6646. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Egy kutya etetése havonta átlagosan mintegy 12 ezer forintba kerül; jelenleg tízből négy magyar tart kutyát otthon, a legtöbben közülük egy kutyáról gondoskodnak - derül ki a Cofidis reprezentatív kutatásából.
A magyar beatzene hőskora címmel jótékonysági koncertet rendez a Rex Kutyaotthon Alapítvány február 2-án az újpesti UP Rendezvénytéren. A koncert teljes bevételét a most épülő Felelős Állattartás Háza befejező munkálataira fordítják - tájékoztatta az alapítvány csütörtökön az MTI-t.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
A kerecsensólyom lett az év madara 2024-ben - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amely szerint a faj megőrzésében óriási a magyar természetvédelem felelőssége, mert a kerecsensólyom kontinentális szinten is kiemelkedő természeti értékünk.
A rendellenes ("perverz") étvágy rendszerint olyankor alakul ki, ha ásványi anyag- és/vagy vitamin hiány van, illetve ha ezek egyensúlya valamilyen oknál fogva megbomlik. Miután az állat a leírtak alapján többféle kiegészítőt is kap, előfordulhat, hogy valamelyik kiegészítőből a szükségesnél többet kap. Annak eldöntésére, hogy valójában mi lehet a háttérben, egy alapos elemzés segíthet talán. A szükséges anyagok milyensége és mennyisége szempontjából lényeges elem, hogy mi az állat alap tápláléka. Nem mindegy ugyanis, hogy teljes értékű tápot, vagy házi kosztot, illetve ezek keverékét eszi. Teljes értékű tápok esetében rendszerint nincs szükség kiegészítőkre, illetve azok adagja ilyen esetben lényegesen kisebb kell legyen, mint a terápiás dózis. Manapság (tápetetés mellett) inkább a kiegészítők túladagolása szokott problémát jelenteni, mintsem a hiánya. Idős, és/vagy krónikus beteg macskák esetében a központi idegrendszer bántalma miatt is előfordulhatnak viselkedési rendellenességek. Javaslom, hogy a panasszal keressék fel az állatorvosukat, illetve következő látogatáskor feltétlenül említsék meg az állat szokatlan viselkedését.
Kedves Gazdi ! Nagyon jó hogy elhagyták a Sertant, mert gyakran bizonyos típusú epilepsziák esetén paradox pszichózist okoz, adott esetben a maguk kutyusán is jelentkeztek ezek a gyógyszermellékhatások. A Keppra nagyon jó választás volt, de nagyon alul van dozírozva, nem csak a testtömeg dönt az antiepileptikumok dozírozásánál, hanem hogy melyik agylebenyből indul ki a roham. A roham utáni tünetekből ítélve, halántéklebenyi epilepsziával állunk szemben az Önök estében, mely esetben a Keppra mellé fel kell venni egy fokális antiepileptikumot is, biterápiában, valamint a roham utáni tüneteket is nagyon aktívan kellene otthon kezelni. Egyéb információk érdekében a honlapomon található telefonszámok valamelyikén elérhet, valamint a kissgabriella@vipmail,.hu címen. Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella
Az idősebb kutyát is kb. ugyanazzal a módszerrel lehet szobatisztaságra nevelni mint a kölyök kutyát. Néha könnyebben kivitelezhető, de ez nem szabály! Akkor is így kell eljárni, ha korábbi lakhelyén a kutya szobatiszta volt. Mert ott, megszokott valamilyen szabályt, amely az új helyre való költözéssel teljesen felborult. A kutya nevelésében nagyon fontos a pozitív megerősítés, figyelje az ebet, kapja el, amikor jó helyre végzi a dolgát és jutalmazza meg! Amikor nem a megfelelő helyre végzi el a dolgát, mondjon neki annyit, hogy "NEM". A kutya a rövid és velős (minél kevesebb szótagból álló) szavakat sokkal hamarabb megérti, mint azt, hogy "csúnya kutya, nem jó helyre pisiltél". A megszidás kevésbé hatékony. Inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. Küldjön egy e-mailt (info@4tappancs.hu) és elküldök egy részletes írásomat a szobatisztasággal kapcsolatban. üdvözlettel: Stefan Simanwww.4tappancs.hu
A degu szelídítéséhez is sok türelem kell, íme az alapvető szabályok: Ne ijeszd meg ! Az egyik legfontosabb dolog, hogy soha ne ijessz rá az állatkára, a legtöbb kisemlős ugyanis ilyenkor harap. Soha ne érintsd meg alvás közben; ha szükséges, kelts egy kis zajt, ébreszd fel vele, és csak amikor már látja, hogy a gazdája az, akkor nyúlj hozzá ! Ne markold meg ! A kisemlősök rettenetesen félnek attól, ha szorosan megmarkolják őket, ez ugyanis a ragadozót idézi fel bennük. Ezért az állatkát mindig óvatosan fogd meg, úgy, hogy ő maga is kapaszkodhasson vagy megvethesse a lábát a kezeden. Ha még nem bízol meg benne igazán, használj eleinte bőrkesztyűt. Természetesen előfordulhat, hogy valamiért szorosan kell tartani az állatot; ilyenkor a tarkóján kell összecsippenteni a bőrt, a lábakat pedig lefogni. Ezt a fogást azonban tartogasd az állatorvosi vizit számára ! A degut, mongol futóegeret vagy mókust viszont sohase fogd meg a farkánál, mert a farok bőre leválhat. Ne hajkurászd ! A legtöbb állat nem szereti, ha kergetik. Ha nem hagyja magát megfogni, inkább csalafinta csellel csalogasd be egy kis kartondobozba, s azzal együtt (vagy akár a házikójával) emeld ki a terráriumból. Ne dugd be az ujjad ! Alapszabály, hogy soha semmilyen állat ketrecébe ne dugd be az ujjadat a rácson. A bedugott ujjat az állat tápláléknak nézheti, vagy magánterületét féltve is beleharaphat. Jutalmazás. Megjelenésedet igyekezz mindig kellemes élménnyé tenni az állatka számára. Ha megszokja, hogy mindig egy jó falat üti a markát, valahányszor felbukkansz a ketrece előtt, hamar megkedvel majd. Az intelligensebb rágcsálókat jutalomfalattal akár kis produkciókra (pl. kötélmászás) is ráveheted ! Büntetés. A legtöbb kisemlősnél büntetéssel semmit nem tudsz elérni, ráadásul olyan aprók, hogy a legkisebb testi fenyítés is végzetes lehet számukra. Talán az egyetlen eset, amikor kellemetlen élményt kell okoznod szőrös kedvencednek. Rendszeres foglalkozás. Ha azt akarod, hogy az állatkád tartósan szelíd maradjon, foglalkozz vele mindennap, de legalábbis ne hagyj ki hosszú szünete-ket ! Minél fiatalabb korban kezded el a kézhez szoktatást, annál biztosabb a siker.
Előrebocsátom, hogy azt az esetet, amit a városuk majdnem összes állatorvosa - többirányú vizsgálatot követően - nem tudott megoldani, csupán e levél alapján ez nekem sem fog menni. Amennyiben a húgycső átjárhatóságát nem sikerül biztosítani, a legvégső lehetőség a húgyhólyag hasfalhoz történő kivarrása lehet. Ebben az esetben azonban állandó vizelet csepegésre kell számítani. Jelen esetben annyit azonban feltétlenül tudnia kell, hogy a húgycső elzáródás következményei gyorsan alakulnak ki, és néhány napon belül életveszélyes állapotot idézhetnek elő. Ezért ebben az esetben pusztán homeopátiára hagyatkozni hazardírozás. Különös tekintettel arra, hogy a homeopátiás kezelések legtöbbször igen hosszú időt vesznek igénybe. Azt javaslom, hogy menjen vissza a hagyományos módon kezelő állatorvosok valamelyikéhez, vagy akár másikhoz, és addig járjon a nyakára, amíg a probléma nem oldódik meg, vagy legalábbis nem javul. Ha van a közelben állatkórház, esetleg megfontolható az állat kórházi elhelyezése, ahol nap mint nap szemmel tudják tartani, és a szükséges kezeléseket akkor tudják elvégezni, amikor kell. Nincs kizárva, hogy többszöri hólyag átmosás, gyógyszeres öblítés, tartós antibiotikumos és gyulladáscsökkentős kezelés eredményre vezethet. Mindenképpen számolni kell azonban az ilyen hosszan tartó kezelés költség vonzatával is.