6601. Hogyan erősíthetjük kutyánk immunrendszerét?
A kutyád immunrendszerének erősítése kulcsfontosságú az egészsége és hosszú élettartama szempontjából. Adunk hozzá néhány tippet!
A kutyád immunrendszerének erősítése kulcsfontosságú az egészsége és hosszú élettartama szempontjából. Adunk hozzá néhány tippet!
Ilyen tojásárak mellett főleg ha van egy pici kertünk, tervezhetünk egy kicsi baromfaudvart. Mutatjuk, mire kell figyelni.
Február végéig érdemes elkészíteni és kihelyezni a "méhecskehoteleket" vagy más néven "darázsgarázsokat", amelyekkel már kora tavasztól hatékonyan lehet segíteni a magányosan élő méhek és darazsak szaporodását.
A spanyol csigák hatalmas károkat okozhatnak a veteményesben és a kerti növények között, így sokan keresnek természetes megoldásokat a megfékezésükre. Az egyik leghatékonyabb és fenntartható módszer az indiai futókacsák tartása, amelyek kiváló csigapusztítók.
Bár a felhők mögül néha előbukkanó nap fogadta őket, nem mentek vissza a medveházba. De mit jelent ez?
Kedves Olvasónk, pont ebben a témában van egy cikkünk, abból tájékozódhat, hogy mi a teendője: http://www.haziallat.hu/terrarium/orokbefogadas-vasarlas/teknost-talaltam/5762/
Diéta pár napig és a paszta. Hanem múlik a véres bélsár, szükség lehet antibiotikumra. Akkor menjen vissza állatorvoshoz a kiskutyával!
SzemkidülledésEz a szemgolyó kidülledésével járó betegség csúnya látvány. Általában nem ragályos és éppoly gyorsan elmúlhat, amilyen hirtelen meg jelent. • A tünetek: A halaknak, melyek ebben a betegségben szenvednek, az egyik vagy mindkét szeme kimered, kidülled. A tünetet általános rossz állapot kíséri. A halak ilyenkor alig esznek. A szemkidülledés a hasvízkór melléktünete is lehel. • Az okok: Okozhatja vírus, baktérium és parazita egyaránt. A betegség megjelenéséért gyakran a vízminőség a felelős. • Kezelés: Sajnos nem létezik egyetlen hatásos kezelés sem, kivéve ha bakteriális a fertőzés, mert akkor antibiotikummal eredményes lehet. A legjobb ilyenkor elkülöníteni a beteg halakat, s nem árt ellenőrizni a víz minőségét sem
A macska ellés után, akár a szoptatás alatt is képes újratermékenyülni. Ellés után 7-8 héttel lehet ivartalanítani, mire az emlők már kezdenek visszafejlődni és a kiscicák képesek szilárddal is táplálkozni. Az elválasztási folyamat részeként a kiscicák kb. 3-4 hetes koruktól kezdve szilárd ételt is esznek. Ebben az időszakban már kaphatnak tasakos eledelt, illetve vízzel vagy tejpótlóval hígított szárazeledelt. A hígításhoz annyi folyadékot használjunk, hogy puha, de nem folyékony kását kapjunk. A gyomorbántalmak elkerülésére használjuk ugyanazt az eledelt, melyet az elválasztást követően fog kapni a kiscica. 6-8 hónapos korára a legtöbb a kölyökcicák már önállóan is képesek hígítatlan szilárd ételt enni. Ősztől a következő tavaszig egy ún. nyugalmi szakasz következik, amikor gyakorlatilag nincs hormonális működés.A nőstény macskák ivartalanítása egy hasűri műtét, hasonlóan a kutyák ivartalanításához. A hasfalon egy kb 4-5 cm hosszú sebet ejtünk, ezen át távolítjuk el a petefészkeket, egyes esetben a méhet is.
Legjobb az lenne ha elvinnék a törpemalacot állatorvoshoz aki levágja a felesleges részt, úgy, hogy ne sérüljön az érzékeny rész. Létezik speciálisan karomvágásra kialakított olló, de azzal óvatosan kell bánni, nehogy belevágjanak az érzékeny részbe. Olvass tovább! Hogyan kell etetni, gondozni a törpemalacot? Teáscsészében is elfér a legkisebb törpemalac!