66. Tűzhalak: a korallzátonyok csúcsragadozói
A tűzhalak (oroszlánhalak, vagy más néven pulykahalak) vérbeli ragadozó halak, szívósak és nem válogatósak.
A tűzhalak (oroszlánhalak, vagy más néven pulykahalak) vérbeli ragadozó halak, szívósak és nem válogatósak.
A ferdén úszó lazac (Thayeria boehlkei) Dél-Amerikában, Brazília folyóvizeiben őshonos. Túlnyomóan fekete és fehér színezetű hal. Különösen tetszetős, mert testoldalán egy feltűnő fekete csík látható.
A gyöngygurámi különlegesen szép és ijedős faj. Ezért leginkább nagy és sűrű növényzetű medencében érzi otthon magát, ha úszónövények vannak felette. Nézzük, mit szeret még!
Lőni vagy nem lőni... E piciny halacskában egy meserlövész veszett el. A vízsugárral célbaveszi és lelövi a gyanútlan rovarokat és máris kész a vacsora!
A kékpajzsos páncélosharcsa (Corydoras aeneus) Dél-Amerikából származik. A nőstény teltebb a mellúszók mögött. Tartása könnyű. Nagyon szórakoztató, ahogy a legváratlanabb módon forgatja a szemeit.
Kedves Beatrix, inkább foglalkozzon többet a kutyusával, a társ nem mindne esetben megoldás, sőt, sokszor rosszul sül el, ha hazavisznek egy idős mellé egy kölyökkutyát. Kérem olvassa el korábbi cikkünket a témával kapcsolatosan, mielőtt döntene: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/ Idős kutya gondozása >>
Tisztelt Érdeklődő! Az esetek nagy többségében nem szokott gondot okozni az efféle változás, de ha úgy érzik, megpróbálhatnak beszoktatni hozzá egy másik hörcsögöt. Ez lehet, hogy kezdetben nagy verekedésekhez vezet, ezen ne lepődjenek meg. Ők nem igazán érzelmi lények, ösztönből működnek, ami csúnyán hangozhat, de tény. A természetben is zömével magányosan fordulnak elő, csak emberi környezetben élnek tartósan együtt. Szerintem ettől nem lehet gondja a hörcsögüknek. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Lehet talán a bolhanyakörvtől magától (allergiás rá a cica), de lehet amiatt is mert a macska a viszkető érzés miatt el kezdte vakarni a nyakát. Minden esetre a gennyes részt le kell tisztítani és betadinnal vagy egyébb módon fertőtleníteni. A gyógyulásig a bolhanyakörvet nem szabad feltenni. Javasolt a bolhaitásra cseppet használni.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján talppárna gyulladásnak tűnik, elég komolynak. Ha egy sima talppárna gyulladás miatt a malacka már nem áll rá a fájós lábára, akkor állatorvoshoz kell fordulni, mert lehet a lábán lehet felszín alatt tályog, illetve ízületi gyulladás. illetve leeshetett magas helyről, megüthette magát valahol? Felszíni kezelésre jó a Contratubex gél, fokhagymakivonata miatt természetes gyulladáscsökkentő. Emellett C-vitaminozás az itatóba, napi 5-6 csepp.
Mindenképpen megérne egy állatorvosi vizsgálatot hogy a duzzanatot mi okozza. Lehet vérömleny, tályog de daganat is. Ha megtörténik a duzzanat okának megállapítása akkor a gyógyíthatóság is kiderül.