61. Macskakiállítás a Lurdy Házban
Cicakavalkád a Lurdy Házban. Magyar, holland, német, osztrák, amerikai cicák egy fedél alatt. A kérdés csak az, hogy ki lesz a mustra győztese?
Cicakavalkád a Lurdy Házban. Magyar, holland, német, osztrák, amerikai cicák egy fedél alatt. A kérdés csak az, hogy ki lesz a mustra győztese?
Az afrikai sügérek közel egy évszázada díszítik Európa és Amerika akváriumait, és hazánkban is egyre több fajuk található meg. Népszerűségük nem a véletlen műve.
A barna diszkoszhal (Symphysodon aequifasciata) testén kilenc függőleges, sötétebb csík található, melyek közül egy a fejen és a szemen is keresztül megy. Ez a legsötétebb, majdnem teljesen fekete.
Az ékfoltos razbóra (Rasbora heteromorpha) Malajziában, Thaiföldön, Kelet-Szumátra szigetén őshonos. Az ékfoltos razbóra azonnal felismerhető az oldalán elhelyezkedő, a faroknyélen elvékonyodó, háromszög alakú, kékesfekete foltjáról.
Murénák. Sokféle színváltozatuk beszerezhető: fehér-fekete kockás vagy, kék-sárga szalagos muréna. Sokan félnek tőlük, talán, mert a kígyókra hasonlítanak?
Szia! Sajnos ők rágcsálók, nem igazán tartoznak a nyulak közé. Én azt javasolnám, hogy állatvédőktől kellene megkérdezni, mi a helyes tartás ebben a korban. Illetve hogy jó e ez a porkeverék arány nekik. Az biztos, hogy melegen kell tartani őket, amit leírtál az jó, ha lehet és már fűtés is van akkor a radiátor közelében kellene tartani őket. De mivel nem biztos, hogy a nyúlfiókák mesterséges táplálása jó nekik, ezért egy állatvédőt kérdezz meg. Ők biztos tudnak segíteni..
A leírtak alapján talán nincs nagy baj. A víz hőmérsékletét én 2-3 fokkal csökkenteném, egy kis wattszámú melegítőlámpa jobb lenne a napozó rész fölé mint a fénycső. Ha élénk és eszik csak válogat, ne etesse minden nap. Jó lenne a halra rászoktatni és megkínálhatja vízicsigával, salátával is. Ha nincs más aggasztó jel én még nem izgulnék. Hogyan tápláljuk a vörösfülű ékszerteknőst helyesen? Mivel etessük a vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta elegans)? Készítsünk szupertápot az ékszerteknősnek!
Az a gyanúm, hogy talán ürüléket eszik. Az ürülék hányás még belelzáródás miatt fordulhat elő, de az rossz általános állapottal jár együtt. Miért eszi meg az állat az ürülékét? A széklet elfogyasztása: koprofágia
A képen látható folyadékkal telt hólyagok/ciszták/ nem valószínű hogy összefüggésben vannak a farok alján lévő sejtszaporulatokkal de könnyen akár helyi érzéstelenítéssel is eltávolíthatók elektrokauterizálással.
Fiókaként beszerzett törpepapagájok talán kisebb csetepatékkal együtt tarthatók hullámosokkal, ha elég nagy a röpde, de nem javaslom. Törpepapagájokból külön kolóniát érdemes kialakítani. A hullámosok sok ausztrál fajjal békésen elférhetnek röpdemérettől függően. Hogyan építsünk röpdét?