6431. Ismerd meg a 2023-as év madarát!
A barkóscinege lett az év madara 2023-ban. De mit kell tudni róla?
A barkóscinege lett az év madara 2023-ban. De mit kell tudni róla?
Ma már több területre is találhatunk profi megoldásokat nyújtó szoftvereket. Kivétel nélkül ide tartoznak a kép-, hang- és videószerkesztő programok is, amelyek között felelhetünk igazán népszerű termékeket is.
Manapság már életünk szerves részét képezik informatikai eszközeink, hiszen napi szinten alkalmazzuk őket. A munkánkban és az otthoni szórakozásban egyaránt jelentős a szerepük, azonban operációs rendszer nélkül csupán élettelen váz volna a legkorszerűbb számítógép is.
Csaknem 10 ezer erdei fülesbagoly telelt Magyarországon a Magyar Madártani és Természetvédelmi Intézet (MME) január végén indított országos felmérésének összesítése szerint.
Először választották meg az év lepkéjét, amely a fecskefarkú pillangó lett. A kezdeményezéssel a természetvédelmi problémákkal érintett fajokra szeretné felhívni a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) lepkevédelmi szakosztálya.
Nem ez a cinke kedvence, sőt lehet, hogy meg sem eszi. A legjobb számára faggyú és mag keverékéből álló cinkegolyó etetőanyag gombóc, amelyet a nagyobb városokban ma már gond nélkül beszerezhető. Alternatív megoldás persze van, ha nincs cinkegolyó. A bőrös kacsa- és libaháj, a faggyú olcsó alternatív megoldás, melyből egy ökölnyi csomó néhány száz forintos áron akár egész télen kiszolgálja a madarak igényét. Ha néhány órán keresztül szobahőmérsékleten tartjuk vagy meleg vízbe tessük, kellően képlékennyé válik ahhoz, hogy némi napraforgóba és aprómag keverékbe forgatva még vonzóbbá tegyük a madarak számára.A cinkegolyóhoz hasonlóan ennek az eleségnek is megvan az a logisztikai hátránya, hogy nem mindenhol kapható, nem található meg minden családi otthon hűtőszekrényében.Vaj, margarin és Camembert típusú lágy sajtot a legkisebb falusi boltban is árusítanak, ezért bárhol, bármikor pótolhatja a nem mindenhol hozzáférhető cinkegolyót. A vaj kis tégláját etető vagy odú tetejére, ablakpárkányra, erkélykorlátra úgy rögzíthetjük legegyszerűbben, ha gyertyával vagy öngyújtóval megolvasztott alját néhány másodpercig erősen a felülethez nyomjuk. A "kötés" akkor lesz igazán erős, ha a műveletet fagyos hidegben végezzük.
Idegrendszeri betegségre gyanakodnék, melynek tünete lehet a koordinációs képesség csökkenése (esetlen mozdulatok) és a remegés. A probléma kezelhető, el kellene vinni állatorvoshoz.
Igen, van. Igen vissza lehet, (de erre nem az Apukája a legalkalmasabb !)
A kannibalizmus okai A legtöbb kisállatnál, mint például a hörcsögnél a fajtársak megevésének legfőbb oka a víz- és élelemhiány. Ha a lakótér kicsi, vagy ha életképtelen utódok születnek. Ezek elfogyasztásával a nőstény újra termékennyé válik. Kiváltó okok még: A hangos, zajos környezet A zsúfoltság Az újszülött egyedek kézbevétele (főleg, ha azok fiatalabbak két hétnél) tovább részletek a cikkben: http://www.haziallat.hu/kisemlos/gondozas/kannibalizmus-ragcsalo-horcsog/1590/
Valószínüleg alllergiás a hatóanyagra, mossa le samponos vízzel, tájékoztassa állatorvosát, vigye el hozzá az állatot, esetleg szükség lehet egyéb kezelésre is. Üdv