796. Szombaton Pápa a kutyáké!
Immár másodjára rendezik meg június 27-én a Pápai kutyás-sport és családi napot, melyre minden állatbarátot szeretettel várnak.
Immár másodjára rendezik meg június 27-én a Pápai kutyás-sport és családi napot, melyre minden állatbarátot szeretettel várnak.
Magyar vizsla, spániel, tacskó, dog: e négy fajtát kiemelten menti a Futrinka Egyesület, de sok keverék kutyus is a gondozásukban várja leendő gazdiját!
A macska nagyon szeretetteljes tud lenni, ha akar. De olykor az agyunkra megy. Mit tegyünk, ha idegesítően viselkedik?
Arról lesz szó, hogy mi az, amit a kutyánknál mindig be kell tartatni, hogy megértse, mi vagyunk a falkavezérek, és ő az utolsó a rangsorban. Videóval!
Ahogyan mi emberek, a kutyák is kellemes és harmonikus kapcsolatra törekszenek. Ha megpróbáljuk kedvencünk szemével nézni a világot, könnyebben megérthetjük az olykor furcsának tűnő viselkedését is.
Hát... a kép alapján nem szívesen diagnosztizálnék. Azért a tapintásra és néha labormintavételre is szükség lehet. Egyszóval nem tudom, el kellene vinni dokihoz a kutyust személyesen.
Sűrűn és szakszerűen kell körmölni, vagy szakemberrel (juhásszal, állatorvossal) körmöltetni. Érdemes ezenkívül megvizsgáltatni, hogy nincs-e ízületgyulladása, ami szintén ilyen tüneteket is okozhat.
Biztosat nem tudok mondani, de szerintem árthat. Méretarány kérdése is a dolog, de nem szerencsés a "vadászt" és a prédaállatot egy helyiségben tartani...
Én nem tenném össze.
Lehet adni csíráztatott babot a papagájoknak, de a zebrapintyeknek felesleges, mert nem tudnak vele mit kezdeni. A pintyféléknek inkább apróbb magvakat (köles, zab, búza, kender) csíráztasson, míg a papagájoknak a nagyobb szemű magokat kínálja fel (borsó, kukorica, napraforgó, kender, búza, zab, rizs stb.).