6446. Hol előnyösebb a kutyáknak? Kint a kertben vagy bent a lakásban?
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Előre leszögezzük, hogy ez egy olyan kérdés, amiben valószínűleg sosem lesz teljes egyetértés a gazdik körében.
Ugyan egyesek szerint még nagyon távolinak tűnik, de biztos lehetsz benne, hogy pár hónapon belül eljön az az idő, amikor már nemcsak hogy érdemes lesz kiülni a teraszra egy kis napfürdőzésre, hanem akár a káros sugarak elleni védelemről is érdemes gondoskodni. Ezt több módon is megteheted, de a legalapvetőbb talán a napernyő alkalmazása. Ha nem vagy erről meggyőződve, olvass tovább, és megtudhatod, milyen hasznokkal jár, ha Te is rendelkezel eggyel.
Nem mindegy, hogy a napodat milyen környezetben töltöd, hiszen ez hatással van a lelkiállapotra, hatékonyságra is. A színek befolyásolják a kedvünket, hangulatunkat, ezért körültekintően kell kiválasztani, hogy milyen színű berendezéssel és kiegészítőkkel vesszük magunkat körül.
Mielőtt az újszülött babával hazamentek a kórházból, érdemes betárazni a megfelelő méretű pelenkákból, hogy az első napokban, hetekben ne kelljen boltba futkosni érte. A kezdeti időszaka nyugalomról és az egymásra hangolódásról szól. Egy darabig az etetés, altatás és pelenkacsere között fog forogni az életetek. Evés után alszik a kisbaba, alvás után pedig cserélni is kell a pelenkát. Célszerű, ha minden szükséges holmi, ami a pelenkacseréhez kell, kéznél van.
A modern idők kihívások elé állítják a munkáltatókat is, főleg ha szeretnék elkerülni, hogy magas legyen náluk a fluktuáció, és hogy tartósan megmaradjanak náluk az értékes emberek.
A csőr folyamatosan nő és kopik, így képen láthat hibát nem érdemes drasztikusan korrigálni. A tökéletesebb koptatás érdekében legyenek rágható faágak, lehetőleg frissen vágott fűzfaág a ketrecében.
Kedves Olvasó! Arra nem gondolt, hogy elvigye állatorvoshoz? ezek nagyon súlyos tünetek, mielőbbi állatorvosi kezelésre szorul a cica!!!
Kedves Olvasónk! Az állatklinikák hétvégén is nyitva vannak, a hasi sérülés igen súlyos, ilyenkor a legjobb azonnali állatorvosi segítséget kérni. A cicát ilyenkor meg kell röntgenezni, vagy ultrahanggal megvizsgálni hogy kiderüljön kialakult-e belső sérülés, és ha igen melyik szervben. Reméljük, azóta jobban van a cica. Macska elsősegély A baleset kiváltotta izgalom hatására vagy a fájdalom miatt még meg is haraphat minket saját cicánk vagy megkarmolhat, bármennyire is jólnevelt. A cica fejére és lábaira különös gonddal kell ügyelni, illetve figyelni. A nyakának bőrét fogja meg valaki, erősen megmarkolva. Törülközőbe is tekerhetjük, így a karmolás veszélye csökkenthető. ha jelentős vérzést észlelünk, a vérzéscsillapításnál leírtak szerint próbáljuk meg csillapítani a vérzést.Vérzéscsillapítás: A balestek, sérülések gyakran vérzéssel járnak. A legjobb megoldás, ha a vérzést megpróbáljuk valamilyen erre alkalmas anyaggal tamponálni.Erre megfelelő lehet egy tiszta törülköző vagy más rongydarab, amivel odaszoríthatjuk a vérző felületre. Végtagok sérülése esetén készíthetünk nyomókötést nagyobb adag vattából és gézlapból. A kötést a vérző területre helyezzük, és közepesen szorosan rögzítjük.Nagyon lüktető, artériás vérzésnél próbálkozhatunk a vérzés feletti leszorítással, lekötéssel. Ne feletkezzünk meg a cica biztonságos rögzítéséről.Természetesen az elsősegély után vigyük orvoshoz!
Kedves Olvasónk! Azért érdemes elvinni, megmutatni az állatorvosnak. Elképzelhető, hogy eltört, biztosat a röntgen mutathat.
Keksz? mazsola? Szotyi? ez mind tilos.. A nem megfelelő eleség szintén felfúvódást okozhat, mely súlyos következményekkel járhat. A mogyoró és más olajos magvak, pl. a napraforgó rövid időn belül májkárosodást okozhatnak, mivel zsír rakódik le ebben a szervben. A csincsillák hasmenésének okát szinte lehetetlen azonnal és pontosan meghatározni, viszont gyors beavatkozásra van szükség. Az állatorvos ezért elsősorban folyadékterápiát ír elő, mely legalább a hasmenéssel együtt járó kiszáradást megakadályozza. "Zöldutas" nasik: almaszirom, hibiszkuszvirág, csipkebogyó, szentjánoskenyér, lóhere, (vad)rózsavirág (szárítva!), pitypang, Vitakraftos máriatövis és gourmet snack (ez csipkebogyó és rózsabimbó keveréke), Pepés roppantott borsó, répacsipsz, céklaszirom, tökhéjszirom és zöldséges keverék (nem biztos ám, hogy a csin mindet szereti, az enyémek pl. a répacsipszre fintorognak). És persze gyógyfüvek (kamilla-, bodza-, köröm-, hársfa-, levendula-, akácvirág, csalánlevél, kakukkfű, citromfű, fűzfakéreg, galagonyavirágos ágvég, borsmenta). "Csak ritkán, mert hizlal" nasik: (hetente egy-két szem, a többi napon a nasit a fenti rövidke listából kellene megoldani) lucernakarika, biobuláta, zabpehely, árpapehely (kukorica NEM!), natúr müzli, banáncsipsz, pattogatott kukorica (só és zsiradék nélkül), mazsola és egyéb aszalt gyümölcsök, dió mogyoró, földimogyoró, Pepe gyümölcsös keverék. "Ezt inkább hanyagoljuk" nasik: dropsok, mézes rudak, joghurtos-tejtermékes valamik, mézeskarikák, és persze szotyi, kukorica, zizi-ropi-tibi csoki. Minél hamarabb vissza kellene menni vele az állatorvoshoz.Csincsillához értő állatorvosok listája: http://csincsilla.hu/page.php?14