646. Csincsilla: ezeket gondold végig, mielőtt magadhoz vennéd!
A csincsilla (Chinchilla lanigera) ugyanolyan háziállat mint a kutya vagy a macska, ugyanolyan törődést igényel. Sőt!
A csincsilla (Chinchilla lanigera) ugyanolyan háziállat mint a kutya vagy a macska, ugyanolyan törődést igényel. Sőt!
A TRAFFIC vadkereskedelmet megfigyelő hálózat új jelentése szerint mintegy 250 élő ázsiai elefántot csempésztek ki Mianmarból az utóbbi évtizedben.
Belecsöppenni az alom nyüzsgő forgatagába, felfedezni az első pillantásra egyforma kiskutya kölykök különbözőségét, megismerni eltérő egyéniségüket nagy élmény a leendő gazdának.
A kóbor macskák jobban elviselik egymás társaságát, mint a kényelemben élő házikedvencek. Miért? Miért szeretnek jobban minket a macskák, mint fajtársaikat?
A laikusok nem is hiszik, hogy mekkora jelentősége van annak, hogy lovunk milyen almon hajtja álomra a fejét…
Kedves Olvasónk! Nem írja, hogy mennyi idős a kutya. Most lett esetleg elválasztva? Gyakor hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek. Kapott már oltaásokat? ezt sem írta... Amit mindenképpen javasolni tudok, vigye el állatorvoshoz!
Kedves Olvasónk! Elég nagy butaságot csináltak!! 6 hetesen talán már el lehet hozni, sokan így is tesznek, azt már egészen jól viseli a kiskutya, de én azt vallom, hogy 8 hetes korában jó elválasztani a kiskutyát. 8 hetes koráig többszöri féreghajtáson kell átesnie a tenéysztőnél, majd 7-8 hetesen először kell kapnia az első védőoltását. A tenyésztővel szokás megbeszélni a kiskutya táplálását, hogy ne történjen hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. De ha már elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről.
Kedves Gazdi! Jó lenne mielőbb megmutatni kutyáját állatorvosának, aki megvizsgálja, esetleg vért vesz tőle részletes kivizsgálásra, bőrkaparékmintát küld a laboratóriumba stb. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
El kellene vinni a cicát egy olyan helyre ahol meg tudják röntgenezni, vagy ultrahanggal megvizsgálni hogy kiderüljön végre hogy kialakult-e belső sérülés, és ha igen melyik szervben.Lehet hogy már akkor sem lehet segíteni, de sokkal több lesz rá az esély.
Igen, az ellés jelei. A kutya elléséről itt olvashat >>