7251. Milyen szempontok alapján válasszunk kutyánknak fekhelyet?
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Kutyánk fekhelyének kiválasztása során érdemes több szempontot is figyelembe venni, hogy a kutya kényelmesen, biztonságban és szívesen pihenjen benne.
Napjainkban egyre több ember figyel a felelős fogyasztói szokások kialakítására, ezért a technológiai eszközök újrafelhasználása is egyre jelentősebbé válik. Az elavult készülékek visszaforgatása és újjáélesztése nemcsak a környezetvédelmi problémák enyhítéséhez járul hozzá, hanem gazdasági szempontból is előnyös. Elgondolkodtál már azon, milyen lehetőségekkel bővíthetők ezek az eszközök?
A kutyatartás során az egyik legfontosabb döntés, amit meg kell hoznunk, az az, hogy mivel etetjük kedvencünket. A boltok polcain számtalan féle kutyatáp sorakozik, de a leggyakoribb kérdés, amivel a gazdik szembesülnek, hogy száraz vagy nedves eledelt válasszanak.A válasz nem mindig egyértelmű – hiszen mindkét típusnak megvannak az előnyei, és az sem mindegy, milyen kutyáról van szó. Ebben a cikkben segítünk eligazodni a lehetőségek között, és megmutatjuk, hogyan választhatod ki a kutyád számára legmegfelelőbb, legegészségesebb megoldást.
A fűszezon remek alkalom arra, hogy friss zöldeket és gyógynövényeket gyűjtsünk a növényevő kisállatoknak! Azonban minden fajnak kicsit más az igénye és tűrőképessége, ezért fontos, hogy tudatosan válasszunk.
Ha 2025-ben Magyarországon élsz, és eszedbe jutott, hogy kipróbálnád az online kaszinózást – nem vagy egyedül. Egyre többen szeretnének nyerőgépeken játszani, ruletten tétet tenni vagy kártyázni – kényelmesen, otthonról vagy akár a mobiljukról. De ilyen nagy kínálat mellett felmerül a kérdés: melyik oldalban lehet megbízni, és melyik csak csalogat?
KEdves Gazdi! A kutyának a hörcsög zsákmányállat, előfordulhat, hogy összeszoknak, de valószínűbb, hogy egyszer a szájában végzi.. javaslom a következő kérdés-felelt elolvasását mielőtt másik állatot szereznek be_ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/
Sokan hiszik azt, hogy a kullancsellenes szerek valamiféle védőburkot képeznek az állat körül, amelybe a kullancsok már bele sem mennek. Pedig ez nem így van! A különféle szerek két nagy csoportba sorolhatók:1. Az egyik az ún. kontaktméreg, ami csak akkor működik, ha a kullancs (és a bolha is) egy rövid ideig érintkezik a szerrel, összekeni magát vele, és így veszi fel a mérget. Így a kullancsnak (bolhának) egy kis ideig benne "kell" lennie a kutyában ahhoz, hogy elpusztuljon. 2. A másik gyógyszercsoportban a szer a vérrel kering a szervezetben. A mérget a vérszívó az első vérszívás alkalmával veszi fel, és ezután pusztul el. Ebből is az következik, hogy ebben az esetben is találhatunk az állatban élősködőt.Olyan készítmény, ami erőteljes illattal elriasztaná a kullancsokat, nem nagyon van, bár egyes kullancsellenes nyakörveknek van ilyen hatása. Ezek azonban nem az olcsó kategóriából kerülnek ki. Ráadásul minden állatnál más és más módszer válik be: ami jó az egyikben, nem biztos, hogy működik a másikban. Ezt minden kedvencnél egyedileg kell kitapasztalni.A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul az állatba belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában, keresi magának azt a helyet, ahol alkalmas számára a terület a vérszíváshoz. Így legtöbbször eltölt egy kis időt a bőrén, miközben - ha jó szert használunk - van idő összekennie magát a méreggel. Szóval egy szer hatékonyságát nem abból kell lemérni, hogy találunk-e a macskában kullancsokat, vagy sem!
Ilyesmit akkor lehet igazán jól megítélni, ha éppen látja az ember (az állatorvos), mert csak leírás alapján sok a tévedési lehetőség. Ezzel együtt az a gyanúm, hogy itt nem betegségről van szó, hanem egy gyakori jelenségről, ami a csukláshoz hasonló. Ez egy olyan légzési görcs, amit egy hirtelen inger vált ki. Amikor legközelebb csinálja, fogja be a száját és a két orrnyílását egyszerre 4-5 másodpercre. Ez alatt abba kell, hogy maradjon a jelenség. Jelentősége nincs.
Érdemes lenyírnia hosszú szőrt a kritikus helyen.
Tisztelt Érdeklődő! A dzsungáriai törpehörcsögök között létezik egy színvariáció, név szerint winter white, azaz téli fehér. Ez azt jelenti, hogy ha hűvösebbre fordul az idő, vagy sötét helyiségben van az állat, a bunda kifakul, így igyekszik a ragadozók elől elbújni, a világos szín jobban beleolvad a havas környezetbe. Nincsen semmi problémája, és ahogy melegebbre fordul majd az idő, vagy több napsütést kap, a bunda színe visszaváltozik az eredetire. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta) Dzsungáriai törpehörcsög Ilyen jutalomfalattal kínáld hörcsögöd! Hogyan válassz magadnak hörcsögöt?