66. Tűzhalak: a korallzátonyok csúcsragadozói
A tűzhalak (oroszlánhalak, vagy más néven pulykahalak) vérbeli ragadozó halak, szívósak és nem válogatósak.
A tűzhalak (oroszlánhalak, vagy más néven pulykahalak) vérbeli ragadozó halak, szívósak és nem válogatósak.
A ferdén úszó lazac (Thayeria boehlkei) Dél-Amerikában, Brazília folyóvizeiben őshonos. Túlnyomóan fekete és fehér színezetű hal. Különösen tetszetős, mert testoldalán egy feltűnő fekete csík látható.
A gyöngygurámi különlegesen szép és ijedős faj. Ezért leginkább nagy és sűrű növényzetű medencében érzi otthon magát, ha úszónövények vannak felette. Nézzük, mit szeret még!
Lőni vagy nem lőni... E piciny halacskában egy meserlövész veszett el. A vízsugárral célbaveszi és lelövi a gyanútlan rovarokat és máris kész a vacsora!
A kékpajzsos páncélosharcsa (Corydoras aeneus) Dél-Amerikából származik. A nőstény teltebb a mellúszók mögött. Tartása könnyű. Nagyon szórakoztató, ahogy a legváratlanabb módon forgatja a szemeit.
A képek alapján vannak benne leonbergi jegyek, de nem egyértelmű, más fajták is számításba jöhetnek. Ezért jó lenne, ha elhoznánk a Rendelőnkbe, ahol nagy valószínűség szerint megállapítható lenne, és tanácsot is tudnánk adni a neveléséhez, kezeléséhez..
A nőstény macska ivartalanítása 10-14 ezer forintba kerül állatorvosi rendelőtől függően. Érdemes figyelni az ivartalanítási akciókat! Most a Zöld Zebra szervez egyet: http://www.zoldzebra.hu/hu/files/downloads/doku/ivcipakc_200911_12.pdf
Ha kétségei vannak az állatorvosuk diagnózisával kapcsolatban, akkor javaslom egy fogászati szakrendelés felkeresését. Ha ilyen nincs a környéken, akkor egy másik állatorvosnak is megmutathatja, kikérve az ő véleményét is.
Légúti problémákat okozhat baktérium feldúsulás, vagy idegen tárgy (alomhoz használ homok, granulátum, vagy fészekanyagként kapott forgácsdarabka) elakadása, esetleg akár élősködő is. Érdemes állatorvost felkeresni a légutak átjárhatóságának ellenőrzése, esetleg antibiotikum kezelés céljából.
A viaszbőr színe a hullámos egész élete során fog változni (vagyis nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy pl. a hím viaszbőre kék, a tojóé barna). Ivarérettség tekintetében a hímek általában később érnek, de a fiatal tojókat jobban megviseli egy korai fejlődési stádiumban történő továbbszaporítás. Legalább 10 hónaposak legyenek a madarak, mikor költőodút kapnak.