7101. Hogyan különböztethető meg a szürkehályog és az öregedéssel járó szemhomály?
Ismerd meg a különbséget az öregedéssel járó szemhomály és a szürkehályog között, hogy időben felismerd, ha kedvenced látása veszélyben van!
Ismerd meg a különbséget az öregedéssel járó szemhomály és a szürkehályog között, hogy időben felismerd, ha kedvenced látása veszélyben van!
Ha valaha is vásároltál már aranyáron cicafekhelyet, majd láttad, ahogy a macskád félvállról odanéz, majd inkább beül a csomagolásba – akkor ez a cikk neked szól.
Az internet népe csak mohácsi vándor néven ismerte azt a kutyát, amelyik több száz kilométert tett meg a Dél-Dunántúlon. Miután befogták, gazdisodott.
A digitalizáció korában egyre többen élnek az online tanulás kínálta lehetőségekkel. Mindegy, hogy egy új hobbit keresel, vagy a szakmai karrieredet akarod erősíteni – a virtuális tanfolyamok szinte kifogyhatatlan tárházát kínálják a tudásnak. Számok is alátámasztják ezt a trendet: 2021-ben a globális e-learning piac mérete meghaladta a 250 milliárd dollárt, és ez a szám várhatóan 2026-ra kétszeresére nő. Bizony, a tanulási formák, módszerek átalakulóban vannak, és az online tanfolyamok ennek a zászlóvivői.
A kutyák rendkívül intelligens és érzékeny állatok, és gyakran úgy tűnik, mintha pontosan tudnák, mi történik körülöttük. De vajon tényleg emlékeznek a múlt eseményeire? Mit mutatnak a tudományos kutatások a kutyák emlékezőtehetségéről?
Lehet pl. rosszul kimosott talaj vagy rossz minőségű táp túletetése. Ha van egy megfelelő szűrő és az említettekre odafigyel akkor elvileg működnie kéne.
Sajnos, használhatóbb ötletet nem tudok adni, mint azt, hogy újra és újra állatorvoshoz kell vinni, már csak azért is, mert ennyi ideje nem evő kutyának hathatós segítségre (pl. infúziók) van szüksége, még akkor is, ha nincs diagnózis.
Kedves Érdeklődő! A hörcsögök azért verekednek, mert a természetben ők magányosan élnek, territoriális (területvédő) viszonyok között, éppen ezért csak a kölyöknevelés és a párzás idejére találkoznak egymással a fajtársak. A hörcsögöknek - legyen az bármelyik fajta is - a legideálisabb, ha egyedül vannak tartva, különösen, ha azonos neműek, mert akkor akár vérre menő harcokat is vívhatnak, legalábbis elég súlyos sebeket ejthetnek egymáson, ezért azt javaslom, ha lehetősége van rá, tartsa külön terráriumban az egyedeket. Ha nincs rá lehetősége, a hörcsögök épsége érdekében érdemes végiggondolni, hogy hol tudná elhelyezni őket biztonságosan. Ha külön neműek az egyedek, még veszélyesebb, lehet a helyzet, ugyanis a nőstény nem csak rövid időközönként ellik sok kölyköt, amiben rövidesen teljesen kimerül, hanem a stressz miatt megeheti a kölyköket, vagy megölheti a hímet a kölykök védelmében. Ritka az, ha két, pláne ha több hörcsög békében tud egymás mellett élni. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Első körben én tartási hibára gondolnék, miután a hím gonopódiumával megtermékenyíti a nőstényt, körülbelül 4 hét van hátra a szülésig. Egy megtermékenyítéssel a nőstények többször is tudnak szülni, mivel testükben elraktározzák a spermát és ezzel később - hím nélkül is - képesek az ikrák megtermékenyítésére. Egy szülés alkalmával 15-100 kis guppi is születhet, a nőstény etetésétől, korától, fejlettségétől és egyéb tényezőktől függően. Az anyát a szülés idejére ajánlatos külön akváriumba tenni, lehetőleg egy szülőketrecbe, ahol búvóhelyet (pl. egy adag jávai mohát) is előkészítünk számára. A frissen született kis guppikat ugyanis szüleik - és az akvárium többi lakója - fel is falhatja.
Csőr túlnövekedéseNem mindig utal betegségre, ha a madár csőre túlnő, kialakulhat azért is, mert nincs a környezetében megfelelő koptató felület, azaz természetes ülőfa, fakéreg vagy csőrkoptató esetleg túl puha eleséget kap a madár. A rendellenes szaruképződés, túlnövekedés hátterében azonban sok esetben valamilyen megbetegedés áll. Ha a két szarukáva nem zár jól, szintén bekövetkezhet a csőr túlnövekedése.A túlnőtt csőr következtében a táplálékfelvétel lehetetlen, emiatt a madár lesoványodik, amely tartós esetben akár éhhalálhoz is vezethet. Megfelelő csőrkoptatók ketrecbe helyezésével természetesen mindez megelőzhető, a jelentős túlnövekedést azonban már csak mechanikai bevatkozással, vagyis a hossz és a forma újbóli kialakításával orvosolhatjuk (csak szakértő vágja le a madár csőrét, nem javasoljuk az otthoni próbálgatást, nagy fájdalmat okozhat a madárnak, ha túlvágja a csőrt!!!!)A csőr túlnövekedése élősködő rühatkák jelenléte miatt is bekövetkezhet. A szaruképletben élősködő atkák hatására a csőr morzsalékonnyá és lyukacsos szerkezetűvé válik, továbbá deformálódik és repedezik. A felrakódások megjelenése is jelzi az atkák jelenlétét a szájszögletben, a szem környékén és a lábakon. A betegség más papagájt is megfetőzhet, de gyógyítható, azonban esetleges kiújulására később is számítani lehet. A karomvágás is csak szakértőnek ajánltt, erek futnak benne, jelentősen vérezhet, ha belevágnak.