66. Tűzhalak: a korallzátonyok csúcsragadozói
A tűzhalak (oroszlánhalak, vagy más néven pulykahalak) vérbeli ragadozó halak, szívósak és nem válogatósak.
A tűzhalak (oroszlánhalak, vagy más néven pulykahalak) vérbeli ragadozó halak, szívósak és nem válogatósak.
A ferdén úszó lazac (Thayeria boehlkei) Dél-Amerikában, Brazília folyóvizeiben őshonos. Túlnyomóan fekete és fehér színezetű hal. Különösen tetszetős, mert testoldalán egy feltűnő fekete csík látható.
A gyöngygurámi különlegesen szép és ijedős faj. Ezért leginkább nagy és sűrű növényzetű medencében érzi otthon magát, ha úszónövények vannak felette. Nézzük, mit szeret még!
Lőni vagy nem lőni... E piciny halacskában egy meserlövész veszett el. A vízsugárral célbaveszi és lelövi a gyanútlan rovarokat és máris kész a vacsora!
A kékpajzsos páncélosharcsa (Corydoras aeneus) Dél-Amerikából származik. A nőstény teltebb a mellúszók mögött. Tartása könnyű. Nagyon szórakoztató, ahogy a legváratlanabb módon forgatja a szemeit.
Nem valószínű, de meg kellene vizsgáltatnia, mert egyéb okai is lehetnek a hasméret növekedésének.
Válaszom, nem. A törpehörcsögök és a kutyák vírusos, bakteriális illetve parazitás fertőzései nagyon különböznek. Azonban vigyázzon, mert a hörcsög harapós, könnyen megtámadhatja a kutyát.
3 óránként érdemes szoptatni, ha ezután a kicsik szépen alszanak, és fejlődnek is, akkor nincs szükség külön tápszerre, van elég anyatej. 5-6 hetes kórtól lassan érdemes átszoktatni őket a "szilárd" táplálékra(kölyköknek való eleség). A mennyiséget nehéz megmondani, ugyanis a kisállat igénye függ az étel tápanyag-tartalmától. A tápszert, előírásnak megfelelően elkészített oldatából annyit kell adni, amennyit a kölyök kíván.
A bűzös lehelet okának kiderítésére alaposabb állatorvosi kivizsgálás szükséges. Többféle probléma is szóba jöhet, az előzmények ismeretében akár idült belső bajok sem zárhatók ki (pl. vesebetegség). A legkevésbé szóba jövő lehetőség a nyitott gyomorszáj.....
Elég a bak nyuszit ivartalanítani, és kevésbé kockázatos is, mint egy nőstényt.