7281. Hogyan gondozzuk az idős lovat?
Az idős ló gondozása különös figyelmet igényel, mivel az öregedéssel együtt számos fizikai és mentális változás következik be.
Az idős ló gondozása különös figyelmet igényel, mivel az öregedéssel együtt számos fizikai és mentális változás következik be.
A rák kutyáknál (csakúgy, mint embereknél) sokféle formában jelentkezhet, ezért fontos a korai felismerés. Összegyűjtöttük a leggyakoribb rákos megbetegedések figyelmeztető jeleit, amelyekre minden gazdinak érdemes odafigyelnie!
Az online világ növekvő dominanciája ellenére az offline reklámok nem vesztették el jelentőségüket. Ki ne tapasztalta volna már, hogy a nagyvárosok forgalmas utcáit járva szinte bombázzák az ember érzékszerveit a különféle plakátok és hirdetések?
Az otthoni gyógyításban tapasztalható igények kielégítéséhez ma már számos modern eszköz áll rendelkezésre, amelyek közül a lágylézer terápiás készülékek különösen népszerűvé váltak az utóbbi években.
Az ékszerek világa sokszor a gyorsan változó divatot követi, ám vannak olyan darabok, amelyek túlmutatnak a trendeken.
Kedves Meli! Több hiba is van: - kiskutyát anyjától 7-8 hetesen választjuk el - rögtön elválasztás után irány az állatorvos, megkezdődik az oltási program és féreghajtásféreghajtás: http://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/kutya-fereghajtas/5120/ védőoltások: http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/kiskutya-vedooltas-147/1434/ - a kutya az kutya, nem macska ezért kutyatápra van szüksége! Életkorának, fejlettségének megfelelőre. Vigye el a kiskutyát állatorvoshoz!
A bolhásság régi betegség, de cseppet sem ment ki a "divatból"! Nem maga a "kis parazita" okozza a fő gondot, hanem áldatlan tevékenységének a szövődményei az igazán problematikusak. A bolhásság következményei >> Igen, lehet tőle levert a macska. Féregtelenítve sincs? Azt sem ártana! Vigye el a cicát állatorvoshoz.
vigye el állatorvoshoz!!!!
Műtétet valószínűleg nem igényel, de feltétlen meg kellene mutatni egy állatorvosnak, mert igy elég nehézkes a diagnosztizálás és a kezelés. A tünetek alapján lehet egy bűzmirigygyulladás és/vagy akát egy végbéltájéki tumor (pl. adenoma) is...
Nem tudom mivel altatták a cicát, de a leggondosabb ellátás mellett, egészséges állatban is okozhat mellékhatást bármilyen beavatkozás, gyógyszer, altató beadása. Akár halált is. Ez emberben is így van. Példa erre, a kollégám saját, nem is öreg cicája, amelyik egy rövid, a legkíméletesebb gépi altatás után napokig idegrendszeri tüneteket produkált. Korábban nem reagált így az altatásra. Mindenképpen visszavinném a cicát a kezelőorvoshoz, mert tudni kellene, mit kapott az állat. Meg kellene vele beszélni, hogy végezzenek legalább egy laborvizsgálatot,esetleg egyéb kiegészítővizsgálatokat,amit szükségesnek lát. Ha ő nincs felszerelkezve ilyesmire, kérje, hogy ajánljoni más kollégát,aki szakirányú vizsgálatokat tud végezni. Pl. neurológiai kivizsgálás, kardiológiai kivizsgálás, ultrahang vizsgálat.