641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Kedves Gazdi! Nehéz úgy diagnosztizálni, hogy nem látom a bőrtüneteket... Valószínűleg allergia, de lehet hormonális hátterű is, Én azt javasolnám, hogy szükség lenne az általános labor-rutinvizsgálaton kívül bőrkaparékra, hormonvizsgálatra (pajzsmirigy legalább) és egy ultrahangra is... Üdv Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
KEdves Gazdi! Több minden lehet: bolha, ételallergia, fülatka, de a felsoroltakon kívül van még másik élősködő is, ami bánthatja a bundát, lásd pl. a szőratka. (olyan kis molyrágta, kopaszos lesz tőle). Ivermectin tartalmú szer létezik tarkóra csepegtetős formában (zömmel preventív célokból), vagy enyhébb fetrőzések leküzdésére; és létezik szuri formájában, amit a doki ad, előrehaladott helyzetben (főleg fülrüh, avagy általában rüh atka esetén müxik). (pl amit PeCsában, kisállat börzén láttam egy férfinél eladó patikat, akiknek a fülkagylója zömét már megette a fülrüh, azoknál a csepegtetős nem lenne elég).Van az Insekticid 2000, ami jó, de az sem csodaszer > az bolha, és környéke setén ütős eszköz > a pati környezetét is lehet/kell vele fertőtleníteni (ketrec, kedvenc helyek, stb).És végül, de nem legutolsó sorban van a receptköteles nyakbacspegtető, a Strongold (Pfizer gyártja, vagy magyar honlapja a cuccnak). Ebből a 60mg-os (0,5ml > 120mg/ml) van itthon a hűtőben (biztos ami tuti), mert anno Krtekből és Parából is csak ezzel tudtuk kiirtani a szőratkákat (annyi volt bennük amikor hozzánk kerültek, hogy a szinük is másnak látszott, olyan mértékben leszedték a fedőszőrt az atkák), illetve mert Szerafinka is a természet lágy öléből hozta a családi vagyon egy részét giga mennyiségű szőratka formájában. (amikor még nagyon baba ici-pici volt, csak Insekticides vattával törölgettük át, ami használt, de nem oldotta meg a gondot, később kapott ivermetines cuccot, majd amikor már több hetes nagylány volt, a Stronghold mulasztotta el végleg (abban meg selamectin van).Eredményesség > kezelés után egy héttel már eredményt kell lássál, ha müxik a dolog.
Kedves Gazdi! A kutyának semmi baja, csak álmodik :) A kutyáknál az emberekkel megegyezően két különféle alvási állapotot lehet megkülönböztetni: REM (Rapid Eye Movement) alvás, NREM (Non Rapid Eye Movement) alvás. A kutyák alvásigénye nagyobb, mint az embereké. Egy egészséges, kifejlett és megfelelő tartási körülmények között élő állat naponta kb. 12 órát tölt el alvással. A fajta és az életkor függvényében ennek 20-35%-át teszi ki a REM-alvás. A REM-alvás időszaka alatt nem regenerálódik a kutyák szervezete, nem alszanak igazán mélyen: többé-kevésbé készenléti állapotban vannak. Ebből az alvásból még gyorsan aktív működésbe tudják hozni érzékszerveiket, és idegrendszerükön keresztül vezérelni tudják testüket a túlélést biztosító alapfunkciókra: támadásra vagy menekülésre. A REM-alvás közben ritkán fekszenek a kutyák az oldalukra, lábaikat igyekeznek úgy elhelyezni, hogy az lehetővé tegye a gyors fölállást vagy ugrást. A REM-alvásból ébredő kutyák azonnal aktivizálni képesek az összes érzékszervüket, és mozgáskoordinációjukat tökéletesen tudják működtetni. A REM-időszak alatt a legintenzívebb testmozgások figyelhetők meg: - a szem mozgatása a teljesen vagy csak részben lezárt szemhéj mögött,- a bajusz remegése, rángatása,- a lábak rándulása vagy szaladást utánzó mozgása,- az orr és az ajak ütemes összehúzódása,- a farok csóválása, mozgatása. A témáról bővebben >>
hirtelen ne egyen sok fűfélét előszárítás nélkül, mert attól felfúvódhat. Nyúl helyes táplálása >> Zöldség, gyümölcs, fűszernövény - Mit ehet a nyúl? >> Nyúl nevelése és a mesterséges táplálása>>
Kedves Nelluna! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos. Üdv Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu