7271. Mennyibe kerül a törpenyúl vásárlása és tartása 2025-ben?
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
Nagyon sok mindentől függ mennyibe kerül és nagyon eltérő árak lehetnek. Összegyűjtöttünk néhány információt a témáról!
A nagy goda hazánk egyik legveszélyeztetettebb madárfaja. A hazai fészkelőállomány a ’90-es években becsült 1000-1200 párról mára 100 pár alattira zsugorodott, amelyek alig 10 fiókát nevelnek fel évente.
Hőség idején a teknősök – különösen a vízi teknősök, mint például a vörösfülű ékszerteknős – könnyen túlmelegedhetnek, főleg, ha az akvárium nem jól szellőzik, vagy ha a nap közvetlenül éri.
A nap végére sokan tapasztaljuk, hogy a tükörbe nézve a szemünk körül puffadást és sötét karikákat látunk. De mi okozza ezeket a kellemetlen tüneteket, és hogyan találhatunk rájuk természetes megoldásokat? A szem körüli bőr különösen vékony és érzékeny.
A technológia fejlődése nemcsak a mindennapjainkat könnyíti meg, hanem az öltözködésünket is formálja. Növekvő fontosságot kapnak az olyan kiegészítők, amelyek nemcsak szép megjelenést biztosítanak, hanem a fenntarthatóság értékeit is képviselik. Az órák világában ez a trend a napelemes modellek megjelenése, amelyek egyszerre kínálnak energiahatékonyságot és tartósságot.
Kedves Gazdi! Nehéz úgy diagnosztizálni, hogy nem látom a bőrtüneteket... Valószínűleg allergia, de lehet hormonális hátterű is, Én azt javasolnám, hogy szükség lenne az általános labor-rutinvizsgálaton kívül bőrkaparékra, hormonvizsgálatra (pajzsmirigy legalább) és egy ultrahangra is... Üdv Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
KEdves Gazdi! Több minden lehet: bolha, ételallergia, fülatka, de a felsoroltakon kívül van még másik élősködő is, ami bánthatja a bundát, lásd pl. a szőratka. (olyan kis molyrágta, kopaszos lesz tőle). Ivermectin tartalmú szer létezik tarkóra csepegtetős formában (zömmel preventív célokból), vagy enyhébb fetrőzések leküzdésére; és létezik szuri formájában, amit a doki ad, előrehaladott helyzetben (főleg fülrüh, avagy általában rüh atka esetén müxik). (pl amit PeCsában, kisállat börzén láttam egy férfinél eladó patikat, akiknek a fülkagylója zömét már megette a fülrüh, azoknál a csepegtetős nem lenne elég).Van az Insekticid 2000, ami jó, de az sem csodaszer > az bolha, és környéke setén ütős eszköz > a pati környezetét is lehet/kell vele fertőtleníteni (ketrec, kedvenc helyek, stb).És végül, de nem legutolsó sorban van a receptköteles nyakbacspegtető, a Strongold (Pfizer gyártja, vagy magyar honlapja a cuccnak). Ebből a 60mg-os (0,5ml > 120mg/ml) van itthon a hűtőben (biztos ami tuti), mert anno Krtekből és Parából is csak ezzel tudtuk kiirtani a szőratkákat (annyi volt bennük amikor hozzánk kerültek, hogy a szinük is másnak látszott, olyan mértékben leszedték a fedőszőrt az atkák), illetve mert Szerafinka is a természet lágy öléből hozta a családi vagyon egy részét giga mennyiségű szőratka formájában. (amikor még nagyon baba ici-pici volt, csak Insekticides vattával törölgettük át, ami használt, de nem oldotta meg a gondot, később kapott ivermetines cuccot, majd amikor már több hetes nagylány volt, a Stronghold mulasztotta el végleg (abban meg selamectin van).Eredményesség > kezelés után egy héttel már eredményt kell lássál, ha müxik a dolog.
Kedves Gazdi! A kutyának semmi baja, csak álmodik :) A kutyáknál az emberekkel megegyezően két különféle alvási állapotot lehet megkülönböztetni: REM (Rapid Eye Movement) alvás, NREM (Non Rapid Eye Movement) alvás. A kutyák alvásigénye nagyobb, mint az embereké. Egy egészséges, kifejlett és megfelelő tartási körülmények között élő állat naponta kb. 12 órát tölt el alvással. A fajta és az életkor függvényében ennek 20-35%-át teszi ki a REM-alvás. A REM-alvás időszaka alatt nem regenerálódik a kutyák szervezete, nem alszanak igazán mélyen: többé-kevésbé készenléti állapotban vannak. Ebből az alvásból még gyorsan aktív működésbe tudják hozni érzékszerveiket, és idegrendszerükön keresztül vezérelni tudják testüket a túlélést biztosító alapfunkciókra: támadásra vagy menekülésre. A REM-alvás közben ritkán fekszenek a kutyák az oldalukra, lábaikat igyekeznek úgy elhelyezni, hogy az lehetővé tegye a gyors fölállást vagy ugrást. A REM-alvásból ébredő kutyák azonnal aktivizálni képesek az összes érzékszervüket, és mozgáskoordinációjukat tökéletesen tudják működtetni. A REM-időszak alatt a legintenzívebb testmozgások figyelhetők meg: - a szem mozgatása a teljesen vagy csak részben lezárt szemhéj mögött,- a bajusz remegése, rángatása,- a lábak rándulása vagy szaladást utánzó mozgása,- az orr és az ajak ütemes összehúzódása,- a farok csóválása, mozgatása. A témáról bővebben >>
hirtelen ne egyen sok fűfélét előszárítás nélkül, mert attól felfúvódhat. Nyúl helyes táplálása >> Zöldség, gyümölcs, fűszernövény - Mit ehet a nyúl? >> Nyúl nevelése és a mesterséges táplálása>>
Kedves Nelluna! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos. Üdv Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu