646. Csincsilla: ezeket gondold végig, mielőtt magadhoz vennéd!
A csincsilla (Chinchilla lanigera) ugyanolyan háziállat mint a kutya vagy a macska, ugyanolyan törődést igényel. Sőt!
A csincsilla (Chinchilla lanigera) ugyanolyan háziállat mint a kutya vagy a macska, ugyanolyan törődést igényel. Sőt!
A TRAFFIC vadkereskedelmet megfigyelő hálózat új jelentése szerint mintegy 250 élő ázsiai elefántot csempésztek ki Mianmarból az utóbbi évtizedben.
Belecsöppenni az alom nyüzsgő forgatagába, felfedezni az első pillantásra egyforma kiskutya kölykök különbözőségét, megismerni eltérő egyéniségüket nagy élmény a leendő gazdának.
A kóbor macskák jobban elviselik egymás társaságát, mint a kényelemben élő házikedvencek. Miért? Miért szeretnek jobban minket a macskák, mint fajtársaikat?
A laikusok nem is hiszik, hogy mekkora jelentősége van annak, hogy lovunk milyen almon hajtja álomra a fejét…
Mindenképpen meg kéne vizsgáltatni állatorvossal.Ha bizonyos mozdulatokra fájdalmat jelez, azt nagyon gyakran gerinc probléma okozza. Erős fájdalommal jár a nyaki porckorongsérv, a kutya nem tudja egészen lehajtani vagy oldalra fordítani a fejét. Ez csak egy tipp így látatlanban. Ha erről van szó, műtétre van szüksége!
Nyugodtan adhatja neki a hígított tejet. Viszont gondoskodni kell a számára a megfelelő kálcium-pótlásról. A későbbi betegségek megelőzése érdekében nagyon fontos, hogy a cica a fogait is használja! Ezt pl. nyers (de leforrázott!) csirkenyak, csirkefej etetésével tudja elérni. Az étrend összeállításánál gondoljon arra, hogy a cicák, ha vásárolni tudnának maguknak, bizonyára egeret vennének. O:) Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest
Sajnos vizsgálat nélkül nem tudok semmit mondani. Valahogy oldják meg az állatorvoshoz juttatást, mert a hányásnak rengeteg oka lehet. Életveszélyes is: pl bélelzáródás, cérna, fonal okozta bélfelfűződés, rekeszsérv ( a rekeszizom sérve).
Kedves Kitti! Feltétlen vigye el állatorvoshoz, hogy ultrahanggal megnézhesse élnek-e még a magzatok. Ha igen, akkor nagy valószínűséggel császármetszésre lesz szükség...
Kedves Gazdi! Érdemes lenne az elváltozásokból egy bőrbiopsziás mintát venni és azt megvizsgáltatni szövettani módszerekkel. Ez megmondaná a bőrelváltozás típusát és valószínűleg az okára is fény derülne. Egyébként rhyroxin adagolás mellett oltani lehet a kutyust. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc