66. Tűzhalak: a korallzátonyok csúcsragadozói
A tűzhalak (oroszlánhalak, vagy más néven pulykahalak) vérbeli ragadozó halak, szívósak és nem válogatósak.
A tűzhalak (oroszlánhalak, vagy más néven pulykahalak) vérbeli ragadozó halak, szívósak és nem válogatósak.
A ferdén úszó lazac (Thayeria boehlkei) Dél-Amerikában, Brazília folyóvizeiben őshonos. Túlnyomóan fekete és fehér színezetű hal. Különösen tetszetős, mert testoldalán egy feltűnő fekete csík látható.
A gyöngygurámi különlegesen szép és ijedős faj. Ezért leginkább nagy és sűrű növényzetű medencében érzi otthon magát, ha úszónövények vannak felette. Nézzük, mit szeret még!
Lőni vagy nem lőni... E piciny halacskában egy meserlövész veszett el. A vízsugárral célbaveszi és lelövi a gyanútlan rovarokat és máris kész a vacsora!
A kékpajzsos páncélosharcsa (Corydoras aeneus) Dél-Amerikából származik. A nőstény teltebb a mellúszók mögött. Tartása könnyű. Nagyon szórakoztató, ahogy a legváratlanabb módon forgatja a szemeit.
A macskák is periodikusan 21 naponta tüzelnek, de a hüvelyváladék mennyisége nem számottevő. Azért nem látható, mert tisztálkodásuk közben letakarítják magukról. A ciklusok tavasszal és ősszel várhatók.
Biztos, hogy valamilyen betegség miatt borzolja a tollát és ücsörög a kalitka alján (sok betegség jár ilyen gubbasztásos tünetekkel)! Minél hamarabb állatorvoshoz kell vinni, hogy megvizsgálják és kezeljék, és ez alapján dönthető el az is, hogy fertőző jellegű-e a betegség.
Ne aggódjon, bizonyos mértékig a szezon és a családi jellemvonás is befolyásolja az ivarérést. Lehet, hogy tavaszra beindul az első. Ilyenkor nem sok mindent lehet vizsgálni, hiszen a szervek még nyugalomban vannak.
A kicsik szőrrágcsálása hiánybetegségre utalhat, ezért meg kellen próbálni még változatosabban etetni őket (pl. még túrót, joghurtot is lehetne adni) de még jobb, ha állatosboltban vesznek nekik vitamincseppeket és/vagy nyalósót illetve egyéb táplálékkiegészítőt. Meg kellene azért vizsgáltatni a szülőket is, hogy nincs-e valamilyen bőr-/szőrbetegségük (parazitás, gombás, hiánybetegség?), mert akkor velük is foglalkozni kell!
A macskák szezonálisan polioestrusos állatok, ez azt jelenti, hogy az ivarzási szezonban (januártól szeptemberig) egymás után következnek a tüzelések. Megközelítőleg egy tüzelés 8-9 napig tart, majd 2 hét szünet és újra indul. Az ivartalanítást már az első ivarzás után el lehet végeztetni.