796. Szombaton Pápa a kutyáké!
Immár másodjára rendezik meg június 27-én a Pápai kutyás-sport és családi napot, melyre minden állatbarátot szeretettel várnak.
Immár másodjára rendezik meg június 27-én a Pápai kutyás-sport és családi napot, melyre minden állatbarátot szeretettel várnak.
Magyar vizsla, spániel, tacskó, dog: e négy fajtát kiemelten menti a Futrinka Egyesület, de sok keverék kutyus is a gondozásukban várja leendő gazdiját!
A macska nagyon szeretetteljes tud lenni, ha akar. De olykor az agyunkra megy. Mit tegyünk, ha idegesítően viselkedik?
Arról lesz szó, hogy mi az, amit a kutyánknál mindig be kell tartatni, hogy megértse, mi vagyunk a falkavezérek, és ő az utolsó a rangsorban. Videóval!
Ahogyan mi emberek, a kutyák is kellemes és harmonikus kapcsolatra törekszenek. Ha megpróbáljuk kedvencünk szemével nézni a világot, könnyebben megérthetjük az olykor furcsának tűnő viselkedését is.
Én is mérgezésre gyanakodnék a leírt tünetek alapján. De nem is volt már túl fiatal Marci! Egyébként baktériumos vagy vírusos betegségeknek is lehetnek ilyen jellegű idegrendszeri tünetei.
Csak akkor fürdetném őket, ha valami miatt nagyon piszkosak lettek. És csakis állatoknak való samponnal.
Valószínűleg van neki elég barátja, akikkel éjszaka bulizik. Ezért lehet, hogy nappal többnyire csak alszik. De ez így jó, a macskák ilyenek. Viszont javasolnám az ivartalanítást!
Többynire baktériumos fertőzések okozzák. Általában szülés után alakulhat ki (ha nem tud kitisztulni a méh), de elég ritka rágcsálóknál. Kezelés nélkül sajnos akár el is pusztulhat az állatka.
Szerintem normális és elég gyakori is, hogy rágcsálók nem szívesen csücsülnek a gazdi kezében. Hosszú, türelmes szoktatással talán jobban kézhez lehet szoktatni őket. Érdemes ezt már egész fiatal korban elkezdeni. Márhogy a degu legyen fiatal...