811. Milyen ételt NE adj cicádnak?
Bizonyos ételeket mi bátran ehetünk, sőt kutyánknak is adhatunk, de a macskákra veszélyesek lehetnek: emésztési zavart, komoly betegségeket, de akár halált is okozhatnak.
Bizonyos ételeket mi bátran ehetünk, sőt kutyánknak is adhatunk, de a macskákra veszélyesek lehetnek: emésztési zavart, komoly betegségeket, de akár halált is okozhatnak.
Folytatjuk cikksorozatunkat, jöjjön néhány konkrét példa: lássuk, mit tehetsz azért, hogy kutyád falkavezérként tekintsen rád! Etetés, séta, játék: csupa olyan esemény, ahol számít, hogyan viselkedsz négylábú társaddal! Sőt: nem mindegy, melyikőtök megy ki először az ajtón!
Június 27-én kecskeméti kutyások közösen kirándultak a Csalánosi Parkerdőben.
Hallottál már arról, hogy repülés közben a madarak szíve akár ezret is verhet percenként? Nem? Olvass tovább!
Bemutatjuk a szentendrei Árvácska Állatmenhely védenceit. Mindannyian szerető gazdára várnak!
Kedves Gazdi! Valószínűleg zsírmirigy vagy tályog. Mindenképp el kellene vinni állatorvoshoz, ugyanis mindkét esetben állatorvos tudja felnyitni és kitisztítani. Magától nem gyógyul meg. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
A légzési nehézség tünetét számos betegség okozhatja. A meleg idő okozhatott szívproblémát, főként elhízott állatoknál, a toxinnal fertőzött takarmány aspergillozist, gyorsan romló eleség(pl. főtt tojás) a salmonella és coli fertőzést okozhatja. Vizsgálat nélkül nem lehet diagnózist adni, mivel a gombafertőzés és a baktérium fertőzés kezelése ellentétes hatású. Elsősorban immunerősítés kellene. Ivóvízbe "E"vitamin szelénnel, valamint almaecet kiegészítés ajánlott. Szélesspektrumú antibiotikummal lehet kísérletezni, de orvosi vizsgálat nélkül letális lehet.
Ha az álvemhesség jeleit vesszük észre a kutyánkon, akkor forduljunk orvoshoz (ne próbálkozzunk otthoni kezeléssel). A gyógyszeres terápia elkezdése előtt az orvos mérlegeli az állapot súlyossági fokát, és a beavatkozás esetleges mellékhatásait. Ha szükséges, akkor ad megfelelő gyógyszereket az állapot kezelésére, és 1-2 hét alatt a tünetek meg is szűnnek.
Kedves Zsuzska, igen, létezik, de hogy az Ön kutyája is ebben szenved-e, azt csak állatorcvos tudja megállapítani. Érdemes lenne elvinni állatorovohoz. Fehérjetúletetésnél alakulhat ki. A szervezet fehérjeraktározó képessége korlátozott, ezért a szükséglet fölött bevitt fehérje lebomlik, s cukrokká vagy zsírsavakká alakul. A májban a dezaminálás révén keletkezett ammóniából karbamid keletkezik, amelyet a vizelettel a vesék választanak ki. Így e szervek túlzott "munkára" kényszerülnek. A fehérjetúletetés "célszervei" az izületek, az erek fala, az idegrendszer, a vese, a máj, a szaporodás szervei és az immunrendszer. Ezekben köszvény, hialinózis, amiloidózis, fibrinoid illetve hialincseppes elfajulás alakulhat ki. Táplálékallergia is könnyebben fejlődik ki.
Kedves gazdi! A nem oltott, férgetlenített, ivartalanított kandúrok nem élnek sokáig. :( A kóborló kandúrokra komoly veszélyt jelent a városi autóforgalom, az elütött macskák jelentős része nem ivartalanított kandúr. Emellett a területért gyakran más macskákkal is meg kell küzdeniük, aminek gyakran nehezen gyógyuló sebek, tályogok a következményei. Számos gyógyíthatatlan fertőző betegség is karmolás, harapás útján terjed. Látatlanban sajnos lehetetlen megmondani, hogy az Önök cicájának a sok lehetőség közül mi baja lehet. A széklet színéből ugyan lehet következtetni betegségekre, pl. az Idült hasnyálmirigy-gyulladásé is az, de más is ookzhat ilyet. Laborvizsgálat kellene a biztos diagnózishoz. Ha tudják, vigyék el a ciát állatorvoshoz.