6866. Hogyan segítsünk a kinti cicának a hideg időben?
A hideg idő beköszöntével fontos, hogy gondoskodjunk a kint tartott macskák megfelelő védelméről és kényelméről. Mutatjuk, hogyan!
A hideg idő beköszöntével fontos, hogy gondoskodjunk a kint tartott macskák megfelelő védelméről és kényelméről. Mutatjuk, hogyan!
Budapesten belül ingyenessé válik a kerékpár- és kutyaszállítás a MÁV-csoport minden olyan járatán, ahol az korábban csak külön díjfizetés ellenében volt lehetséges.
Hajunkat és fejbőrünket számos kellemetlen tünet érintheti. Ilyen lehet a viszkető fejbőr, a nehezen kezelhető haj vagy akár a hajhullás is. A természetes összetevőket - mint amilyenek a gyógynövények is - tartalmazó hajápoló készítmények nem csupán azért jók, mert kíméletesek a haj és a fejbőr számára, hanem azért is, mert használatuk általában környezetkímélőbb megoldás is, mint a hagyományos készítményeké.
Az asztalosok és ácsok munkája évszázadok óta alapvető szerepet játszik az építkezéseken és a mindennapi életben is. Ezen szakmák képviselői nemcsak a fa megmunkálásának mesterei, hanem egyre inkább a fenntarthatóság előmozdítói is.
Meglehetősen kellemetlen érzés beülni egy jéghideg autóba egy dermesztően hideg téli reggelen. A modern gépjárművekben persze az olyan extráknak köszönhetően, mint az ülésfűtés, hamar komfortossá válik a helyzet. De vajon mit tehet az, akinek régebbi típusú gépkocsija van?
Üdvözlöm, Ennek több oka is lehet. Leggyakrabban az van hogy ahogyan az emberek sem egyforma tempóban nőnek, így ők sem. Aztán vannak olyan teknőskék akiknek kevesebb "induló" tápanyag jutott még a tojásban, így nem egyformán kezdik életüket, ezért vannak olyan egyedek akik visszamaradtak a fejlődésben. Mivel ezeket a teknősöket születésük után etetés nélkül egyből becsomagolják és feladják csomagban európa állatkereskedései számára, gyakran nem hálálják meg a hasonló bánásmódot, és megbetegszenek legyengülnek, így nem fejlődnek megfelelően... Mi emberek hajlamosak vagyunk a kereskedésben a legapróbb, "legcukibb" állatot kiválasztani, ez álatalában rossz döntés, hiszen pont ezek a gyengébb életképtelenebb egyedek, akiken sajnos, van, hogy nem tudunk segíteni. Amennyiben jól táplálkoznak, nem betegek, és a tartási körülmények megfelelőek, előbb-utóbb utol kell érje a fejlődésben a társát.. Üdv-Éva
Tisztelt Kérdező! Bár a gyomorpanaszok és a foltos retina közötti kapcsolat tudományosan nem bizonyított, a tünetek alapján erősen feltételezhető a gyomor-bélcsatorna érintettsége. Jó lenne tudni a kutya korát, hogy ivartalanított-e, ha nem, akkor mikor tüzelt utoljára. Mit szokott enni? Elhízott, vagy éppen túl sovány? Mióta jelentkeznek a panaszok? Magától elmúlik, vagy kap ilyenkor valamilyen gyógyszert vagy kezelést? Periodikusan, bizonyos időnként tér vissza, vagy csak hébe-hóba. Lázas-e ilyenkor a kutya? Szokott-e hasmenése vagy csak hígabb bélsara lenni, és ez összefügg-e a rosszkedvvel? És még számtalan kérdésem lenne a vizsgálat előtt. Feltételezésem szerint a leírt tünetek a patkányméreggel nincs összefüggésben, de például valamilyen emészthetetlen szalámivég okozhatja. De lehet hormonális vagy parazitás háttere is. Érdemes tehát a kutyát kivizsgáltatni. Számítani kell arra, hogy szükséges lesz vérvétel és bélsárvizsgálat, hasi röntgen és/vagy ultrahang. Mindenestre kezdje a megszokott állatorvosánál, mert az általa tapasztalt elváltozások jelentősen befolyásolják a vizsgálat irányát. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán – Állategészségház, Vértesszőlős
Nem írja, hogy nőstény vagy kandúr, ivartalanított-e.... ezek mind számítanak. Mindenesetre a tünetek alapján előfordulhat alsó húgyúti probléma, ezért érdemes lenne állatorvosnak megmutatni a cicát. A hasmenés is lehet a betegség jelem de alapvetően cicája táplálásánál támaszkodjon a minőségi macskaeledelekre. Csak tápot adjon neki. Kerülje a tejet, tejtermékeket, tésztaféléket. A macska húsevő állat, ezekre nincs szüksége. Végeztessen egy alapos féreghajtást!
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A fizikai leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, kiegészítve vérvizsgálattal, és (ajánlott!) ultrahang vizsgálattal is.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A lesoványodás, fizikai leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, kiegészítve vérvizsgálattal, és (ajánlott!) ultrahang vizsgálattal is.