641. Hatlábú vendégeink, avagy miért volt nálunk mindig teltház Bécsben?
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
Egy nagy létszámú, lojális, kutyás vendégkör örömmel és rendszeresen látogat olyan kutyás rendezvényeket, konferenciákat, ahová végre házikedvencét is magával viheti.
2007-hez képest valamelyest nőtt a felderített párok állománya a rétisas (166 párról 189 párra), a parlagi sas (84 párról 88 párra), a kerecsensólyom (128 párról 141 párra) és a vándorsólyom (12 párról 16 párra) esetében.
Akár gyermekkorban, akár felnőttként gondolkodunk a nyúltartás lehetőségein, először is ki kell választanunk melyik fajtával szeretnénk foglalkozni, mit szeretnénk kezdeni állatainkkal.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Ahhoz, hogy megértsünk egy másik élőlényt, de akár még egy más kor emberét is, két dolgot tehetünk. Az egyik, megpróbáljuk beleképzelni magunkat az ő életébe - azonban ez igen nehéz dolog és szinte lehetetlennek tűnik a beleélés, a másik, hogy megkíséreljük átírni világát a mi fogalmainkra, ebben az estben talán könnyebben érhetünk el eredményt.
Kontrasztos röntgent, bélsárvizsgálatot kellene még elvégeztetni. Az eddig elkészült röntgen ábrázolja-e az egész emésztő traktust? Ha minden vizsgálat negatív, diagnosztikai laparotomia javasolt.
Kedves Dávid! A táp csomagolásán megadják a kornak és a súlynak megfelelő napi adagot, ennyit adjon kutyájának. Ellenőrizze, hogy a táp - lehetőség szerint - csak állati eredetű fehérjét tartalmazzon (ne szóját)! Térjen át napi háromszori, majd napi kétszeri etetésre, kb 1 éves kortól pedig elég a napi egyszeri etetés. A nagyobbik kutyánál nagy valószínűséggel viselkedészavarról van szó, amikor ezt a viselkedést észlelik nála, fejezzék ki felé nemtetszésüket, határozottan rá kell szólni a kutyára! Esetleg érdemes ellátni őt jó sok játékkal, főleg azokra az időkre, amikor egyedül lesznek hagyva! Azt tanácsoljuk, hogy ne rögtön tíz órára menjenek el otthonról, hanem fokozatosan kellene növelni az időintervallumot, minél hamarabb kezdjék el, akár naponta többször is ott kell hagyni őket! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Azért mert annak a trágyának az illatanyaga sokkal érdekesebb, izgalmasabb és vonzóbb a kutya számára mint a vitamin vagy a száraztáp, vagy az udvaron található akármi. A kölyök kutyák kíváncsiságuknál és emésztőrendszerük változásánál fogva különösen hajlandóak a leírt tünetre. Célirányos tréninggel leszoktatható.
A rozellafélék általában nehezen szelídíthetők (pl.a nimfák többségéhez képest). Idősebb példányok esetén, nem is mindíg jár sikerrel a szelídítési kísérlet. Vagyis sok türelem és tolerancia szükséges. A karomhibák általában maradandók. A karomhiány azt jelzi, hogy más madarakkal huzamosabb ideig lehetett egy légtérben (szomszéd volierben), ezeknek a csípéseit viseli magán. Ettől még teljes életet élhet.
Legjobb az lenne ha megvizsgálná egy állatorvos, így nem lehet megállapítani a problémát, többféle oka is lehet. Egy parazitaellenes kezelés mindenképp javasolt.