6261. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
A nyári szezonban elszaporodó szúnyogok nem csak az emberre jelentenek veszélyt. A szúnyogcsípésen keresztül kis kedvenceink is komoly fertőzésnek vannak kitéve, ezért érdemes gondoskodni a szúnyoghálóról.
A szőrös kis kedvenceink rengeteg örömet okoznak nekünk nap mint nap: reggel azzal ébresztenek, hogy az orrunk alá dugják a kedvenc játékukat, a labdázás során a legviccesebb mutatványokkal szórakoztatnak, esténként pedig nincs is jobb érzés, mint együtt összebújni velük a kanapén. Ugyanakkor bevallhatjuk, hogy olykor bosszúságot is tudnak okozni – elsősorban akkor, amikor takarítanunk kell utánuk. Van azonban néhány olyan egyszerű, de nagyszerű praktika, amivel az otthonunk mindennapi tisztán tartása nem emészti fel az összes időnket, mégis makulátlannak tűnik majd.
Új kiskutya a családban? Számtalan vidám és boldog pillanat vár rátok ez szinte biztos. A kutyanevelés mindemellett viszont rengeteg munka is és egy hibás nevelésnek köszönhetően viselkedési problémák alakulhatnak ki.
Mire kell figyelni a kutya büntetése során? Hogyan taníthatjuk meg neki a helyes viselkedést, és mi az, amivel csak árthatunk?
Kedves Gazdi! A 2. kutya nem mindig jó döntés, de ha már van, akkor meg kell tanítani nekik a helyes együttélést. A fekhelyrepisilés oka egyfajta területjelölés vagy valamilyen birtoklás kifejezése. Rajta kell kapni és erős hanggal vagy vízspricceléssel megijeszteni. Ami ajánlott: falkarangsor felállítása, Ön legyen a falkavezér! >> két kutya egy háznál? olvassa el a cikket >> kutyaiskola, tükör módszer!!!! A Tükör iskolákon általában is nagyon jó és a témához értő szakemberek dolgoznak, a budapesti iskolákon pedig vannak Tükör terápiás szakemberek, akik az agresszív, illetve félős kutyák gyógyításával foglalkoznak. A probléma megoldható, de menjen el egy kutyaiskolába! Ráadásul ez esetben különösen fontos, hogy Tükör iskolába menjen, mert az ilyen eseteket sokszor rosszul kezelik más kutyaiskolákon.
A sziámi elvan bármilyen macskafajtával, nagyon barátságos fajta. Érdemes ettől függetlenül hasonló természetű macskával próbálkozni, sziámi, birman, ragdoll. Én a sziámit javaslom, de bármilyenre is essen a választásuk, ivartalaníttassák akkor mindkettőt, könnyebb lesz velük.
Kedves Gazdi, valószínűleg nem lesz baja, de ajánlott lenne az ivartalanítása. A macskák ugyanis ún. szezonális polioestruszos állatok, ami azt jelenti, hogy januártól szeptemberig folyamatosan vannak ciklusaik, sok kiscica fog születni Önöknél, ha nem ivartalaníttatják.. Az ivartalaítás előnyei: megelőzhető a felesleges macskaszaporulat, elmarad az ivarzás, ami kellemetlen tünetekkel jár nem vonzza a házhoz a nőstény a környék kandúrjait kevesebbet érintkezik más macskákkal, ezért csökken a sérülések és a fertőzések (pl. FeLV, FIV) veszélye csökken a rosszindulatú (rákos) tejmirigy daganat kockázataA nőstény macska ivartalanításának optimális időpontja: 5-6 hónapos kor. Amennyiben nem szeretnénk tenyészteni a nőstény macskát, akkor ajánlott ivartalaníttatni az ivarérés tájékán, de később is bármikor lehet.
A nyulat lehet mesterségesen táplálni, mert nem szükséges neki az előtej, mint minden más háziállat esetében. Maga az előtej (föccstej) tartalmazza az utód számára nélkülözhetetlen immunvédelmi anyagokat. Ez a tej a szoptatás kezdeti szakaszán termelődik - állatfajtól függően, néhány órán vagy napon át - az ellést követően. A nyulaknál ezt a védettséget az állat még az anyaméhen belül megszerzi, így nincs szüksége az előtejre. Tehát, ha az anyánk nem szoptat, akkor vagy dajkásítjuk - tehát egy másik szoptató anya alá tesszük - vagy pedig mesterségesen neveljük. A laktáció – tejtermelés – csúcsa a 2-3. hétre tehető. Ezek után csökken a tejtermelés. A kisnyúl azért tér át a szilárd táplálékra, mert "éhezik". Az anya már nem termel elegendő tejet. Maga az anyanyúl naponta egyszer szoptat. Ez is néhány percig tart csak. Ez mégis elegendő az alom számára. Mégpedig azért, mert a nyúl teje igen koncentrált. Fehérje-tartalma 3,5-szöröse, zsírtartalma 2,5-szöröse a tehéntejnek. A tejcukor-tartalma azonban kevesebb. Ezért a mesterséges nevelésnél nem alkalmazható a tehéntej. Kölyökcicáknak készült macskatápszerrel könnyűszerrel táplálhatjuk a nyulakat. Itt a dobozon feltűntetett utasítás szerint járjunk el. – Igaz ennél van már speciálisabb tejpótló készítmény, de azt nagyon nehéz beszerezni, inkább csak állatkertek használják… Azonban készíthetünk magunk is a fiókák számára megfelelő pótanyatejet. Egy deciliternyi magas zsírtartalmú tejbe tegyünk két evőkanál főzőtejszínt, egy tojás sárgáját és egy darab szőlőcukrot. Jól keverjük össze és melegítsük 42 °C fokra. Ez a keverék tartalmilag nagyon hasonlít az anyanyúl tejéhez és a születés után rögtön alkalmazható, ha az anyának nincs teje. A többi háziállattól eltérően a nyúlnak nincs nélkülözhetetlen szüksége az anya első tejére (föccstej), mivel a védettségéhez szükséges anyagokat nem ebből, hanem még az anyaméhen belül megszerzi. Az etetést a legpuhább, kisbabáknak gyártott, vegyszermentes fültisztítóval végezzük, melyet óvatosan kiszívogatnak a fiókák. Később áttérhetünk a szemcseppentőre vagy fecskendőre is. Ha a mesterséges felnevelésre szorulunk, akkor a számunkra és a fióka számára a legkedvezőbb etetési módot válasszuk. A nyúlanyák átlagosan naponta 120 g tejet termelnek, és egy kisnyúl átlagosan naponta 20 g tejet igényel. Bár az anya naponta csak egyszer szoptat, ha mesterségesen táplálunk, akkor naponta többször etessük meg a fiókákat. Nevelésnél fontos a megfelelő hőmérséklet biztosítása. A 33 °C fok volna a legelőnyösebb a fiókáknak, de természetes körülmények között csak 12-15 °C fok szokott lenni a fészekben. A melegigény kielégítésére infravörös lámpát használjunk. Ezt a fiókák fölött 50-60 cm-re kell elhelyezni, hogy ne adjon túl nagy meleget. Olyan magasra helyezzük a lámpát, hogy a kezünket kellemesen meleg sugarak érjék.
Nem olyan fiatal már a kutyája, előfordulhat az idült veseelégtelenség. Az első jel általában az, hogy az állat többet iszik és többet pisil. Ez sokszor fel sem tűnik a gazdinak mindaddig, amíg a korábban szobatiszta kutya éjjel bepisil. Vigye el állatorvoshoz, szüksége lehet kezelésre.