7266. Milyen nevet adjunk a német juhász kutyánknak?
A némethjuhász kutya okos, hűséges és bátor, megérdemel egy olyan nevet, ami illik a személyiségéhez.
A némethjuhász kutya okos, hűséges és bátor, megérdemel egy olyan nevet, ami illik a személyiségéhez.
A tyúkól nyáriasítása fontos lépés, hogy a tyúkok egészségesek és produktívak maradjanak a meleg hónapokban is.
Négylábú társaink – legyenek kutyák, macskák, lovak vagy más állatok – nem egyszerűen házikedvencek, hanem valódi családtagok. Feltétel nélküli szeretetük, ragaszkodásuk és hűségük olyan érzelmeket vált ki belőlünk, melyekhez kevés emberi kapcsolat mérhető. Nem csoda, hogy az állatok gyakran a gyerekeknek szóló, esetleg a romantikus könyvek gyakori szereplői, sőt, számos író éppen őket választja története főszerelőjének. Az alábbiakban olyan köteteket gyűjtöttünk össze, melyek mélyen megérintik az olvasókat, és maradandó emléket hagynak maguk után – különösen azok számára, akik maguk is osztoznak a négylábúak iránti szeretetben.
A túlsúly gyakran látható, de ritkán értett probléma. A köztudatban még mindig sokan hiszik, hogy az elhízás egyszerűen az akaraterő hiányának következménye, pedig a tudományos kutatások ezt rég megcáfolták.
Valahányszor rápillantasz egy klasszikus, digitális kijelzővel ellátott órára, azonnal a múlt évtizedek hangulata elevenedik meg előtted. A retró stílus mindig is a nosztalgia melegágyának számított, és most újra fénykorát éli. A feltűnő arany, elegáns ezüst vagy a letisztult fekete színvilág évtizedekkel később is megdobogtatja a szíveket.
Köszönöm a kiegészítést, így már sokkal érthetőbb a kérdése. Azt kell tudniuk, hogy ez az állapot a legtöbb esetben nem befolyásolható lényegesen. A diétás táp, a kellő odafigyelés (pl. igyon mindig elég folyadékot) sokat segíthetnek, de önmagában nem szüntetik meg a kutyában lévő "hibát". Ha nincs panaszuk, ha rendben van a pisilése, ha az időnkénti leletei jók, akkor nem kell aggódniuk. Időszakosan (kb. félévenként) tanácsos ultrahang kontrollt végeztetni, ezzel lehet ellenőrizni, hogy "mi újság" a hólyagban. A kőképződéstől önmagába nem kell félni, bizonyos méretű kövek nem csinálnak semmi rosszat azon kívül,hogy ott vannak. Esetleg időszakosan enyhe hólyaghurut előfordulhat, de ez legtöbbször jól kezelhető.
Otthoni elsősegélyként óvatosan ki kellene piszkálni az orrából a beszáradt véres váladékot, hogy kapjon levegőt az orrán át is. Azután pedig kellene keresni egy másik állatorvost (ha lehet), aki egy kicsit alaposabban hajlandó megvizsgálni a cicát. Vizsgálatok nélkül (csak ránézéssel) ugyanis nem lehet megállapítani, hogy milyen sérülései vannak. Ilyen leeséskor gyakori a szájpadlás hosszirányú felszakadása (orra esnek, ezért vérzett az orra is), de eltörhetett bármelyik csontja is. Emellett, ha nem evett-ivott tegnap óta, indokolt lehet pl. infúzió adása is.
Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek. Az ilyen tenyésztő nem tenyésztő. Én is találkoztam már ilyennel nyuszi és sajnos macska kapcsán is. Azt hogy oltási lapot és származási lapot nem kaptatok az nem gond, mert a nyusziknál ilyen nincs. A tenyésztő csinálhat ugyan neki otthon házilag, de az nem hivatalos. Ez még nincs náluk, csak a kutyáknál, macskáknál és egyéb állatoknál. A lába azonban aggasztó lehet. Az oltás okozhat ilyet, de ez nem tart sokáig. Ha húzza a lábát, vagy esetleg nem is mozog neki, el kéne vinni orvoshoz, hogy nézze meg, mert lehet tényleg komolyabb baja lehet. Ettől azért még teljes értékű nyuszi. Sőt legalább elkerült onnan. Az, hogy fél természetes. Nem tudni hogyan tartották őt. Sokat beszéljetek hozzá. Ölbe még ne vegyétek, hanem engedjétek ki sokat a lakásban, hogy ismerkedhessen. Ez egy kicsit olyan, mint a Kis Herceg és a róka. Hagyni kell, hogy a nyuszi menjen oda hozzátok. Meg fogja szagolni a kezeteket. Ekkor lehet finoman megsimogatni. Majd hagyni kell, hogy a saját tempójában ismerkedjen mindennel. Ha már engedi magát simogatni, akkor jöhet az ölbe vevés. Közben adjatok neki finomságokat, zöldséget, gyümölcsöt. El kell nyerni a bizalmát. Ne izgulj menni fog, csak kell egy kis türelem hozzá. Szívem szerint elkérném a tenyésztő elérhetőségét, mert ilyen embernek nem kellene sportot űznie a nyuszik szaporításából. Ha kérdésed van írj nyugodtan...
Kedves Zsófi! A kicicát nem tejjel, hanem macskatejpótlóval kell etetni. Részleteket az etetésről itt talál >> A lábát meg kellene nézetni állatorvossal, kisállatortopédiára érdemes vinni >> Ilyen pici cicát még nem ajánlott bolhirtó szerrel kezelni, két hónaposan már használhatja az Advocate-et. Biztosan jó 1-2 hónapig és megöli a bolhákat. A közben kikelő új nemzedék amint a macskára ugrik szintén elpusztul. DE a környezetben is ki kell irtani a bolhákat (pl. Insecticide spray), fontos a padló (lakásban elsősorban szőnyegpadló és parketta), kárpitozott bútorok, valamint falfelületek kezelése is. Ajánlott oltási program >> Féreghajtás, pasztával, ezt is állatorvostól kell kérni.
A sebes bőr illetve akár az élősködők is okozhatják, hogy kihullik az állat szőre. Az oroszlánok amúgy is érzékenyebbek. Akár a szőrváltás is járhat nagy terjedelmű szőrhullással. Ha nem látsz élősködőt a szőrében - bolha - akkor érdemes elvinni orvoshoz, hogy adjon neki egy speciális krémet, amivel a sebes bőrét tudod majd kenni. A későbbiekben ha már nő a szőre próbáld gyakran fésülni, ezzel a laza szőrt már el tudod távolítani. Az oroszlánok sörénye és nadrágja sokszor úgy funkcionál, mint a perzsa macskák bundája, ápolást igényel. Ha azonban bolhát látsz, akkor a megfelelő bolhairtóval - macska, kutya spray - befújod az állat szőrét egy alapos fürdetés után (szemre, fülre vigyázva). Majd a fekhelyét is kitakarítod, azt is befújod. Majd az egész mozdulatsort megismétled kb. 7-10 nap múlva mikor kikelnének a peték.