6546. Hogyan téliesítsük a tyúkólat?
A tyúkól téliesítése fontos, hogy a tyúkok egészségesek és termékenyek maradjanak a hideg hónapokban is.
A tyúkól téliesítése fontos, hogy a tyúkok egészségesek és termékenyek maradjanak a hideg hónapokban is.
Akad olyan telefon, amely hosszú évek óta vezető szerepet tölt be a mobiltechnológia világában, és a mindennapi életet, valamint a technológiai trendeket alapjaiban formálja. Az gyártó készülékei évről évre a legmodernebb innovációkkal, egyedi dizájnnal és fejlesztésekkel rukkolnak elő.
A szülők többsége általában nem rajong azért, ha a gyermekük valamilyen veszélyes tevékenységet akar űzni a szabadidejében. A quadozás kétségkívül jár némi kockázattal, ám felelősségteljesen vezetve, a védőfelszerelések viselésével jelentős mértékben le lehet csökkenteni a sérülés esélyét.
A kutyák szemsérülései gyakori problémát jelentenek, amelyek azonnali figyelmet és megfelelő ellátást igényelnek. Fontos, hogy felismerjük a szemsérülések jeleit és tudjuk, mikor kell állatorvoshoz fordulni, hiszen négylábú társunk látása és egészsége múlhat rajta!
A hideg idő beköszöntével fontos, hogy gondoskodjunk a kint tartott macskák megfelelő védelméről és kényelméről. Mutatjuk, hogyan!
Előfordulhat hirtelen szívelégtelenség akár trombusképződés miatt is.Biztosat csak boncolás után lehetne mondani. Anyukája ne hibáztassa magát!
A Fővárosi Állat és Növénykert a megfelelő hely e célra. Tekintettel arra, hogy védett állatokról van szó, a tartásuk így is illegális volt. A FÁNK mentőhelyként szolgál az elárvult vagy megsérült mo-n honos védett állatfajok esetében. -Éva
A bepisilésnek több oka lehet: húgyhólyaggyulladás, kő, incontinentia (hólyagzáróizom elégtelenség)... stb. Ha nincsen javulás, mindenképpen mutassa meg kollégának, kellene legalább egy ultrahangos vizsgálat. Húgyuti betegségekre inkább a fluorokinolonok javasoltak, az Ospen helyett... A prednisolont miiééért??? Az is okozhatja a bepisilést.
Ha megszökik a kutya: A kiváltó okot kell megszüntetni. A kutyák rendszerint azért szöknek meg, mert a kinti világ érdekes és jó. Lehet büntetni, amikor kimegy, de ez a megoldás azért nem igazán jó, mert a kutya ilyenkor valószínűleg rendszeresen jó élményben részesül és erről csak úgy szoktatható le, ha az esetek 100%-ában büntetjük. Ha csak néha kapjuk rajta, néha viszont nem (pl. amikor nem vagyunk otthon), akkor a kutya újra és újra meg fogja próbálni. A kutya ezen szokásán változtathatunk, ha rendszeresen elvisszük sétálni és alaposan lefárasztjuk. Attól, hogy a kutyánk kertben él, ugyanúgy szüksége van a kinti környezetre. Azonban a legegyszerűbb megoldás (és legköltségesebb is): erősítsük meg a kerítést, oly módon, hogy a kutya ne tudjon kimenni és gyakran sétáltassuk! Bővebben itt olvashat a szökésről >> Hogyan legyek falkavezér? >>
Mindenképpen vagy kamillás lemosás vagy lehet kapni szemcseppet (Zoomed Teknős szemcsepp - más hüllőknek is javallott) Lehet, hogy megsértette az agáma, vagy a talajnak használt homok ment bele. Ha egy hét alatt nem javul, mindenképpen érdemes orvoshoz vinni.