71. Hol turkál a leopárd páncélosharcsa?
Dél-Amerikából származik, teste zöld, szabályos pettyezettel. Több Corydoras fajt gyakran adnak leopárd páncélosharcsaként, mert annyira hasonló színezetűek.
Dél-Amerikából származik, teste zöld, szabályos pettyezettel. Több Corydoras fajt gyakran adnak leopárd páncélosharcsaként, mert annyira hasonló színezetűek.
A neonhal (Paracheirodon innesi) a jól regenerált vizet különösen szereti (tőzegkivonat). Minden apró, élő eleséget és jobb műeleséget szívesen fogyaszt. Akváriumunk egyik leghálásabb hala.
A paradicsomhalat (Macropodus opercularis) lehetőleg csak hasonló méretű halakkal tartsuk együtt. Sokat eszik. Ikráját a víz felszínén készített habfészekbe helyezi. 24 °C hőmérsékleten szaporodik.
A stendhal-hal életterét őrzi az akváriumban. Fajtársaival és más halakkal szemben is harcias, ha nincs búvóhelye. Legtöbbször az akvárium középső és alsó szintjén tartózkodik.
Sokan kezdik akvarisztikai pályafutásukat a szivárványos guppival. A választás érthető, hiszen ez a díszhal nagyon könnyen tartható és szaporítható, ugyanakkor rendkívül mutatós.
Kedves Anna! A szürkehályog kezelésére helyileg a Cineraria maritima szemcseppet ajánlom D10-es potenciában. Naponta 3x 1-1 cseppet kell mindkét szembe cseppenteni. Négy hét folyamatos alkalmazás után négy hét szünetet kell tartani. A szürkehályogot homeopátiával nem csak szemcsepp, hanem szájon át adandó formában is lehet kezelni. Általánosan használható két homeopátiás szer: Calcium fluoratum C30 és Silicea C12. Az előbbit heti 2x kell adni, az utóbbit pedig napi 2x min. 3 hónapon keresztül, - természetesen a homeopátiás szerek beadására vonatkozó szabályok betartásával! Ha a három hónap leteltével nem tapasztal javulást, akkor a további terápia összeállítása már mindenképpen egyedi kezelést igényel! Amennyiben további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! 06 (20) 928-4425 Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Minden valószínűség szerint álvemhes a kutya. A csirke az ő kölyke, akit félt. Javaslom az ivartalanítását, hogy a későbbiekben ez ne fordulhasson elő. Az álvemhesség gyógyszerrel megszüntethető pár nap alatt, de újra és újra előfordulhat.
A javaslatom az, hogy találgatás helyett vigye el az állatorvoshoz és vizsgáltassa meg ezt az izületet, esetleg röntgen felvételt is lehetne csinálni róla. Utána lehet majd eldönteni, hogy mire is van szüksége. Nem hiszek abban, hogy ezen a problémán vitamin vagy izület erősítő segítene. És őszintén szólva azt sem tudom, mire gondol "izület erősítő"-ként? Én ugyanis nem ismerek ilyen gyógyszert. (Porerősítők vannak, de az más.)
A kép alapján én sem. Mivel a viaszbőr kékes árnyalatú, így sokkal jobb felbontású kép kellene az ivarfelismeréshez. Ha színárnyalat zöld-türkizkék, az orrnyílások szegélye fehér, akkor tojó, ha a viaszbőr kék-lilás színű, fiatal madarak, tarka és inó madarak esetén rózsaszín, akkor madár hím. Öreg madaraknál a viaszbőr színe, felületének állapota eltérhet az kori jellemzőktől. Olvass tovább! Ez a 10 leggyakoribb hillámos papagáj betegség
Ha nem pigmentált, akkor halvány rózsaszín a normál szájnyálkahártya szín.