71. Hol turkál a leopárd páncélosharcsa?
Dél-Amerikából származik, teste zöld, szabályos pettyezettel. Több Corydoras fajt gyakran adnak leopárd páncélosharcsaként, mert annyira hasonló színezetűek.
Dél-Amerikából származik, teste zöld, szabályos pettyezettel. Több Corydoras fajt gyakran adnak leopárd páncélosharcsaként, mert annyira hasonló színezetűek.
A neonhal (Paracheirodon innesi) a jól regenerált vizet különösen szereti (tőzegkivonat). Minden apró, élő eleséget és jobb műeleséget szívesen fogyaszt. Akváriumunk egyik leghálásabb hala.
A paradicsomhalat (Macropodus opercularis) lehetőleg csak hasonló méretű halakkal tartsuk együtt. Sokat eszik. Ikráját a víz felszínén készített habfészekbe helyezi. 24 °C hőmérsékleten szaporodik.
A stendhal-hal életterét őrzi az akváriumban. Fajtársaival és más halakkal szemben is harcias, ha nincs búvóhelye. Legtöbbször az akvárium középső és alsó szintjén tartózkodik.
Sokan kezdik akvarisztikai pályafutásukat a szivárványos guppival. A választás érthető, hiszen ez a díszhal nagyon könnyen tartható és szaporítható, ugyanakkor rendkívül mutatós.
Kedves Tamás! Először egy részletes bőrkaparék vizsgálat szükségeltetik. El kellene vinnie állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Noémi! Előfordulhat, hogy megfázott, azonban az lázzal járna. A nyusziknál igaz ha a láz jelentkezik az már szinte a végső stádium, de ez gyorsan bekövetkezik. Ekkor a nyuszi elvert, égnek a fülei- itt tudod a legjobban a hőjét is érezni ilyenkor. Ezért én arra gondolnék, hogy poros a takarmány. Ez okozhat tüsszögést. Cseréld le a tápját. Lehet attól tüsszög. A széna is tartalmazhat akár gomba spórát, port bőven, amitől tüsszöghet a nyuszi. Kicsit cserélj takarmányt és figyeld, hogy változik.-e valami. Ha nem akkor azért megnézetném orvossal, mert lehet egy kis porallergia is. Szép Napot, Gabi
Zöldkagyló kivonatot tartalmazó készítmény több is kapható. Azt, hogy melyik a legmegfelelőbb, nem lehet megmondani, mert ez olyan kérdés, mintha azt kérdezné, melyik a legjobb autó? Kinek? Mikor? Milyen szituációban? Milyen vastag pénztárcával? Mindegyik jó, dönteni pedig legtöbbször egyéni szempontok alapján szoktak. Talán a kutyát kezelő (oltó) állatorvos kolléga többet tud ebben segíteni Önöknek. Ami pedig a másik kérdést illeti, nos, erről így nincs véleményem. Ez egy táp zacskójáról lemásolt összetlétel sor, ami így semmit nem mond. Javasolnám, szerezzék be dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" című könyvét, ebben szerintem sok hasznos tanácsot fognak találni, amelyek jó eséllyel útbaigazítják majd Önöket.
Meg kell őt mutatni álltorvosnak, aki alaposan megvizsgálja a szájüreget, és a maradék fogak állapotát. Létezik egy fogbetegség a macskáknál, ami komoly fájdalommal jár, bár kívülről sokszor semmi elváltozás nem látható a fogakon.Ez vizsgálattal kideríthető. Az is lehet, hogy fogkövesség miatti fogággyulladás következtében potyogtatta el a fogait, és a fájdalmas ínygyulladás miatt eszik nehzen. A fogkő eltávolításával,a lötyögő fogak kihúzásával és antibiotikumos kezeléssel a száj higiéniája szépen rendbetehető. Szintén fájdalmat okoz a z evés, ha fekélyek vannak a macska szájában. Ez másfajta gyógykezelést igényel.
A prüszkölés és a csipás szem lehet akár macskanátha is. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Sajnos látatlanban nehéz segíteni. Mindenképpen javasolt megmutani állatorvosnak.