631. Országos kampány a gazdátlan kutyák megmentésére
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A kutyák száma óvatos becslések szerint is megközelíti a kétmilliót hazánkban. Az emberi felelőtlenség következtében azonban évente sokezer négylábú kerül az utcára.
A legtöbb gyík vedlése mérettől, kortól és körülményektől függően napokig eltarthat. Külön vedlenek a mellső és hátsó végtagok, a fej, a törzs és a farok.
Természetvédelmi szempontból, a megújuló energiák felhasználásával kapcsolatos egyik legérzékenyebb kérdés a szélerőmű farmok elhelyezése.
A márványsügér (Astronotus Ocellatus) meglehetősen nagyra növő halfaj, ezért jobb egyedül, illetve csak saját fajtársaival együtt tartani.
A Magyarországon honos kullancsfajokból kutyák esetében két kullancsfaj, a közönséges kullancs (Ixodes ricinus) és a kutyakullancs (Dermacentor reticulatus) jelentősége a legnagyobb.
Kedves gazdi! Nagyon nem mindegy, hogy mi miatt nem eszik a cica. Az egyik legjellemzőbb betegségtünet az állat étvágytalansága. Sürgősen ki kellene vizsgálni a cicát! Vigye állatorvoshoz!
A kutya egyértelműen beteg. Vizsgálatra lenne szüksége. A rendelőben valószínűleg van szakszerű asszisztensi segítség. Ha nem tudnak szájkosarat adni a kutyára, még mindig ott a bódítás lehetősége. Így meg lehet vizsgálni, lehet vért is venni belőle. Sajnos a nyirokcsomók duzzanata és a fogyás nem jó jel. Ha a kutya abszolút kezelhetetlen, de láthatóan szenved, bármilyen nehéz is ezt kimondani, az euthanasia a humánus megoldás.
Önmagában az eltérő szemszín nem kóros,talán csak küllembírálatkor okozhat problémát.
A leírás alapján szőrtetűre gyanakszom, de jó lenne megmutatni állatorvosnak. Ő tudni fogja, milyen külső élősködő elleni szert alkalmazzon.
Kedves Kérdező! Megértem az elkeseredését, de sajnos nem tudok semmi okosat mondani. Leleteket csak önmagukban, a hozzá tartozó beteg és a vizsgálati leletek nélkül nem lehet megfelelően értékelni. Ráadásul, ha már 15 állatorvos látta, és az egyetemi klinikán tartott konzílium sem hozott eredményt, akkor ne várja azt, hogy majd itt az interneten valakiben hirtelen világosság gyúlik és azonnal megmondja, hogy mi a kutyája baja. Én biztosan nem vállalkoznék ilyenre, de szerintem más kollégám sem.