6841. Tilos lesz kutyát és macskát árusítani az állatvásárokon
A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerint a jövőben tilos lesz bizonyos állatfajok árusítása az állatvásárokon.
A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerint a jövőben tilos lesz bizonyos állatfajok árusítása az állatvásárokon.
A tengerimalacvédők azt szeretnék elérni, hogy a kutyák, macskák és némely madarak után, a tengerimalacok árusítását is tiltsák meg az állatvásárokon.
Összegyűjtöttük a hét legcukibb kutyás videóit, hogy nektek már ne kelljen.
Szerencsére egyre többen vannak olyanok, akik számára fontos a környezetvédelem, és aktívan is képesek tenni a környezet megóvásáért.
Azok számára, akik szeretik a természet közelségét otthonuk kényelmében élvezni, a terasz jelenti a legkiválóbb helyszínt. A terasz kényelmét azonban nagyban befolyásolja az időjárás: nyáron az árnyék nélküli tér elviselhetetlen hőséget, télen pedig hideget hozhat.
KEdves Gazdi! A kutyának a hörcsög zsákmányállat, előfordulhat, hogy összeszoknak, de valószínűbb, hogy egyszer a szájában végzi.. javaslom a következő kérdés-felelt elolvasását mielőtt másik állatot szereznek be_ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/
Sokan hiszik azt, hogy a kullancsellenes szerek valamiféle védőburkot képeznek az állat körül, amelybe a kullancsok már bele sem mennek. Pedig ez nem így van! A különféle szerek két nagy csoportba sorolhatók:1. Az egyik az ún. kontaktméreg, ami csak akkor működik, ha a kullancs (és a bolha is) egy rövid ideig érintkezik a szerrel, összekeni magát vele, és így veszi fel a mérget. Így a kullancsnak (bolhának) egy kis ideig benne "kell" lennie a kutyában ahhoz, hogy elpusztuljon. 2. A másik gyógyszercsoportban a szer a vérrel kering a szervezetben. A mérget a vérszívó az első vérszívás alkalmával veszi fel, és ezután pusztul el. Ebből is az következik, hogy ebben az esetben is találhatunk az állatban élősködőt.Olyan készítmény, ami erőteljes illattal elriasztaná a kullancsokat, nem nagyon van, bár egyes kullancsellenes nyakörveknek van ilyen hatása. Ezek azonban nem az olcsó kategóriából kerülnek ki. Ráadásul minden állatnál más és más módszer válik be: ami jó az egyikben, nem biztos, hogy működik a másikban. Ezt minden kedvencnél egyedileg kell kitapasztalni.A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul az állatba belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában, keresi magának azt a helyet, ahol alkalmas számára a terület a vérszíváshoz. Így legtöbbször eltölt egy kis időt a bőrén, miközben - ha jó szert használunk - van idő összekennie magát a méreggel. Szóval egy szer hatékonyságát nem abból kell lemérni, hogy találunk-e a macskában kullancsokat, vagy sem!
Ilyesmit akkor lehet igazán jól megítélni, ha éppen látja az ember (az állatorvos), mert csak leírás alapján sok a tévedési lehetőség. Ezzel együtt az a gyanúm, hogy itt nem betegségről van szó, hanem egy gyakori jelenségről, ami a csukláshoz hasonló. Ez egy olyan légzési görcs, amit egy hirtelen inger vált ki. Amikor legközelebb csinálja, fogja be a száját és a két orrnyílását egyszerre 4-5 másodpercre. Ez alatt abba kell, hogy maradjon a jelenség. Jelentősége nincs.
Érdemes lenyírnia hosszú szőrt a kritikus helyen.
Tisztelt Érdeklődő! A dzsungáriai törpehörcsögök között létezik egy színvariáció, név szerint winter white, azaz téli fehér. Ez azt jelenti, hogy ha hűvösebbre fordul az idő, vagy sötét helyiségben van az állat, a bunda kifakul, így igyekszik a ragadozók elől elbújni, a világos szín jobban beleolvad a havas környezetbe. Nincsen semmi problémája, és ahogy melegebbre fordul majd az idő, vagy több napsütést kap, a bunda színe visszaváltozik az eredetire. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta) Dzsungáriai törpehörcsög Ilyen jutalomfalattal kínáld hörcsögöd! Hogyan válassz magadnak hörcsögöt?