7466. 5 figyelmeztető jel, hogy a kutyád szorong
Az ugatás és a bújás nem mindig a szorongás jele, de ha több figyelmeztető tünetet is tapasztalsz egyszerre, jobb, ha időben cselekedsz! Az alábbi 5 jelet vedd komolyan!
Az ugatás és a bújás nem mindig a szorongás jele, de ha több figyelmeztető tünetet is tapasztalsz egyszerre, jobb, ha időben cselekedsz! Az alábbi 5 jelet vedd komolyan!
A macskáknál a szeretet kifejezése sokféleképpen történhet és fajonként, egyedileg is eltérhet. Figyelj, tanuld meg olvasni a macskád testbeszédét, mert gyértelmű jelei vannak annak, ha biztonságban és szeretve érzi magát.
Sokan talán ritkábban tisztítják kedvencük etető- és vizes tálját, mint ahogy kellene, pedig sok baktériumnak és egyéb kórokozóknak nyújtanak otthont.
A szőrhullás bizonyos mértékig teljesen természetes, hiszen az évszakváltáskor a kutyák bundája is alkalmazkodik az időjáráshoz. Az viszont már intő jel lehet, ha a vedlés hirtelen felerősödik, foltokban hullik a kutya szőre, és a bőre állapota is romlik.
Egy felnőtt cicánál a fogak meglazulása vagy elvesztése mindig valamilyen betegség jele, amit nem szabad félvállról venni.
Kedves Gazdi! A tünetek alapján ez egy atópiás allergia. Jó lenne egy allergia vizsgálatot végezni ( az egyik legjobb a 91 allergénes Spot Platinum teszt), majd ennek alapján kialaktani a diétát és az ártalmatlan hiposzenzitizáló kezelést alkalmazni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi, látatlnaban nem lehet segíteni, lehetséges hogy macskanáthás, gyors segítségre van szüksége. Próbálják meg elvinni állatorvoshoz. üdvözlettel
A macska a dorombolással fájdalmat is csillapít... nem csak akkor csinálja, ha jól érzi magát. Azonnali orvosi segítségre van szüksége, nem internetes tanácsadásra...
Kedves Sarolt! A halak megbetegedésére nem fog fény derülni mostmár. Ezeket el kellett volna boncoltatni szakemberrel, ha fontos tudni, mi a betegségük. Sajnos a halak kevés tünetet mutatnak.. ez alapján amit leírt sok betegség jöhet szóba. A teknősöknek valószínűleg nem lesz semmi bajuk a halak kórokozóitól... én megnyugodnék teknős fronton! Üdvözlettel -Éva
Kedves Ádám! mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni a macskát. Konkrét fizikális vizsgálatra lesz szükség, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok