért érdemes gondoskodni a szúnyoghálóról.
A szőrös kis kedvenceink rengeteg örömet okoznak nekünk nap mint nap: reggel azzal ébresztenek, hogy az orrunk alá dugják a kedvenc játékukat, a labdázás során a legviccesebb mutatványokkal szórakoztatnak, esténként pedig nincs is jobb érzés, mint együtt összebújni velük a kanapén. Ugyanakkor bevallhatjuk, hogy olykor bosszúságot is tudnak okozni – elsősorban akkor, amikor takarítanunk kell utánuk. Van azonban néhány olyan egyszerű, de nagyszerű praktika, amivel az otthonunk mindennapi tisztán tartása nem emészti fel az összes időnket, mégis makulátlannak tűnik majd.
Új kiskutya a családban? Számtalan vidám és boldog pillanat vár rátok ez szinte biztos. A kutyanevelés mindemellett viszont rengeteg munka is és egy hibás nevelésnek köszönhetően viselkedési problémák alakulhatnak ki.
Mire kell figyelni a kutya büntetése során? Hogyan taníthatjuk meg neki a helyes viselkedést, és mi az, amivel csak árthatunk?
Kedves Gazdi! Fontos, hogy a lehető leghamarabb menjenek vele vissza az állatorvosukhoz, aki valóban tud segítséget adni.Sokszor a rejtett sérülések veszélyesek tudnak lenni: pl. agyrázkódás, tüdőzúzódás, húgyhólyag, máj, lép repedése, belső vérzés... A balesetet követően ezek kívánnak azonnali ellátást és megfigyelést, hiszen a törött csont napokkal később is gyógyítható.
Kedves Dia, Macskánál gyakoriak a fogak és az íny megbetegedései, főleg az idősebbeknél. Sokszor a tulajdonosok nem is sejtik, hogy a macska fogai betegek, az csak az állatorvosi vizsgálat során derül ki. Máskor a rossz szájszag, a táplálékfelvétel zavara vagy a viselkedés megváltozása (a száj "mancsolása") jelzi a betegséget. A harmadik szemhéj előesése betegségek kísérő tünete is lehet, macskától függ, hogy melyiké, és kiválthatja a stressz is.
A külső hallójárat gyulladás gyógykezelése gyakran hosszadalmas. Mikrobiológiai vizsgálatot kellene végeztetni a fülváladékból és célzottan kezelni. Lehet, hogy olyan kórokozó van a hallójáratokban, amely nem érzékeny az alkalmazott készítményre.
Átlagosan 2 év szokott lenni a patkányok élettartama. Sajnos náluk is egyre gyakoribbak a daganatos megbetegedések, melynek orvoslása a műtéti eltávolítás. Ilyen korban nyilván az altatás kockázatával is számolni kell. A daganat jó vagy rossz indulatúságát szövettani vizsgálattal lehet eldönteni. Ha nem kívánják már műtétnek alávetni a kis patkányt, akkor én mindig azt szoktam mondani, hogy ameddig az étvágya, kedélye rendben van, a napi rutinjának megfelelően viselkedik, akkor nem kell még az elaltatásra gondolni. Ha viszont azt tapasztalják, hogy az állat étvágytalan, gubbaszt, nem érdeklődik a környezete iránt akkor talán ideje elgondolkodni arról, hogy el kellene engedni őt és állatorvosukhoz fordulni, hogy átsegítse őt a végleges álomba. El kellene vinni a patkányt állatorvohoz, ne nézzék, hogy szenved :(
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok