626. Kutyacipő: milyen típusút válasszunk, mikor lehet hasznos?
A legtöbb kiskutya nem tűri meg tappancsain a kutyacipőt, pedig télen a jeges, sós aszfalt kikezdheti a kistestű fajták futóművét.
A legtöbb kiskutya nem tűri meg tappancsain a kutyacipőt, pedig télen a jeges, sós aszfalt kikezdheti a kistestű fajták futóművét.
A bedlington terrier könnyen tanul akár a terrierek, ám nem annyira önfejű. Nem verekedős, de ha betelik a „pohár", keményen megvédi magát. Különleges külleme, különleges jellemet takar.
Mikor kezdjük el a kölyökkutya nevelését? Ha mód van rá, akkor a születésétől! És bár élvezetes dolog, azért nagy felelősség is egy kölyök tanítása, nevelése. Ezért fontos tudni, hogy mire figyeljünk oda, és mit kell feltétlenül megtennünk, ha kiskutya kerül a házhoz.
Leghűségesebb barátaink, a kutyák sok művészt, gondolkodót és tudóst ihlettek meg, és tették őket elkötelezett rajongóikká. A neves gazdik elhíresült aforizmákban emlékeztek meg legjobb barátainkról.
Mit csinál két kis airedale terrier és kaukázusi pásztorkutya keverék a Hargitán?
Kedves Gazdi! Egy nagyon egyszerű megoldása van ennek a problémának. Még csak homeopátiás szer sem kell hozzá. A szibériai cédrusfenyő magjának olaja - megfelelően adagolva - néhány hét alatt (!) normál szintre visszaállítja a megemelkedett koleszterin szintet, úgy hogy egyáltalán nem kell semmilyen gyógyszert szednie. Ez ugyanúgy működik embernél is és állatnál is. A következő linkre kattintva (vagy bemásolva az internet címsorába) részletesebben olvashat az olaj hatásairól: Ha részletesebb tájékoztatást és személyre szabott adagolást szeretne kedvencének, kérem, hívjon telefonon: (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Állatorvosi vizsgálattal eldönthető lenne, hogy csak "csipázás", kötőhártyagyulladás vagy esetleg szemhéjrendellenesség okozza a panaszokat.
A kutya farkát meg kellene röntgenezni, az adhatna választ a kérdésre.
Szia Nixike! Olvasgass bele ezekbe a cikkekbe: Mikor kellene elkezdeni a szobatisztaságra való nevelést? Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Sok sikert!
A kérdés első felét illetően nem sokat tudok mondani. Ha ennyiféle vizsgálat történt, ennyi szakember látta a kutyát, és még mindig nincs eredmény, akkor én így látatlanban mit tehetnék ehhez hozzá? Félek, semmit. Azt tudnám ajánlani, hogy keressenek esetleg egy újabb orvost, aki talán más szemlélettel több ereményre jut. Ami a szőrhiányos foltot illeti, azzal kapcsolatban pedig az a baj, hogy ilyen elváltozások csak alapos személyes vizsgálattal ítélhetők meg, erről így leírás alapján semmit nem lehet kiokoskodni.