766. Guiness rekord kísérlet a Medveotthonban - 2009. június 6.
Guiness rekord kísérlet a Medveotthonban – mindenki hozzon magával maximum 20 macit!
Guiness rekord kísérlet a Medveotthonban – mindenki hozzon magával maximum 20 macit!
Most mindent megtudhatsz a mikrochipes azonosításról, ilyen részletesen most először olvashatsz erről a témáról!
Ellátogattunk a Kis-Balaton melletti, kápolnapusztai bivalyrezervátumba, ahol sok érdekes dolgot megtudtunk e nagy, fekete patás állatról. A borjakat még meg is simogattuk.
Aki eddig csodálkozott azon, hogy húszezer forintra is megbüntethetik a kutyák kötelezető veszettség elleni védőoltásának elmaradása miatt, az készüljön fel: a büntetés összegét megemelték.
Kutyás futás: futás kutyás! Június 14-én az Újbuda Torna Club és az ŐKH közös közös rendezvénye színes programokkal vár minden kutyabarátot.
Nem valószínű, hogy az embertől kap légúti fertőzést egy kutya, de bárhonnan is ered egy betegség, meg kell vizsgáltatni állatorvossal, és szükség esetén gyógykezeltetni.
Nem tudom hogy korábbi helyén milyen körülmények között élt, talán egy szűk ketrecben több kölyökkel együtt akik között csak sokadik lehetett a sorban. De ha jó körülmények között volt, akkor is azok megváltoztak, idő kell az alkalmazkodáshoz és a szocializálódáshoz. Ehhez türelem kell.
Féreghajtás, vírus. Javasolnék egy bélsárvizsgálatot. Üdv
Igen, lehet tőle tartani. Üdv
A különféle mozgásszervi panaszok sajnos nagyon gyakoriak az összes nagytestű fajtában, így a német juhászok között is. Ezeknek a problémáknak csak egy elenyésző része operálható, a többség sajnos nem. Ezeknek a betegeknek gyakorlatilag az életük végéig szükségük van gyógyszeres kezelésre, elsősorban fájdaloimcsillapításra. A Rimadyl erre kiválóan alkalmas, biztonságos és nagyon hatékony gyógyszer, csak éppen nem olcsó vele a folyamatos kezelés. Ennek ellenére, ha én lennék a kutyájuk kezelőorvosa, akkor én biztosan ennek folyamatos szedését ajánlottam volna, kitapasztalva a még éppen hatásos legkisebb fenntartó dózist. Azt tudnám ajánlani, beszéljék meg még egyszer az állatorvosukkal ezt a kérdést, és kérdezzék meg őt, miért nem javasolta a további szedését, ill. lát-e ebben fantáziát?