7246. Hogyan segítsük lovunkat a kánikula elviselésében?
A kánikula, vagyis a tartósan forró időjárás komoly megterhelést jelenthet a lovak számára, különösen, ha dolgoznak is ezekben a körülményekben.
A kánikula, vagyis a tartósan forró időjárás komoly megterhelést jelenthet a lovak számára, különösen, ha dolgoznak is ezekben a körülményekben.
Amikor nyaralásra visszük a házi kedvencünket, több fontos szempontot is figyelembe kell venni annak érdekében, hogy mind számunkra, mind az állat számára kellemes és biztonságos élmény legyen az utazás.
Ha a macskád sokat nyalogatja magát, az több dolgot is jelenthet – attól függően, hogy pontosan hogyan, hol és milyen gyakran csinálja. Összegyűjtöttünk néhány okot.
Fontos tudni, hogy a kisrágcsálók és a nyulak 25 fok felett a kis testméretük és nagy testfelületük miatt nagyon hamar hőgutát kapnak.
Nyáron sokféle friss gyümölcs és zöldség elérhető, de nem mindegyik biztonságos a házi kedvenceink – főként kutyák és macskák – számára.
Kedves Gazdi, a Happy dog egész jó, minőségi táp. Fontos, hogy az előírt mennyiséget kapja, nincs szükség egyéb kiegészítőre, javaslom elolvasásra ebben a témában íródott cikkünket: Nagytestű kutyafajták helyes táplálása Sok boldogságot és örömöt a kutyushoz! :)
Kedves Brigitta! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. A kisméretű kutyákra jellemző a gyengébb idegrendszer, ennek valószínűleg genetikai háttere van. Céltudatos neveléssel sokat lehet javítani a helyzeten, mint például rendszeresen emberek közé járással, akik azonnal nem akarják agyonölelgetni. Ez ugyanis stressz a kicsi kutyusnak. Segíthet még a tisztán természetes alapanyagokból összeállított NATUR-CALM oldat, mely állatpatikákban (például ANIVET) kapható és rendszeres adása kiegyensúlyozott idegállapotot eredményez ideges kutyáknál. A leírtak alapján egyébként a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel nem lehet teljeskörű változást elérni. (http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER )
Kedves Érdeklődő! Elsősorban egy állatorvost javasolnék! Sajnos sok minden okozhat bőrgyulladást, mert ugye ez is az. Lehet allergia, vagy egyéb belső eredetű betegség (pl. Herpes, gomba, de akár autoimmun is), lehet, hogy csak egy "szimpla" ételallergia, de sajnos olyan nagy a lehetőségek tárháza, hogy így nem sok okosat tudok mondani, meg kellene nézetni egy állatorvossal. Ha nincsenek ilyen kis rágcsálókhoz szokva mondd azt, hogy patkányként, vagy csincsillaként kezelje, csak a gyógyszert ugye annyival kisebb adagban. Remélem megtaláljátok a megoldást erre a problémára! Sok sikert kívánok hozzá, és jobbulást az egérkének! Üdvözlettel: Nitta
Kedves Gazdi! Nagy valószínűséggel a macskák alsó húgyúti szindrómájáról van szó. Ezért azt javaslom, hogy mielőbb keressék fel a kezelő állatorvosukat. A betegségről részletesebben az alábbiakban olvashat: A macskák alsó húgyúti (hólyag, húgycső) megbetegedései meglehetősen gyakran fordulnak elő. Mivel a betegség változatos tünetekben nyilvánul meg, és annak kialakulása többféle tényező hatására alakul ki, ezt a tünetegyüttest először a macskák alsó húgyúti szindrómájaként (FUS = feline urinary syndrome), majd később a macskák alsó húgyuti betegségei (FLUTD = feline lower urinary tract diseases) néven emlegetik. Mivel a betegség kiváltó okai nem minden tekintetben tisztázottak, e tünetegyüttessel kapcsolatban néha az "idiopathikus" (ismeretlen eredetű) jelzőt is szokták alkalmazni. A betegeket leggyakrabban gyakori és fájdalmas vizelés, véres vizelet, erőlködés, sokszor azonban csak a "szobatisztaság" megsértése miatt viszik állatorvoshoz. A tünetek hátterében rendszerint húgykövesség, húgyhólyag gyulladás, húgycső elzáródás, ritkán húgyhólyag daganat van. Macskák esetében a leggyakrabban nem "klasszikus" húgykövességgel állunk szemben, hanem a kandúr macskák húgycsövét elzáró szemcsés, nyálkás, szerves anyagot is tartalmazó ún. "grit"-et találunk. A betegséggel azért találkozunk zömében kandúroknál, mert nekik hosszú, kanyargós lefutású, szűk húgycsövük van, melynek különösen az alsó szakaszán könnyen felhalmozódhat a hólyagból származó "homok", vagy felakadhat a grit, vagy húgykő. (A nőstények rövid és tág húgycsövén keresztül ezek a képletek könnyen és gyorsan eltávozhatnak.) Fajtadiszpozíció is szerepet játszik a betegség kialakulásában: egyes fajtákban (pl. perzsa, sziámi) gyakrabban találkozunk a kórképpel.
Kedves Tünde! Mindenképpen javaslom az állatorvosi vizsgálatot, mivel azt sem tudjuk, hogy hol vérzik a cica. Egy kivizsgálás mindenre fényt derít.