641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Kedves Gazdi, valóban több fórumon van mindkettő, hogy a Calathea mérgező meg az is, hogy nem az. Ez a külföldi site (több hivatkozással) viszont egyértelműen azt írja, hogy nem az, ettől függetlenül nem bátorítaná a cicót, hogy megegye.
KEdves gazdi! Esetleg elvihetné állatorvoshoz kivizsgálásra...
Valószínű túl száraz a helye, így próbál "dagonyázni" Keresi a nedvességet.
Bottal üt az orrára? Hol olvasott ilyet, hogy ez jó? Pozitív megerősítés jobban hat, mint a fenyítés, az igencsak elavult, régi szokás. Nem írja, hogy mennyi idős.. ha fiatal, további cikk a harapdálásról való leszoktatás segítésében >> Hogyan legyek falkavezér? c. cikksorozatunkat ajánlom >> Hogyan kezeljük az agresszív állatot? - Az agresszivitás formái >> Pánikbeteg, szorongó kutya >> Ami célszerű, ivartalanítani a kutyust, helyreállítani a rangsort a családban (falkavezér cikk), ha nem tudják, hogyan kell egy kutyát helyesen nevelni, el lehet menni kutyasuliba, ha erre nincs idejük, választhatják az e-oktatást: www.4tappancs.hu (http://www.4tappancs.hu/4_2_2.html)
A leírtak alapján fertőző hashártyagyulladás/FIP/ betegsége van a cicának és nem hasnyálmirigy gyulladás.Sajnos gyógyíthatatlan és szerintem nem kellene szenvedni hagyni.