7201. Ezeket tilos adni a csincsillának
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A csincsillák nagyon érzékeny emésztőrendszerrel rendelkeznek, ezért fontos, hogy szigorúan betartsuk a számukra megfelelő étrendet.
A cicák többféle okból is eltűnhetnek – ezek közül néhány természetes, mások sajnos veszélyt is rejtenek. Mit tegyünk, ha elveszett a macskánk?
A mindennapi stressz nemcsak ránk, emberekre van hatással, hanem házi kedvenceinkre is. Legyen szó kutyáról, macskáról vagy akár egy törpenyúlról, a mi idegességünk, feszültségünk rájuk is kihat. Épp ezért lényeges, hogy olyan otthoni környezetet teremtsünk, ahol mind mi, mind pedig az állataink igazán ki tudunk kapcsolódni.
Ahhoz, hogy egy tehén egészséges maradjon, kiegyensúlyozott és fajának megfelelő táplálékra van szüksége.
Egy kiszabadult papagáj elfogása nagy türelmet és óvatosságot igényel. A siker attól is függ, hogy a madár milyen szelíd, mennyire van hozzászokva az emberekhez, illetve mennyi ideje van szabadon. Néhány tipp a befogáshoz!
Kedves Meli! Több hiba is van: - kiskutyát anyjától 7-8 hetesen választjuk el - rögtön elválasztás után irány az állatorvos, megkezdődik az oltási program és féreghajtásféreghajtás: http://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/kutya-fereghajtas/5120/ védőoltások: http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kiskutya-vedooltas-147/1434/ - a kutya az kutya, nem macska ezért kutyatápra van szüksége! Életkorának, fejlettségének megfelelőre. Vigye el a kiskutyát állatorvoshoz!
A bolhásság régi betegség, de cseppet sem ment ki a "divatból"! Nem maga a "kis parazita" okozza a fő gondot, hanem áldatlan tevékenységének a szövődményei az igazán problematikusak. A bolhásság következményei >> Igen, lehet tőle levert a macska. Féregtelenítve sincs? Azt sem ártana! Vigye el a cicát állatorvoshoz.
vigye el állatorvoshoz!!!!
Műtétet valószínűleg nem igényel, de feltétlen meg kellene mutatni egy állatorvosnak, mert igy elég nehézkes a diagnosztizálás és a kezelés. A tünetek alapján lehet egy bűzmirigygyulladás és/vagy akát egy végbéltájéki tumor (pl. adenoma) is...
Nem tudom mivel altatták a cicát, de a leggondosabb ellátás mellett, egészséges állatban is okozhat mellékhatást bármilyen beavatkozás, gyógyszer, altató beadása. Akár halált is. Ez emberben is így van. Példa erre, a kollégám saját, nem is öreg cicája, amelyik egy rövid, a legkíméletesebb gépi altatás után napokig idegrendszeri tüneteket produkált. Korábban nem reagált így az altatásra. Mindenképpen visszavinném a cicát a kezelőorvoshoz, mert tudni kellene, mit kapott az állat. Meg kellene vele beszélni, hogy végezzenek legalább egy laborvizsgálatot,esetleg egyéb kiegészítővizsgálatokat,amit szükségesnek lát. Ha ő nincs felszerelkezve ilyesmire, kérje, hogy ajánljoni más kollégát,aki szakirányú vizsgálatokat tud végezni. Pl. neurológiai kivizsgálás, kardiológiai kivizsgálás, ultrahang vizsgálat.