636. Hol él a rákosi vipera, hol kell ügyesen lépkedni?
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A tavasz közeledtével felmérést végeztünk a Rákosivipera-védelmi Központban. A vizsgálat a már szabadban telelő növendék és felnőtt állatok és a tavaly született kisviperák körére terjedt ki.
A karom túlnövése szobában tartott, keveset mozgó és idősebb macskáknál fordul elő. Az ilyen macskák karmait rendszeresen vágni kell.
Az aranyhörcsög (Mesocricetus auratus) bársonyosan puha bundájával, nagy fekete cipőgombszemeivel és kedves viselkedésével méltán került hazánkban a legkedveltebb kisemlős első dobogós helyére.
Lassan-lasan külföldről hazánkba is elérkezik a pirosorrú őrület, vagyis a pirossorrú pontylazacok (Hemigrammus bleheri) tartásának egyre népszerűbbé válása. Ízig-vérig csapathalak, ezért kizárólag nagyobb számban tartsuk őket!
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Kedves Gazdi! A pontos diagnózist bőrkaparék vizsgálattal lehet eldönteni. A kezelésre többféle gyógyszer áll rendelkezésre. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos.javaslatom: www.vetlabor.hu Fontos még tudni, hogy a kutyák fedőszőrszálai normál esetben is 3 hetente fokozatosan lecserélődnek (nem egyszerre, mert akkor néha kopasz lenne a kutya), a tavaszi és téli szőrváltásnál az aljszőr is beszáll a buliba, így sokkal több szőr hullik a kutyusból. Ha a kutyus lakásban lakik, akkor a helyzet még nehezebb, hiszen akkor a kutya nincs kitéve a környezeti tényezőknek, így nem is alkalmazkodik a szőrváltás az évszakokhoz, vagyis hullik amikor csak lehet. Mit tegyek, ha vedlik a kutyám? Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia, egyebek
A véres vizelet hátterében sokféle ok állhat, ezek többé- kevésbé súlyos betegségek. Vizeletvizsgálat és hasi Uh-vizsgálat szükséges a diagnózis felállítására. Balesetes cica esetében a belső vérzés is előfordulhat! Mielőbb keresse fel állatorvosát!
Kedves Kérdező! Ez tipikusan olyan felületes kérdés, amire lehetetlen pontos választ adni az állat vizsgálata nélkül. Nem ismert, hogy milyen nemű az állat. Nem egyértelmű, hogy a vérzés honnan jön: végbélből, hüvelyből, végbél mellől. Egyébként milyen a bélsara, vizelete? Nehezen ürít, vagy könnyen? Jelez-e fájdalmat? Bágyadt, vagy eleven; egyedüli kutya-e? Folyamatosan vérzik, vagy csak időszakosan. Ha az utóbbi, akkor összeköthető-e a vérzés valamilyen tevékenységgel, például mozgás, ülés, ürítés. A fenti kérdések megválaszolását követően már 2-4 betegségre leszűkíthető válasz adható, tehát mindenképpen célszerű állatorvoshoz fordulni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Az alvás közbeni szuszogás vagy éppenséggel halk horkolás az összes molusszus kutyafajtánál normálisnak tekinthető, amíg az légzési nehézséget nem okoz.