676. Hogyan védd macskádat a vírusos fertőzésektől?
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
Nincs olyan év, hogy ne betegednének, sőt halnának meg emberek ezek valamelyiknek a mérgétől. Természetesen ezek az állatok nem az ember ellen fejlesztették ki veszélyes fegyverzetüket...
Amerika elnökének, Barack Obamának a kutyája április 14-én, kedden érkezett a Fehér Házba. A 6 hónapos virgonc, szobatiszta, bútorkímélő kutyakölyökért az egész Obama-família odavan.
A 40 centisre megnövő leopárd leguán (Gambelia wislizenii) színe szürkésbarna, a test tetején és alján leopárdmintázat található. Eredeti élőhelyén száraz, homokos gyér vegetációjú területen él.
A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul a kutyába belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában...
"a vitorlások kisebb pontylazacokkal, pl. neonhalakkal is együtt tarthatóak amennyiben növendék korukban kerültek az akváriumba (ahol már az egyéb lakók jelen voltak). Ilyenkor általában "bejön" az "együtt nőnek fel" verzió, és a pár hónap múltán már méretes vitorlások később sem bántják a kisebb társbérlőket. Persze néhány napos koplaltatás után, már nem garantálható a szájukon beférő halaink testi épsége. Az idősebb (pár éves) vitorlások sok esetben még a nagyobb méretű új jövevényeket sem kultiválják (könnyen megfigyelhető ez már akkor ,amikor belógatjuk az új halakat tartalmazó zacskót az akvárium vizébe: lecsapni készülő héjaként köröznek, a zacskó csipkedésével fejezik ki nemtetszésüket...)
Állatorvosi igazolás, vagy legalább fényképfelvételek birtokában érdemesebb a baromfik szenvedését megszüntetni, mivel haszonállatokról van szó és a műtéti költségek egyedenként is jóval meghaladná az értéküket. A műtéti költségek nem, vagy csak nehezen lesznek elszámolhatók. Helyszínszemlére mindenképp ki kellene a rendőröket hívni("hivatalos" fényképes és nyomrögzítés). Amennyiben az anyagi kár bizonyíthatóan meghaladja az 50.000Ft értékhatárt, úgy a szomszéd bűncselekmény elkövetésért felelős, amennyiben nem, akkor szabálysértési eljárást kell kezdeményezni a település jegyzőjénél. A szomszéd felelőssége már onnantól fennáll, hogy nem oldotta meg kutyája felelős, biztonságos tartását. A cselekmény bizonyítható elkövetése esetén a szomszéd számára is jobb megoldás lenne a megegyezés, mivel a szabálysértési eljárás során nemcsak az anyagi felelőssége állapítható meg, de szabálysértési bírságra is számíthat.
Kedves Gazdi! Idő kell a kutyának, amíg megszokja a bezártságot, hozzá kell szoktatni az egyedülléthez. Az egyedül maradást sok kutya nem, vagy csak kísérő tünetek mellett viseli el. A kiváltó okok többfélék lehetnek ezért a lehetséges tréning és terápia lehetőségek is meglehetősen több félék. Tapasztalatom szerint az alábbi lehetőségek egyidejűleg történő alkalmazásával lehet eredményt elérni: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning Cikkek a témában: Kutya egyedüllét >>Kutya egyedüllét, szorongás >> Lábnyalogatás, lábrágás: Sajnos előfordulhat, hogy allergia... A legjobb az lenne ha látná allergiákra specializálódott állatorvos és vele meg tudnátok beszélni, mit tegyetek. Nem a tünetet, hanem az okot kell megszüntetni ilyenkor (mindenféle krémmel találgatásra kenni nem szabad, félrekezeléssel még többet ártunk). Ki kell derítenek mi okozza. Melós, de megéri! Ha sikerül megszüntetni az okot, bár ez a jövő zenéje, mivel általában ez hosszadalmas folyamat, akkor pótcselekvésként megmaradhatnak mozdulatok (pl: lábrágás) ilyenkor vonjátok el róla a figyelmét hirtelen hangokkal és játékkal. (ui.: Az én kutyám is allergiás, ő a szárnyasokra és a bolhákra. Amíg nem tudtam, gyötrelem volt nézni, hogy szenved, vakarózik, rágja a lábát, rázza fejét és dörzsöli magát a falhoz naphosszat. Ezek most odafigyeléssel megszűntek.) A központi fűtés a kutya bőrét is szárítja, ilyenkor fokozottabb a bőr reakciója is. Párologtatás neki is segít. Dr. Szaniszló Ferenc végez allergia vizsgálatot:http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/dr-szaniszlo-ferenc/284/
Gyakori hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek. Addig is pépesítsenek 8klopfolóval jól törjék össze) össze nyers csirkenyakat és adjanak neki azt. Általában 6 hónapos korukig a kölyköknek naponta 3-4szeri étkezést kell biztosítani, kb egyéves koráig a kutyának napi 3szori étkezésre van szüksége. Ha szuper prémium tápot ad a kutyának, nincs is szükség másra.
Kedves Emese! A szürkehályog kialakulásának sokféle oka lehet, gyógykezelése azonban nem megoldott. Amikor már komoly látászavart okoz, embernél is a műtét oldja meg a problémát. Eltávolítják az átlátszatlanná vált szemlencsét. Erre kutyáknál is lehetőség van. Akár az eltávolított szemlencse pótlása nélkül, vagy műlencse pótlással. A táplálékkiegészítők nem hiszem, hogy segíteni fognak ezen a problémán. Ha mégis adni szeretné kutyájának, tartsa szem előtt, hogy a benne levő zsírban oldódó vitaminok ( A és E jelen esetben) túladagolhatók.Általában egy hónapos szedés után szünetet kell tartani. Azt javaslom, hogy állatorvosa segítségével válasszon inkább kimondottan kutyáknak gyártott vitamin és táplálékkiegészítők közül.