821. Beagle tenyésztő kiválasztása
A beagle közkedvelt kutyafajta, sokan tenyésztik a világon, azonban nem biztos, hogy lakóhelyünk közelében is találunk megfelelő tenyészetet, ahol leendő kedvencünket kiválaszthatjuk.
A beagle közkedvelt kutyafajta, sokan tenyésztik a világon, azonban nem biztos, hogy lakóhelyünk közelében is találunk megfelelő tenyészetet, ahol leendő kedvencünket kiválaszthatjuk.
Az őszi-téli időszak, az esős-havas napok beköszöntével kutyánk életében is felbukkanhatnak a szezonális jellegű megbetegedések, de kellő odafigyeléssel elkerülhetők.
Ebsörrel, mármint kutyák számára készítettel rukkolt ki egy amerikai cég.
Ismeritek az érzést, hogy az élet mindig felülírja a terveket? Tegnap elmondtuk, mennyire nem állunk jól anyagilag... de ma már másnak kérjük a segítséget.
Az Amazonas folyó kétségkívül egyik legérdekesebb és sokszínűbb lakója, a folyómederben élő édesvízi rája.
Kedves Krisztina! A teknős páncélja nem fejlődött megfelelően, úgy tűnik, nem jutott elég kalciumhoz. A leírt táplálékkiegészítők csak kis százalékban tartalmaznak kalciumot, ennél sokkal többre van szükségük a görög teknősöknek: szinte kizárólag kalcium-karbonátot tartalmazó kiegészítőből kell nekik 2-3 naponta adni. A páncélja már sosem lesz tökéletes alakú, de még javulhat valamennyit. A saláta fogyasztását minimálisra kéne csökkenteni. Üdvözlettel: Dr. Paltesz Lilla
A kullancsot mindenképpen és minél hamarabb el kell távolítani (ha a gazdi nem tudja, akkor az állatorvos tegye!)! Így lehet csak csökkenteni a fertőzésveszélyt. A negatív vizelet önmagában nem jelenti, hogy kizárható lenne egy esetleges babesia-fertőzés. Ha bármi gyanúsat észlelne a kutyussal kapcsolatban, feltétlenül vigye állatorvoshoz!
A válaszadáshoz több részletet kellene tudnom... Ha altatásban történt a beavatkozás, az ébredés során és utána előfordulhat hányás. Egyes gyógyszerek is okozhatnak hasonló panaszokat. És való igaz, mindezektől függetlenül el is kaphatott valami gyomorfertőzést a kis kutyus.
Kedves kérdező! A 3 nap bezártság nem tenne jót a macskának. A macska házhoz szoktatására sok stratégia létezik, de a legfontosabb, hogy az állat minél hamarabb megszokja és megszeresse az új környezetét. Még ha kint is szeretné tartani, akkor is eleinte vagy 1 hétig tartsa a lakásban, amíg a macska megszokja a lakást, a környezetet. Utána fokozatosan növelve az időtartamot ki lehet vinni sétálni a macskát az udvarra (ajánlott a póráz), hogy megtanulja melyek az új otthona határai, szomszédai. Amint megszokta az új környezetét, utána lehet csak elkezdeni a kintre szoktatást. Sokkal könyebben megszeret/megszok egy új helyet, ha kedvenc játékait, dolgait oda tesszük neki. Lényeges, hogy olyan helyet biztosítsunk a számára, ahol nem tudják nagyon megzavarni.Idővel pedig az etetést, a fekvőhelyét is ki lehet tolni a házon kívülre. Ez csak egy ötlet volt, végül is a macska viselkedése dönti el, hogy milyen szoktatási módszer válik be a legjobban.
Kedves Éva! A mielőbbi állatorvosi vizsgálat, például egy bőrkaparék vizsgálat sokat segíthet. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858